Co myślicie o Włoskim sprzęcie spawalniczym 230V MIG-MAG ???

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
edzio-EdHaust
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 06 mar 2011, 13:35
Lokalizacja: Modlin Twierdza

Co myślicie o Włoskim sprzęcie spawalniczym 230V MIG-MAG ???

#1

Post napisał: edzio-EdHaust » 06 mar 2011, 13:47

Co myślicie o Włoskim sprzęcie spawalniczym (FIMER, CEBORA, TELWIN) które mają dość bogatą i interesującą gamę sprzętu MIG-MAG i lutospawarek z zasilaniem 230V.Cena tego sprzętu nie wskazuje że jest to jakieś badziewie:

http://www.fimer.com/uk/saldatura/prodotti.asp?Cat=mig
http://www.profimarket.pl/index.php?pro ... od_id=1740
http://www.lak-auto.pl/lutospawarki.html

Renomowani producenci -Finlandzki, Niemiecki czy Austriacki nie posiadają w tej gamie takiego lekkiego i małego sprzętu o takich parametrach z zasilaniem jednofazowym . Posiadam sprzęt Kemmpi i wiem jak się na nim pracuje ale ciekawi mnie jak się ma do tej marki sprzęt Włoski który u nas jest mało popularny a głównie Fimer który z opisów wynika że robi sprzęt na co najmniej wysokim poziomie. N a stronie CEBORY jest opisane że na sprzęcie tej marki jest oparty proces produkcyjny wielu fabryk koncernów samochodowych w tym niemieckich:

http://www.cebora.com/indexn.htm

Taka Cebora to koszt min ok.12tysi, Fimer od 6-10tysi a Telwin 225Pulse od 6 do prawie 11tysi w zależności od sklepu.



Tagi:


spawacz21
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 627
Rejestracja: 20 wrz 2010, 21:15
Lokalizacja: rypin

#2

Post napisał: spawacz21 » 06 mar 2011, 18:38

Powiem, że do domu powinny być dobre- mowa o firmie telwin. Miałem w planach zakup spawarki tej firmy, znajomy ma miga w warsztacie samochodowym, też jakiegoś telwina i chwali. Firma cebora, jakościowo nie wiem, ale słyszałem, że plazmą cebory cieli blachę stalową 60 mm. Ale nie mam własnej opinii o ceborze, a ta trzecia firma, to w ogóle przeze mnie nie zanan. Jeżeli chodzi o lutospawarki, polecam gysmi, a migi konkretnie bester magster 220.
Jak chodzi o przemysł, inny znajomy zakupił lincolna electrica powertec 505S z zewnętrznym podajnikiem i chłodnicą. Zarąbisty sprzęcior. Spawałem nim i łuk jest tak stabilny, jak słup telegraficzny :D. Drut idzie pięknie, cyfrowy wyświetlacz, ale bez pulsu. Kilka tematów wcześnie Któryś z użytkowników prosił o radę jaki ma wybrać migomat i stół spawalniczy. Pdpowiedzieli mu odnośnie miga. Jak się nie mylę wybrali kemppi. Wiem, że nie włoski, ale w podobnej cenie, jak się nie mylę.
Może POMÓGŁ Ci mój post?
Pozdrawiam spawacz21


Autor tematu
edzio-EdHaust
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 06 mar 2011, 13:35
Lokalizacja: Modlin Twierdza

#3

Post napisał: edzio-EdHaust » 07 mar 2011, 06:16

Ja mam Kempiego Minarca Adaptive 180 i wnewrwia mnie często blokujący się drut w okolicy palnika ,a spawam tylko nierdzewke więc drut 308 jest sztywniejszy i nie powinno chyba coś takiego występować. Objaw tem mam od samego początku jak ją tylko kupiłem nową w salonie i mało posiada parametrów do ustawiania.Jej podstawowa zaleta to 8kg bez drutu.Z drugiej strony nie robie w ocynku więc lutospawarka nie jest mi potrzebna ale może kiedyś się przyda ta funkcja .Musze mieć sprzęt jedno fazowy bo w warsztacie nie posiadam innego zasilania.


spawacz21
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 627
Rejestracja: 20 wrz 2010, 21:15
Lokalizacja: rypin

#4

Post napisał: spawacz21 » 07 mar 2011, 07:51

Może zwróć uwagę na niemiecki sprzęt firmy LORCH, lub(jak się nie mylę) duński MIGATRONIC. Popatrz na ESAB'a może coś z LINCOLN ELECTRIC, ew. na obcojęzycznych stronach sprzęt firmy MILLER.
Ale powiem Ci szczerze, że na 230V nie jest łatwo znaleźć sprzęt z takimi bajerami.
Może model esaba ESAB Caddy Mig C200i
Pogoogluj trochę, na pewno coś wybierzesz. A co do twojego kemppi, to trochę dziwne. Może spróbuj na innym uchwycie, jak nie do serwisu i coś z tym zrobią.
Może POMÓGŁ Ci mój post?
Pozdrawiam spawacz21

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#5

Post napisał: cnccad » 07 mar 2011, 13:58

żadna z tych trzech firm o które pytasz nie ma dobrze rozwiniętego serwisu i to nie tylko na terenie Polski ale i europy.
Są serwisy ale kiepsko działające.
Ogólnie jeżeli chodzi o jakość sprzętu to cebora to całkiem przyzwoite urządzenia. Nie idealne ale przyzwoite. Da się dobrze na tym pracować.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Shaker
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2011, 14:05
Lokalizacja: Bydgoszcz

#6

Post napisał: Shaker » 18 maja 2011, 14:14

CNCCAD - nie zgodzę się z Tobą.
Cebora jest firmą istniejącą od lat 50' XXw. W Polsce faktycznie nie jest bardzo popularna ponieważ dopiero od jakichś 6-7 lat ma dystrybutorów w naszym kraju.
Nie ma jednak problemu z serwisem tych urządzeń. Każdy dobry serwis urządzeń spawalniczych podejmie się naprawy Cebory.
Swoje urządzenia Cebora sprzedaje na przykład do SNAP ON (tę firmę to chyba każdy zna), wtedy nie są one czerwone tylko czarne (jak barwy Snap On) i nie mają nazwy Cebora.
Serwis urzadzeń Cebora jest między innymi koło Warszawy. Jest tam dystrybutor Cebory na Polskę (firma NTS, pozozstałe szczegóły do znalezienia w necie). Wiem na pewno, że mają dostęp do wszystkich schematów elektrycznych bo brałem od nich schemat do starego Tiga.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#7

Post napisał: cnccad » 18 maja 2011, 17:27

klient mający 4 szt urządzeń CEBORY został z ręką w "nocniku".
nie znalazł serwisu autoryzowanego a ten o którym piszesz się nie sprawdził.

Po za tym ...
co to niby za atut że każdy dobrze rozwinięty serwis da sobie radę z CEBORĄ :?:

Tak to każdy sobie radzi.
przykład z zeszłego tygodnia.
plazma uszkodzona a dokładniej elektronika , brak softu do wgrania i kicha.
Producent odpowiada , że może sprzedać nową płytkę a maszyna ma 14 miesięcy.
udał się naprawić tylko dlatego że firma obok miała to samo urządzenie i skopiowałem EPROM-a

to co proste do usunięcia to nie ma problemu , usunie się ale jak się pojawi taka a nie inna sytacja to co wówczas :?:
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Shaker
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2011, 14:05
Lokalizacja: Bydgoszcz

#8

Post napisał: Shaker » 18 maja 2011, 21:10

Każdy autoryzowany serwis Cebory sobie poradzi z zepsutym urządzeniem. Dotyczy to zresztą wszystkich marek urządzeń.
Inna sprawa to koszty. Autoryzowany serwis jest zobligowany do tego aby wymieniać całe moduły tak jak dyktuje producent. Niezależny serwis może pokombinować i naprawić to co autoryzowany chciał wymienić. Dokładnie tak samo jak z samochodami.
Poza tym gross sprzętu markowego pochodzi u nas z rynku wtórnego z zachodu. Jeśli ktoś kupił bardzo okazyjnie używane urządzenie za powiedzmy 1000zł to nie wyda na naprawę równowartości tej kwoty.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#9

Post napisał: cnccad » 18 maja 2011, 21:17

ale realia są trochę inne w dość sporej części serwisów.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”