Problem z wygrawerowaniem prostokąta na wałku

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
freeday4
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 02 lis 2013, 11:41
Lokalizacja: Siemiatycze

Problem z wygrawerowaniem prostokąta na wałku

#1

Post napisał: freeday4 » 26 kwie 2014, 13:30

Witam, mój problem polega na tym, że muszę na 3 stopniowym wałku wygrawerować prostokąt o wymiarach wysokość 20x40 długość przy użyciu metody opartej na krokach silnika obracającego wałek. (zdjęcie wałka
http://static.pokazywarka.pl/bigImages/ ... 1398369378 )
1 krok silnika to 1,8 stopnia, aby szczeki obróciły się o 360 stopni potrzeba 200 kroków.


1. średnica wałka 120,26 mm
2. średnica wałka 153,04 mm
3. średnica wałka 184,19 mm

Czy ktoś wie jak to zrobić?

Potrzebny jest chyba do tego jakiś wzór który pozwoli mi wyliczyć ile mm wstawić w programie, aby silnik wykonał ruch w postaci x kroków, co pozwoli otrzymać prostokąt o wymiarach 20x40.
Pomocy

Pisałem na ten temat już w dziale lasery, ale powiedziano mi że tamten dział nie jest od takich spraw.



Tagi:


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#2

Post napisał: kubus838 » 26 kwie 2014, 15:20

Witam

Ja to robiłem na zasadzie "osi obrotowej" Czyli montujesz podzielnice na jednej osi x lub y. Przepinasz "wtyczke" od silnika krokowego osi do silnika podzielnicy i masz już oś obrotową. W cadzie rysujesz te prostokąciki na odpowiednich wysokościach potem je wyginasz pod odpowiednim kątem tak aby "układały" się na tym wałku robisz z tego g-cody w cam-ie i wrzucasz do sterownika frezarki ustawiasz frez nad materiałem zerujesz liczniki i start. Ja tak robiłem wzory na wałkach na całej powierzchni - to jest pierwszy sposób. A drugi to narysowane kwadraciki i odpowiednio wygięte w camie umieszczasz na owalnym materiale potem materiał dzielisz na dwie połowy wzdłuż robisz z tego g-cody. Materiał czyli Twój wałek mocujesz w jakiś trwały sposób do stołu i startujesz.

robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”