poszukuje szkolenia z CNC Mitsubishi Meldas oraz Toyoda

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
Qban
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:32
Lokalizacja: Tychy

poszukuje szkolenia z CNC Mitsubishi Meldas oraz Toyoda

#1

Post napisał: Qban » 13 gru 2008, 14:05

Witam Forumowiczów

W mojej firmie z racji jej Japońskiego pochodzenia dysponujemy sporą ilością obrabiarek CNC Mitsubishi Meldas 60/64 (CPU FCA64S) oraz obrabiarkami CNC Toyoda GC50. Ostatnio zostałem przydzielony do tego tematu a jako że wiedza nasza jest niewielka dostałem zgode firmy na przeprowadzenie dla nas odpowiednich szkoleń zewnętrznych.

Aktualnie jednyny punkt zaczepienia jak mam to firma MPL który jest wyłącznym dystrybutorem firmy Mitsubishi Electric na Polskę. Wydaje mi się że wiedza jak i zapał tych panów jest niewielka także zależy mi na znalezieniu innej kompetentnej firmy/osoby która byłaby w stanie przeprowadzić szkolenie z wyżej wymienionych urządzeń.

Bardzo proszę o pomoc forumowiczów.

Pozdrawiam



Tagi:


vipCNC
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 26
Rejestracja: 12 lis 2008, 10:48
Lokalizacja: Katowice

Może START CNC

#2

Post napisał: vipCNC » 14 gru 2008, 22:00

Z tego co wiem przeprowadzają szkolenia cnc na różnych maszynach i różnych sterownikach.


nedwed82
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 29
Rejestracja: 18 kwie 2008, 21:27
Lokalizacja: WuElKaPe

#3

Post napisał: nedwed82 » 16 gru 2008, 14:10

ja pracuje na sterowaniu mitsubishi meldas ale obrabiarka jest firmy yama seiki. programowanie jest oparte na g-kodach, sam sie ucze tego programowania, ale wiekszosc programow dostaje juz wygenerowanych w cam'ie.


Autor tematu
Qban
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:32
Lokalizacja: Tychy

poszukuje szkolenia z CNC Mitsubishi Meldas oraz Toyoda

#4

Post napisał: Qban » 16 gru 2008, 21:25

Witam
Dziekuję za pierwsze pomysły. Skontaktuje się jutro z firmą START CNC i zapytam co mogą mi zaoferować.

Co do samej obrabiarki to nie pamietam nazwy producenta. Jutro zerkne.
Wiem tylko że maszyn tych orginalnie urzywało się do cięcia płyt nagrobkowych:p
U nas tniemy ceramike.

Co do g-kodu to jest do dla mnie ciekawy temat i chciałbym się w tym podszkolić jednak nie jest do dla mnie sedno programu:) Od pisania kodu mamy inzyniera procesu a ja jako pracownik działu utrzymania ruchu chciałbym poznać te użądzenie bardziej od technicznej strony. W tym momencie jak by coś padło to bez serwisu możemy się nie obejść.

Mimo wszystko co do szkolenia interesuje mnie pełen pakiet, soft + sprzent. Firma chce zapłacić to muszę korzystać.

Nedwed82, czy ne te obrabiarki na których pracujesz mają może też sterownik Mitsubishi seri Q, u nas taki właśnie jest i komunikuję się z CNC poprzez sieć CC-Link i nie moge narazie tej komunikacji rozgryść.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-12-17, 13:44 ]
Witam ponownie.

Dzwoniłem dziś do firmy START CNC.
No więc firma do przeprowadzania szkoleń dysponuje obrabiarkami z CNC Fanuka, jednak mogą zrobić szkolenie na maszynach klienta i zgodnie z telefoniczna zapowiedzią podejmą się i Meldasa i Toyody. Co do zakresu szkolenia to będzie to pisanie G-kodu + obsługa urządzenia. Niestety w sprawach servisu nie są w stanie mi pomóc.

Sprawdziłem też producenta obrabiarki z CNC Mitsubishi, jes to CHUBUKIKAIGIKEN CO., LTD.


Tadeusz34
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 41
Rejestracja: 21 mar 2008, 08:31
Lokalizacja: Siemkowice

#5

Post napisał: Tadeusz34 » 05 sty 2009, 17:27

Witam
Zakupiłem maszyne (frezarka 4 osiowa) ze sterowaniem mitsubishi w firmie JAZON z Białegostoku
robili u mnie szkolenie po 8h bez kłopotu można pisac programy "z palca"

http://www.jazon.com.pl/

pozdrawiam


Autor tematu
Qban
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:32
Lokalizacja: Tychy

#6

Post napisał: Qban » 05 sty 2009, 18:11

Dziekuje Tadeusz za pomoc.
Myslalem że mój post już umarł.

Dzwoniłem własnie do firmy Jazon lecz o tej godzinie nie ma już osoby która mogłaby mi pomoc. Spróbuje jutro rano.

Tadeusz, jaki dokładnie serownik CNC ma twoja tokarka? W moich maszynach jest to przeważnie FCA64S.

Pozdrawiam


Tadeusz34
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 41
Rejestracja: 21 mar 2008, 08:31
Lokalizacja: Siemkowice

#7

Post napisał: Tadeusz34 » 06 sty 2009, 08:09

Witam

w mojej maszynie mam sterowanie Meldas 60S

w Jazonie zajmuje sie szkoleniami chyba Pan stefanowicz a prowadzi je Dariusz Polakowski

pozdrawiam


Autor tematu
Qban
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:32
Lokalizacja: Tychy

#8

Post napisał: Qban » 20 sty 2009, 14:14

Witam
Zgodnie ze wskazówką nawiązałem kontakt z firmą Jazon.
Na ich prośbę posłałem im specyfikacjie maszyny.
Generalnie nie robią oni szkoleń lecz jednak zastanawiają się na zrealizowaniem tego szkolenia.

Tadeusz, jak wogole oceniasz poziom szkolenia przeprowadzonego przez firmę Jazon? Czego one dotyczyło? Czy była też mowa o kwestiach serwisowych?

Pozdrawiam


Tadeusz34
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 41
Rejestracja: 21 mar 2008, 08:31
Lokalizacja: Siemkowice

#9

Post napisał: Tadeusz34 » 20 sty 2009, 14:41

Witam
Ja miałem szkolenie bo kupowałem nową maszynę do nich.
przyjechał facet (zresztą juz u nich nie pracuje) i jak mnie nie mającego zielonego pojęcia o programowaniu w ciągu ośmiu godzin nauczył podstaw programowania poruszania sie swobodnego po meni (angielski znam ze słyszenia :-) ) i po kilku dniach zacząłem sam pisac proste programy to chyba szkolenie wypadło dobrze. Dodam tylko że z wykształcenia jestem tokarzem.
W kwestiach serwisowyc przeszkolili mnie pracownicy firmy Jazon którzy ustawiali maszynę i generalnie jestem zadowolony ze współpracy z tą firmą.
Ostatnio miałem kłopot ze sterownikiem i załatwiłem wszystko telefonicznie i mailowo więc wg mnie jest ok


senior1313
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2007, 11:06
Lokalizacja: Kraków

STEROWANIA CNC MITSUBISHI -

#10

Post napisał: senior1313 » 20 lut 2009, 13:00

O ile mi wiadomo to MPL sprzedaja tylko nowsze sterowania serii 7 (C70, M70 i serię M700).
Jeśli chodzi o C64T i Toyodę to posiadają nawet symulator :-).
Kiedyś organizowali szkolenia dla toyoty na tym symulatorze.
Na dzień dzisiejszy szkolenia serwisowego nikt nie zrobi można co najwyżej poruszyć kwestie serwisowe. Proszę zapytać MAZAKA czy zrobia Panu specjalistyczne szkolenie serwisowe? Zapewne odmówią :-)

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”