Rysunki na CNC

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
l.lejk
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 23 paź 2014, 22:59
Lokalizacja: Załakowo

Rysunki na CNC

#1

Post napisał: l.lejk » 23 paź 2014, 23:13

Witam wszystkich jestem nowy :) Posiadam maszynę cnc 3 osiową do drewna , mam parę prośb. Po pierwsze czy ma ktoś już jakieś rysunki na woodWopa gotowe np takie do grawerowania jakieś zwierzątka autka byle co ? Jak i czy ma ktoś rysunki na ten sam program które maszyna mogła by wyciąć z paru części i np potem mógłbym je złożyć np jakieś modele samochodów zabawki bądź coś ?
Proszę o pomoc. Również jestem zainteresowany rysunkami w AutoCad z tego programu już spokojnie wrzucę to na maszynę.
Każdę obrazki bądz modele do wycięcia najlepiej wysyłajcie na moją pocztę [email protected]
PS. Jestem nowy:)
Pozdrawiam
Łukasz Lejk



Tagi:


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#2

Post napisał: kubus838 » 24 paź 2014, 10:57

Witam
Odpowiem Ci na pytania:

Po pierwsze czy ma ktoś już jakieś rysunki na woodWopa gotowe np takie do grawerowania jakieś zwierzątka autka byle co ?

Każdy ma takie rysunki do grawerowania i wszędzie je znajdziesz wystarczy na forum przejść do zakładki https://www.cnc.info.pl/dxf-nc-hpgl-itp ... 8124fa3d99 i poszukać. A wogóle to nie wiem czy są rysunki specjalnie przygotowane w woodWopa.

Jak i czy ma ktoś rysunki na ten sam program które maszyna mogła by wyciąć z paru części i np potem mógłbym je złożyć np jakieś modele samochodów zabawki bądź coś ?


Odpowiedź jak wyżej, ale jszcze możesz poszukać w sieci wpisując w google "pliki dxf"

Również jestem zainteresowany rysunkami w AutoCad z tego programu już spokojnie wrzucę to na maszynę.

A dlaczego z autocada przecież do grawerowania mogą być pliki dxf i dwg?

A tak wogóle jeżeli chcesz aby ktoś Ci przygotował plik do grawerowania to oprócz samych rysunków trzeba jeszcze mieć plik który "otworzysz" w programie sterującym i na jego podstawie zacznie się sam proces obróbki czyli grawerowanie. A skoro masz frezarke to już wiesz do czego jest potrzebny postprocesor.

robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”