Dozowanie i mieszanie cieczy z dwóch zbiorników

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
MaRRcin929
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 21
Rejestracja: 18 lut 2015, 00:37
Lokalizacja: Śląsk

Dozowanie i mieszanie cieczy z dwóch zbiorników

#1

Post napisał: MaRRcin929 » 09 lip 2016, 12:02

Witam.

Nie wiem czy temat nadaje się do tego działu, jeśli nie to z góry przepraszam.

Czy ktoś wie co można zastosować i czy są w ogole takie pompy które ciągną sobie dwa czynniki z dwóch zbiorników, miesza je i podaje dalej?

Chodzi o to że z jednego zbiornika pompa ciągnie wodę 130 do około 280-300 ml na minute, a z drugiego odpowiednio od 2,6ml do 15ml żeby stworzyć od 2 do 5 % roztwór z chemią. To razem zmieszane podaje dalej do innego zbiornika.

A jeśli już coś takiego jest to jak zastosować wyłącznik czasowy tzn żeby po wpisaniu np 2:30 pompa wyłączyła się po 2h i 30 minutach.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 10 lip 2016, 14:20 przez MaRRcin929, łącznie zmieniany 1 raz.



Tagi:

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#2

Post napisał: adam Fx » 09 lip 2016, 12:19

Mieszamy emulsje przez inżektor woda z sieci pobiera ustawioną dawkę oleju i miesza się z nim. Sterować można elektrozaworem i przekaźnikiem czasowym lub zwykłym czasowym gniazdkowym wył/włącz
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


steff.k
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 529
Rejestracja: 07 paź 2013, 20:12
Lokalizacja: Kraków/Kraśnik

#3

Post napisał: steff.k » 09 lip 2016, 12:21

Tutaj możesz popytać.
http://www.pompydozujace.com/

Pytanie czy wystarczy jak odmierzysz te 300ml wody i dolejesz w dowolnym momenecie do tego 15ml chemi. Czy ma być ciągle podawana woda i środek w wymaganym stosunku?
Serwa DC Rulez!!!
Frezowanie gwintów :D


Autor tematu
MaRRcin929
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 21
Rejestracja: 18 lut 2015, 00:37
Lokalizacja: Śląsk

#4

Post napisał: MaRRcin929 » 09 lip 2016, 13:11

Dokładnie chodzi o ciągłe podawanie praktycznie przez wiele godzin dziennie dlatego zależy mi na jakiś pompach mieszających.
I najlepiej żeby to było jakoś cyfrowo rozwiązane bo raz potrzebny roztwór 2%, a za pare godzin 5%.

Czyli gotowych takich mieszalników nie da się dostać ?

Jakiś czas temu pytałem na pompydozujące ale ich obsługa to pożal się Bożę :/ Podejście do klienta słabe jeśli zadam 3 pytania w mailu, a odpowiedz dostaje na tylko jedno. Po czym muszę przynajmniej z 2 albo 3 razy powtórzyć te same pytanie żeby dostać jakąkolwiek informacje. Dlatego pomocy z ich strony nie dostałem.


steff.k
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 529
Rejestracja: 07 paź 2013, 20:12
Lokalizacja: Kraków/Kraśnik

#5

Post napisał: steff.k » 09 lip 2016, 14:13

To oni właśnie mają gotowce. Ja z kontaktem z nimi nie miałem problemów.
Tylko nie wiem czy pompy perystaltyczne nadają się do ciągłej pracy przez wiele godzin. Może faktycznie lepiej uderzyć w inżektor.
Serwa DC Rulez!!!
Frezowanie gwintów :D

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#6

Post napisał: clipper7 » 09 lip 2016, 15:23

steff.k pisze:czy pompy perystaltyczne nadają się do ciągłej pracy przez wiele godzin
Nadają się.
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 4774
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#7

Post napisał: pitsa » 09 lip 2016, 23:26

Jak precyzyjne ma być dozowanie?
Czy potrzebny będzie pomiar przepływu?

Teoretycznie pompka perystaltyczna ciągnie stałą porcję na obrót. Praktycznie kiszka staja się coraz bardziej "plaskata" (gorsze ssanie) i wydatek płynu nie jest taki sam jak na początku. Co jakiś czas trzeba wymienić rureczkę w pompie i przewidzieć cykliczne kalibracje parametrów jeśli nie będzie bezpośredniego pomiaru przepływu czynników.

Pompa perystaltyczna generuje pulsacje. Da się z tym żyć ale trzeba wiedzieć przy chemii. :mrgreen:

Mieszanie czynników można zrobić na mieszalniku statycznym - taka rurka z wstawionymi kształtkami - krótkie spiralne wstążki które rozdzielają strugę na dwie części i każda kolejna kształtka dzieli i miesza... pierwszy z brzegu link: http://www.euromixers.co.uk/?page=static&l=po
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


Autor tematu
MaRRcin929
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 21
Rejestracja: 18 lut 2015, 00:37
Lokalizacja: Śląsk

#8

Post napisał: MaRRcin929 » 10 lip 2016, 11:52

Jak by był pomiar przepływu to by było też idealnie.

Dla przykładu mam obecnie w jednym urządzeniu jedną pompę perystalistyczną w której ustawia się obroty pracy. Od poprzedniego właściciela dostałem info że przy 50 obrotach jest wydajność około 10l/h czyli taką jaką też potrzebuję. Po około miesiącu po moich pomiarach okazało się ze wydajność to 7,2l przy tych obrotach z czego byłem bardzo zaskoczony.
I obecnie muszę latać z wiadrami i miarkami i mieszać roztwór co jest bardzo problematyczne dlatego szukam jakiegoś rozwiązania na samo mieszanie się się cieczy.

Idealny rozwiązaniem był by wyświetlacz na którym by się ustawiało przepływ cieczy w litrach na godzinę, procent roztworu przy danej wydajności i czas po którym układ ma się wyłączyć.

Co do precyzyjności to przy wydajności około 15/h żeby można było ustawić odpowiednio 3% - 450ml, 4%- 600ml, 5% - 750ml - także myślę +/- pare ml na godzine nie zaskodzi.

Co do pracy impulsowej to nie jest to problemem dla mnie, byle była w miarę dobra dokładność, a nie latanie z wiaderkami cały dzień :mrgreen:

Niestety w dostępnych na rynku rodzajach pomp cieczy, dozowania, sterowników mam znikome pojęcie dlatego proszę o pomoc z waszej strony.

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 4774
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#9

Post napisał: pitsa » 10 lip 2016, 22:28

Te parę +/- ml na godzinę do przepływu rzędu wiele setek ml to musi być bardzo duża dokładność. ;-)

Na pulsację (wpływ na pomiary przepływu) można zastosować zbiornik pośredni z poduszką gazową.

http://www.btflowmeter.com/ -
Do pomiaru max 10 l/h pasowałby takie maleństwo z dyszą 0,2mm podłączany do instalacji na G1/8: mini Flowmeter chemical, FCH-m-PVDF-Chemical, Q= 0,003- 0,2 LPM

http://www.btflowmeter.com/fileadmin/PD ... VDF-HD.pdf od 3 do 200ml/min (czyli max 12 l/h), 35.000 impulsów/litr co można przełożyć na "wyświetlanie".
Czy pasuje trzeba sprawdzić jeszcze lepkość i "czystość" czynnika (zwróć uwagę na wielkość dyszy w przepływomierzu).

Za sam pomiar 123euro + Vat + przesyłka + ... wdrożenie?

Najprościej wyświetlacz: http://www.btflowmeter.com/fileadmin/PD ... 0-E-A5.pdf i ręcznie regulujesz pompkę perystaltyczną.

Zadzwoń lub napisz do producenta.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#10

Post napisał: k-m-r1 » 11 lip 2016, 16:47

pitsa, W swoim żywiole mechanika płynów :)

Ja mogę polecić tego forumowicza.
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”