Problemy z migomatem

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
andrzej100000
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 20 paź 2014, 20:55
Lokalizacja: Olsztyn

#11

Post napisał: andrzej100000 » 26 paź 2014, 23:11

Serwisant oczywiście nie spawał przy mnie. Powiedział że to nie jego sprawa. sprawdził tylko napięcia na trafo dławiku, na każdej diodzie itd.Spadek napięcia przy obciążeniu.

Po kilku próbach mogę powiedzieć że łuk i to dosyć stabilny powstaje przy ustawieniu prędkości podawania drutu na maxa i na drugim stopniu prądu spawania.

Przy minimalnym prądzie spawania (jest czterostopniowa regulacja prądu spawania) i posuwie drutu gdzieś od 1-7 (skala 1-10) nie sposób zajarzyć łuku.Pojawia się jakby seria z karabinu maszynowego (strzały i iskrzenie) ale normalny łuk nie powstaje.
Niższego prądu spawania się nie da ustawić ,bo regulacja zaczyna się od 50A.

A wogóle to jest spawarka jednofazowa.
Napięcie w sieci jest raczej stabilne. Jest to Olsztyn a nie jakaś odległa o kilka km od transformatora wioska.

Popróbuje jeszcze z drutem 0.6mm i napiszę co będzie się działo.



Tagi:

Awatar użytkownika

sajgon
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1014
Rejestracja: 15 lis 2011, 14:21
Lokalizacja: Śląsk

#12

Post napisał: sajgon » 27 paź 2014, 10:19

andrzej100000 pisze:Po kilku próbach mogę powiedzieć że łuk i to dosyć stabilny powstaje przy ustawieniu prędkości podawania drutu na maxa i na dr...
Albo podajnik ma problem, albo masz za słabo/ za mocno przykręcony docisk drutu do rolki.

Za słabo- drut na biegu jałowym będzie się wysuwał, ale podczas spawania może uślizgiwać na rolce i dlatego strzela i upala drut.

Za mocno - silnik pracuje zduszony i ma za małą moc do uzyskania właściwej prędkość, dopiero na maksymalnym ustawieniu daję radę.

Powoli kończą się opcje ... :roll:
Pozdrawiam , Michał. ;)


bst
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 114
Rejestracja: 17 sty 2011, 15:11
Lokalizacja: Warszawa

#13

Post napisał: bst » 30 paź 2014, 15:14

andrzej100000 pisze: Czy napewno migomatem tak trudno się spawa ?
1) najnizsze zakresy to raczej dla drutu 0.6, szczegolnie 1
2) ja jak zaczynalem tez nie moglem uzyskac stabilnego luku, zaczynalem od drutu 0.6 przy ktorym musi byc bardzo mala odleglosc pomiedzy koncowka a materialem. Jakas godzina prob :)
3) przy drucie 0.8 generalnie luska pod katem 45 oparta o material, posuw na 2/3 i probujesz spawac.
Jezeli strzela to zwieksz posow, zwieksz prad
4) na pewno masz dobra koncowke do drutu? A moze jej w ogole nie masz?

Ja do swojego chinskiego migomatu dodalem baterie kondesatorow, luk znacznie stabilniejszy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”