Tsa 16 + falownik

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.

Andrzej 40
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2059
Rejestracja: 11 wrz 2008, 16:04
Lokalizacja: Poznań

#11

Post napisał: Andrzej 40 » 30 sie 2016, 19:09

maggot pisze:
Andrzej 40 pisze:
maggot pisze:falownik + wiekszy silnik - oryginalne przekladnie = wieksze mozliwosci obnizania obrotow bo na 550W brakowalo mi czasem mocy na powolnym kreceniu.
W cytacie chyba kol. chciał napisać nie "-" a "+ oryginalne przekładnie = ...".
usunalem oryginalne przekladnie glownie dlatego ze otrzymalem tokarke bez oryginalnego stolu i wygodniej mi bylo umiescic silnik za tokarka z paskiem bezposrednio na kole pasowym silnika. A ze fabryczny silnik nie specjalnie sie przy takiej konfiguracji sprawdzal to wymienilem na 1,1kW zdaje sie 1400obr i teraz jest ok. Jak chce mocno zwiekszyc obroty to przekladam pasek na najmniejsze kolo pasowe w tokarce. Ale na codzien wystarczy na najmniejszym i regulacja falownikiem.
Pogrubienia moje - chyba nie tak to miało być.
To jednak jedna przekładnia została, usunął kol. tylko pierwszą. Na silniku ma kol. pojedyncze koło pasowe czy oryginalne poczwórne od drugiej przekładni? Ja kupiłem z już z zamontowanym z tyłu silnikiem i drugim zestawem kół pasowych - na silniku też poczwórne. Dokupiłem falownik i nie zmieniłem silnika. Do moich zabaw wystarcza.



Tagi:


Autor tematu
ancover
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 4
Posty: 72
Rejestracja: 26 paź 2014, 21:21
Lokalizacja: Chomiąża

#12

Post napisał: ancover » 31 sie 2016, 18:49

Jesli chodzi o falownik malej mocy wiem ze na niskich obrotach bedzie tracil moc to wynika z nizszej polki falownikow. Ja narazie jestem w trakcie podłączania falo ale mysle ze zostane przy oryginalnym silniku i slabszym falo.


Andrzej 40
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2059
Rejestracja: 11 wrz 2008, 16:04
Lokalizacja: Poznań

#13

Post napisał: Andrzej 40 » 01 wrz 2016, 00:00

ancover pisze:Jesli chodzi o falownik malej mocy wiem ze na niskich obrotach bedzie tracil moc to wynika z nizszej polki falownikow.
Nie w mocy i "półce" falownika leży przyczyna utraty mocy. Niższe obroty to niższa częstotliwość i obniżona impedancji silnika. W związku z tym konieczność obniżenia napięcia aby nie przekroczyć zbytnio nominalnej wartości prądu. Ta jest określona przekrojem drutu nawojowego. I tu leży pies pogrzebany :mrgreen: .


Autor tematu
ancover
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 4
Posty: 72
Rejestracja: 26 paź 2014, 21:21
Lokalizacja: Chomiąża

#14

Post napisał: ancover » 01 wrz 2016, 21:36

Może być, nie jestem specem. W końcu silnik to serce maszyny. Zastanawiam sie tylko dlaczego ktoś zaprojektował oryginlnie taki mały jesli chodzi o moc silnik czy to ze wzgledu na zastosowaną przekładnie czy konstrukcje tokarki.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”