powrót na forum -pytanie

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
Sito
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2010, 17:04
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

powrót na forum -pytanie

#1

Post napisał: Sito » 01 maja 2010, 19:22

Witam

kilka lat temu byłem na tym forum jako obserwator. Kupiłem nawet silnik krokowy od Marcommp 77" zacząłem robic płytki ielektonikę sterowników silników itd .Miało powstac urządzenie cnc. Chciałem spróbować czy to bedzie działać. Pożniej przestałęm sie tym interesować. A zę silnik jest solidny, który kupiłem, waży okoł 1 kg. Wróciły chęci zrobienia czegos co może się przyda w mojej pracy jak wyjdzie konstrukcja.

Ta konstrukcja to coś co ma sie poruszać w osiach x i y 500mm na 700mm. W osi Z( ruch okol0 100 mm) ma być podłączony numerator na goraco , który bedzie stemplował numery na powierzchni folii, paieru500x700mm. Z konstrukcą mechaniczną sobie poradzę studujac to forum, z elektroniką chyba tez (ale tu będe miał wiele pytan do was).

A teraz własciwe pytanie?
projekt wektorowy bedzie zawsze wykonany w Corelu i moze byc zapisany w plikaku EPS, hpgl, pdf

Czy jest mozliwe:

ustawienie parametrów w programie sterującym urządzenia w taki sposób żeby wczytać dane wektorowe z Corela i urzadzenie ma :np. w osi x przesunąc o 100 mm w osi y 50 mm i jezeli jest w tym polożenui działa os Z wykonując w tym miejscu numer numeratorem i cały cykl sie powtarza do nastepnych wspołrzednych. Jezeli urzadzenie powstanie(ale potrzebuje waszych rad) wszystko opisze i umieszcze na forum cała dokumentację. Teraz te oepracje sa robione ręcznie i czaschlonnie.Ale chcialbym tak bardziej na czas XXI wieku :)

Pozdrawiam Tomek



Tagi:

Wróć do „CNC podstawy”