SOS - Pomoc przy zakupie urządzenia frezująco - grawerujonce

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
Jahnush
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2009, 23:49
Lokalizacja: Katowice

SOS - Pomoc przy zakupie urządzenia frezująco - grawerujonce

#1

Post napisał: Jahnush » 20 paź 2009, 01:05

Witam wszystkich zainteresowanych.

Na początku chciałbym się przedstawić, nazywam się Janusz jestem srednio zaawansowanym użytkownikiem, hobbystom programów AutoCad 3dstudio max adobe ilustrator.

Mam nielada problem ponieważ w temacie urządzeń frezujących jestem zupełnie zielony a mam wraz z przyjacelem zamiar rozkęcic biznes. Chciałbym zająć sie produkcją czego dokładnie zostawie dla siebie, lecz postaram się jak najbardziej naświetlić temat, zakoncze więc te dyrdymały i przejde do opisania problemu. :)

Jestem zainteresowany kupnem urządzenia frezująco skanującego grawerującego. Na razie jedynymi maszynami które naprawdę przypadła mi do gustu - jeszcze raz podkreślam moją nikłą wiedzę na ten temat - są maszyny firmy Roland MODELA MDX-20 i MODELA MDX-40R lecz ostatnia jest zbyt droga a model "mimo w miarę przystępnej ceny" mdx - 15 nie frezuje w metalach a to obok ABS, akrylu, drewna itd. czyniło by tą maszynę spełnieniem moich marzeń. Przydała by się też możliwości pracy w na osi obrotu tak jak w modelu mdx - 40 choć bez tego bym sobie poradził oraz możliwość frezowania czy wycinania w gumie.

Teraz przejdę do opisania mojego produktu który chciałbym wytwarzać. Będą to plakietki z wygrawerowanymi zięciami w rozmiarze mniej więcej nieśmiertelników. Plakietki z logami (konkretne kształty wielkość od ok 4mm x 4mm 3D) , nazwami firmy tu dzież firm (rozmiar od ok 5mm x 20m literki 3d). Pudełka rozmiar ok 70mm x 200mm x 40mm mniej więcej kształty pudełek na pióra, plakietki 3d rozmiar 100x 200x 15 mm oraz wiele innych rzeczy. w wymiarach możliwych w tego rodzaju urządzeniach.

Proszę o pomoc w znalezieniu nazwijmy to alternatywnych urządzeń tego typu.
Mam nadzieje że opisu problemu nie nastręczy czytelnikom większego problemu.

Pozdrawiam.



Tagi:

Wróć do „CNC podstawy”