Spawanie samochodow.

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
andy26a
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 20
Rejestracja: 28 maja 2009, 23:46
Lokalizacja: mazowieckie

Spawanie samochodow.

#1

Post napisał: andy26a » 30 sty 2010, 15:51

Witam. Mam pytanie odnosnie spawania samochodow. Czasami zdaza sie ze jest potrzeba pospawania jakiegos niewielkiego elementu samochodowego. Moze to byc wydech, cos urwane lub pekniete. Chodzi mi o taki element ktory mozna pospawac nie rozbierajac auta na czesci np z kanalu. Producenci zalecaja w takich przypadkach odlaczenie akumulatora i komputera pokladowego (jesli auto jest na wyposazeniu pojazdu). Wiem ze niesie to za soba wiele zagrozen. Wspolczesne samochody potrafia byc problemowe po pozbawieniu ich napiecia. Wariuja autoalarmy, rozkodowuja sie radia i pewnie inne sprawy. Pytanie jest: jak radzic sobie w takich sytuacjach? Czy zawsze nalezy odłaczac modul sterujacy i komputer? Skad mam wiedziec gdzie sie to znajduje i jak prawidlowo to zrobic? Czy uszkodze komputer lub modul spawajac, gdy odlacze tylko kleme akumilatora? Prosil bym o wszelkie informacje i podzielenie sie doswiadczeniem i wiedza. Dziekuje i pozdrawiam...



Tagi:


Marian1234
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 262
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:41
Lokalizacja: Rybnik

#2

Post napisał: Marian1234 » 30 sty 2010, 16:42

znajomy blacharz tylko wyciąga akumulator i jak najbliżej miejsca spawania dobrze zaciska masę ot tyle nie słyszałem by miał jakieś problemy...

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#3

Post napisał: CNCRob » 30 sty 2010, 17:39

odlącz obie klemy aku i nic się nie stanie. radio sobie zaprogramujesz chyba na nowo? :)
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


lukadyop
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1377
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:10
Lokalizacja: szczecin

#4

Post napisał: lukadyop » 30 sty 2010, 17:44

Mi zdarza się często spawać naczepy z aluminium w tirach, i kierowcy karzę akumulator odłączyć a sami to często robią bez mówienia, a z masą to jak Kolega wyżej napisał blisko miejsca spawania, aby prąd nie przeszedł np. przez jakieś łożyska lub coś podobnego, i komfort spawania lepszy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”