Problem z wykryciem cech.


Autor tematu
lipi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2010, 11:08
Lokalizacja: Lublin

Problem z wykryciem cech.

#1

Post napisał: lipi » 25 sty 2010, 11:37

Witam. Muszę przeprowadzić symulację obróbki elementu ze zdjęcia, ale mam następujący problem. Program nie chce wykryć automartcznie pochylenia zaznaczonego kolorem zielonym, muszę wskazać ręcznie. Niby wszystko jest ok, ale po przejściu do trybu obróbki i wskazaniu tej cechy program pokazuje mi komunikat: "Nie odnaleziono elementu". Może ma ktoś jakiś pomysł co ztym zrobić? Za pomoc z góry dzieki. Pozdrawiam.Obrazek



Tagi:

Awatar użytkownika

cinek_80
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 245
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:12
Lokalizacja: Przemyśl to sobie...

#2

Post napisał: cinek_80 » 26 sty 2010, 19:52

Kolego ale Edgecam nie ma możliwości wykrycia cechy dokładnie o takim kształcie jak zaznaczyłeś na zielono. Jest to już powierzchnia 3D i do obróbki wskazujesz po prostu bryłę a narzędzie ograniczasz zakresem. Tak w ogóle to z czego ma być to wykonane?? Z pełnego materiału czy może odlew?? Jakim modułem EC dysponujesz żeby można było podpowiedzieć konkretne strategie??? Może umieść plik na forum to się zobaczy jak temu zaradzić...

Pozdrawiam


Autor tematu
lipi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2010, 11:08
Lokalizacja: Lublin

#3

Post napisał: lipi » 27 sty 2010, 00:13

Witam. Część ma być wykonana z pełnego mamateriału. Moja wersja EC to 2009 R2 Student Edition. Próbowałem obrobić zaznaczoną powierzchnię ale pojawia mi sie komunikat: Element nie leży w płaczczyźnie zera. O co może chodzić? Plik w załączniku. Dzięki. Pozdrawiam.

[ Dodano: 2010-01-27, 15:57 ]
Już poradziłem sobie z problemem, nie wiem do końca jak ale najważniejsze że działa. Pozdrawiam.
Załączniki
część.rar
(72.07 KiB) Pobrany 234 razy

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „EdgeCAM”