cykl zgrubny


Autor tematu
amba
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 108
Rejestracja: 23 lis 2009, 19:17
Lokalizacja: Gdańsk

cykl zgrubny

#1

Post napisał: amba » 05 maja 2011, 21:28

Witam ostatnio dostalem pliki w formacie IGS robione w ineventorze. I mam pewien problem. Edge Cam nie wykrywa tam zadnych linii jedycznie plaszyzny to raz przez co np nie moge wiercic otworow. Po drugie nie wiem czy to z tego powodu czy z mojej niewiedzy kiedy tworze cykl zgrubny ciagle wyskakuje mi ze element nie lezy na plaszczyznie zera po czym generuje sie sciezka obrobki nawet wporzadku tyle ze tak jakby na calym stole. I frez zaczyna swoja sciezke z kilkaset milimetrow od materialu generalnie bardzo duzo...Czego to moze byc wina?



Tagi:


Ultras
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 238
Rejestracja: 16 maja 2010, 14:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#2

Post napisał: Ultras » 09 maja 2011, 23:11

W przypadku kiedy pracujesz na plikach powierzchniowych *.iges musisz wykorzystywać opcje Granice powierzchni. Opcje te służą do określenia elementów charakterystycznych modelu m.in.: krawędzi zewnętrznych, wewnętrznych, okręgów, środków okręgów. Ściągnięte krawędzie czy też środki okręgów pozwolą zdefiniować obróbkę.
Obrazek

Jeżeli wyskakuje komunikat "Element nie leży w płaszczyźnie zera":
1. upewnij się na którym zerze pracujesz, na jakim poziomie znajduje się zero i czy jest prostopadle do obrabianego obszaru modelu.
2. sprawdź czy po przejściu poraz pierwszy do trybu obróbki w sekwencji obróbczej nie przestawiło się zero w którym pracujesz.


Autor tematu
amba
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 108
Rejestracja: 23 lis 2009, 19:17
Lokalizacja: Gdańsk

#3

Post napisał: amba » 17 maja 2011, 17:49

dziekuje bardzo za pomoc udalo mi sie jakos ta robote pokonac ale napewno beda nastepne i bedzie mi teraz duzo latwiej...dzieki

[ Dodano: 2011-05-29, 11:29 ]
Witam mozna powiedziec ze wyszedl kolejny problem...teraz chodzi o profilowanie...stworzylem granice plaszczyzn i chodzi o to ze mam forme z kieszenia. Kiedy wybieram cykl profilowanie i zaznaczam plaszczyzny do obrobki owszem frez ladnie profiluje mi wewnetrzna kieszen ale rowniez niepotrzebnie obrabia zewnetrzna strone a tego juz zupelnie nie potrzebuje...Przypominam ze jest to plik igs i program w ogole nie widzi mi tego nawet jako bryly. Czy jest na to jakis sposob?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „EdgeCAM”