Kurs PROGRAMISTA OPERATOR CNC (Świętokrzyskie)

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
KingXhmo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 10 paź 2012, 16:25
Lokalizacja: Kielce

Kurs PROGRAMISTA OPERATOR CNC (Świętokrzyskie)

#1

Post napisał: KingXhmo » 06 lis 2012, 16:21

Czy są tu jakieś osoby ze Świętokrzyskiego, które dopiero zaczynają swoją przygodę z CNC i są zainteresowane odbyciem jakiegoś kursu?
Sam pochodzę z Kielc, ale w moim mieście nie udało się znaleźć ŻADNEGO kursu na operatora obrabiarek numerycznych. Najbliższy jest jedynie w ZDZ w Starachowicach.
Odwiedziłem ich siedzibę dzisiaj. Właśnie prowadzą zapisy na nowy kurs. Obecnie zapisały się (wraz ze mną) trzy osoby, a aby rozpocząć nowy kurs potrzebują 7-10 osób. Tak więc rozpoczęcie kursu jeszcze w tym roku graniczy z cudem, więc raczej odbędzie się on w styczniu albo lutym.
Jeżeli zastanawiacie się nad tym kursem to nie bójcie się i lećcie do siedziby starachowickiego ZDZ. Im nas więcej, tym lepiej, bo wcześniej rozpoczną się zajęcia.



Tagi:


BlackKnight
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 08 wrz 2011, 15:02
Lokalizacja: Starachowice/Kielce

#2

Post napisał: BlackKnight » 12 lis 2012, 18:43

Cześć,

jestem ze Starachowic, lecz ze względu, że studiuję na PŚk (5ty rok) to przesiaduję na tygodniu w Kielcach.

Chciałbym się dowiedzieć, gdzie dokładnie w budynku ZDZ trzeba zapisać się na ten kurs (jestem chętny na niego ;) ) i czy jest on bezpłatny ?

Pozdrawiam,

w razie czego pisz na PW lub mojego maila : [email protected]


Autor tematu
KingXhmo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 10 paź 2012, 16:25
Lokalizacja: Kielce

#3

Post napisał: KingXhmo » 12 lis 2012, 22:38

BlackKnight pisze:Cześć,

jestem ze Starachowic, lecz ze względu, że studiuję na PŚk (5ty rok) to przesiaduję na tygodniu w Kielcach.

Chciałbym się dowiedzieć, gdzie dokładnie w budynku ZDZ trzeba zapisać się na ten kurs (jestem chętny na niego ;) ) i czy jest on bezpłatny ?

Pozdrawiam,

w razie czego pisz na PW lub mojego maila : [email protected]
Po prostu podchodzisz do pań, które urzędują w pokoju na parterze i mówisz, że chciałbyś się zapisać na ten kurs. Dadzą ci formularz do wypełnienia. Kurs kosztuje 1700 zł, ale podobno można go rozłożyć na raty.

Za tą cenę i tak wydaje mi się, że lepiej niż w innych ośrodkach. Zwłaszcza, że przerobią tu z tobą 150 godzin (czyli kurs będzie trwał jakieś półtora miesiąca).


Autor tematu
KingXhmo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 10 paź 2012, 16:25
Lokalizacja: Kielce

#4

Post napisał: KingXhmo » 21 sty 2013, 17:32

Dzisiaj otrzymałem telefon z ZDZ w Starachowicach.
Kurs rozpoczyna się 28 stycznia (poniedziałek) i będzie trwał do 1 marca. Zajęcia będą odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku 15:00-20:00.
Mam nadzieję, że więcej użytkowników ze Świętokrzyskiego się nim zainteresuje.


Dominstce
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2013, 00:13
Lokalizacja: Starachowice/Kielce

#5

Post napisał: Dominstce » 22 sty 2013, 12:13

To widze że razem na kurs będziemy chodzić ;) KingXhmo napisałem Ci pw, w razie jak byś nie zauważył. Prosiłbym Cię o kontakt ;)


Hom
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2012, 09:35
Lokalizacja: Polska

#6

Post napisał: Hom » 08 maja 2013, 20:52

Witam,Panowie mamy początek maja tak że raczej jestescie juz po tym kursie.Chciałbym sie dowiedzieć czego zescie sie nauczyli na tym kursie i jak on w ogole przebiega? :smile:
Hom


Autor tematu
KingXhmo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 10 paź 2012, 16:25
Lokalizacja: Kielce

#7

Post napisał: KingXhmo » 09 maja 2013, 13:55

Hom pisze:Witam,Panowie mamy początek maja tak że raczej jestescie juz po tym kursie.Chciałbym sie dowiedzieć czego zescie sie nauczyli na tym kursie i jak on w ogole przebiega? :smile:
Kurs trwał 5 tygodni (zaczął się w ostatnim tygodniu stycznia i zakończył dokładnie 1 marca).
W pierwszym tygodniu słowem wstępu poznaliśmy jak działają obrabiarki sterowane numerycznie, jak wygląda kod programu oraz podstawy rysunku technicznego.
Potem zajęliśmy się nauką obsługi programu SolidEdge tzn. trzeba było przenieść dane z rysunków otrzymywanych na kartkach do programu. Tak powstałe projekty przenosiliśmy do programów SurfCAM i EgdeCAM, gdzie poznawaliśmy zasady obróbki skrawaniem oraz obrabialiśmy detal na komputerze. Na tego typu zajęciach spędziliśmy większość czasu.
Niestety w czasie kursu tylko parę razy mieliśmy fizycznie do czynienia z obrabiarkami (a dokładnie jedną grawerką, i dwoma tokarkami - frezarka niestety była zepsuta), jednak mi to wystarczyło aby dowiedzieć się, jak ustawić punkt zerowy obrabianego przedmiotu, wymienić narzędzia, skorygować je itp.
Podsumowując na kursie otrzymałem wiedzę o której nie miałem pojęcia przedtem (nigdy nie pracowałem przy obrabiarkach), jednak żałuję, że tak mało czasu spędziliśmy na praktyce przy prawdziwych maszynach. Szkoda tylko, że zainwestowane pieniądze w te zajęcia jeszcze mi się nie zwróciły, bo jak dotąd nie znalazłem pracy.


pprzemo88
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 329
Rejestracja: 26 paź 2009, 15:07
Lokalizacja: POZNAN

#8

Post napisał: pprzemo88 » 09 maja 2013, 17:02

Studiujac to forum i pytajac przez 5 tygodni nauczyl bys sie tyle samo lub wiecej niz na kursie.
Coraz czesciej sie slyszy ze a to sie zepsula tokarka a to frezarka itp.... niestety taki teoretyczny kurs w oczach pracodawcy jest tak samo powazany jak brak niego.

Powiem jasniej ...zrobili was w "konia" bo minie miesiac czy dwa to zapomnisz te odrobine co sie nauczyles.
sinumeric 840D/810/802/NUMS/HH-4290/Fanuc O-T /tokarka uniwersalna
tokarz CNC
"Poznań - miasto z piekła rodem.."
-Jestem chamem i mi z tym dobrze-


DominikMarcin
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 35
Rejestracja: 08 gru 2012, 10:19
Lokalizacja: Polska

#9

Post napisał: DominikMarcin » 10 maja 2013, 08:14

moim zdaniem taki kurs dla osoby która nigdy nie miała styczności z tematem jest jak najbardziej przydatny. Jeśli do tego taki partyzant jest kierowany pod okiem instruktora i łapie o co chodzi, to przynajmniej nie wywarza otwartych drzwi i nie szuka na ślepo choćby parametrów. Instruktor który poświęci czas to baardzo dużo. takie moje zdanie.
Styczność z oprogramowaniem z wybranymi elementami(detalami), które da się ocenić, nauczyć podstaw rysowania i obróbki i do tego motywacja ze jak dziś nie dam rady to zapytam jutro i mi guru wytłumaczy jest pozytywne.
Co do podjęcia pracy to rzeczywiście szkoda, ale plus jest taki ze z podstawową wiedzą w tym temacie łatwiej się rozmawia na stanowisku pracy i przed jej rozpoczęciem. Powodzenia i daj znać jak bedą kolejne postępy ;)
Jeden nie wie wszystkiego, ważne aby wyciągać wnioski

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”