znak ce

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
jednonerki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2013, 13:05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

znak ce

#1

Post napisał: jednonerki » 26 cze 2013, 13:14

Witam wszystkich Użytkowników. Pisze do Was aby zasiegnąc rady w temacie w którym jestem całkiem "zielony" a chciał bym sie troszkę podszkolic. Chodzi mi mianowicie o to aby zdobyć znak ce na wyprodukowaną przeze mnie maszynę rolniczą bo jezeli dobrze zrozumiałem to nie moge jej sprzedac nikomu bez uzyskania takiego certyfikatu. z zebranych dotychczas informacji dowiedziałem sie ze mojego wyrobu dotyczy 1 dyrektywa 2006/42/WE a moduł to samoocena producenta.

Gdyby ktoś wiedział jakich formalnosci jeszcze muszę dopełnic byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedź:)



Tagi:


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4445
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: 251mz » 26 cze 2013, 18:33

Przede wszystkim użyj wyszukiwarki , tu na forum oraz googloskiej.
Wiadomości jest aż nadto...
Poza tym było to już kilkakrotnie wałkowane na tym i na innych forach.


Autor tematu
jednonerki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2013, 13:05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

#3

Post napisał: jednonerki » 26 cze 2013, 22:04

Byłeś pomocny jak masa urzędników którym zadając konkretne pytanie słysze tylko motanie a na koniec radę żebym poszukał informacji w internecie. :)
Gdybym znalazł wszystkie informacje które dotyczą konkretnie mojego przypadku i był bym usatysfakcjonowany w pełni to na pewno nie zakładał bym tutaj tego tematu.
tak więc ponawiam pytanie ;)

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#4

Post napisał: bartuss1 » 27 cze 2013, 08:13

najpierw musisz znaleźć kwalifikację swego urządzenia, potem sprawdzic czy wystarczy wystawić deklarację czy trzeba wołać zespół ekspercki do przeprowadzenia notyfikacji pod kątem bezpieczeństwa użytkowania itd.
dyrektywy unijne podają tabelki dotyczące tego co się kwalifikuje a co nie. Trzeba poszukac w dyrektywach. Jasno okreslić kryteria - urządzenie mechaniczne niezasilane prądem itd, jeśli nieznajdziesz w spisach wzmianki na temat swego urządzenia - droga wolna, wystawiasz deklarację i przyklejasz ce i mogą ci skoczyc.
tylko zazwyczaj deklaracja powołuje się na jakieś dyrektywy i tu jest to trochę popieprzone, bo na coś trzeba się powołać.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


trzasu
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1330
Rejestracja: 10 cze 2007, 00:16
Lokalizacja: o/Bełchatowa

Re: znak ce

#5

Post napisał: trzasu » 27 cze 2013, 19:29

jednonerki pisze:Witam wszystkich Użytkowników. Pisze do Was aby zasiegnąc rady w temacie w którym jestem całkiem "zielony" a chciał bym sie troszkę podszkolic. Chodzi mi mianowicie o to aby zdobyć znak ce na wyprodukowaną przeze mnie maszynę rolniczą bo jezeli dobrze zrozumiałem to nie moge jej sprzedac nikomu bez uzyskania takiego certyfikatu. z zebranych dotychczas informacji dowiedziałem sie ze mojego wyrobu dotyczy 1 dyrektywa 2006/42/WE a moduł to samoocena producenta.

Gdyby ktoś wiedział jakich formalnosci jeszcze muszę dopełnic byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedź:)
W możliwie przystępny i skrótowy sposób o deklaracji zgodności WE jest w tym pdf-ie od strony 20:
http://www.mg.gov.pl/files/upload/8344/ ... calosc.pdf


polecam przeczytanie całości, nie ma tego dużo a jest dosyć skonkretyzowane ...

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#6

Post napisał: k-m-r1 » 28 cze 2013, 20:46

proponuje wybrac sie na szkolenie z nadawania oznakowania CE za 800 zł albo i taniej

konkretnie nie polce firmy sam zdecysujesz

czesto gesto po szkoleniu można korzystac z pomocy i podpowiedzi

camo nadanie CE to pikus do tego dokumętacja itp

w sumie to maszyna rolnicza jeśli podwieszana to łątwo pujdzie

nadanie CE to jedno bo każy może ale konsekwencje gdy ktoś wpadnie przemieli tid będzie wyciegała prokuratura napewno żadając instrukcji urzytkowania czy jeśli ta przewiduje karte przeglądów / napraw ..

naprawde polecam szkolenie najtansze znalazłem za 600 zł są też i takie za 1500 trwające po 40 godzin ...
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#7

Post napisał: mc2kwacz » 29 cze 2013, 23:20

bartuss1 pisze:jeśli nieznajdziesz w spisach wzmianki na temat swego urządzenia - droga wolna, wystawiasz deklarację i przyklejasz ce i mogą ci skoczyc.
tylko zazwyczaj deklaracja powołuje się na jakieś dyrektywy i tu jest to trochę popieprzone, bo na coś trzeba się powołać.
Mogą skoczyć. Deklaracja Zgodności jak sama nazwa wskazuje jest prawnym zobowiązaniem producenta (lub importera towaru spoza UE), że produkt spełnia wymagane dyrektywy, których spełnienie jest obligatoryjne dla wprowadzenia towaru na rynek. Jeśli ktokolwiek choćby wykaże, że produkt nie spełnia norm, wtedy mogą tak "skoczyć" że placek zostanie z producenta.
Szczególnie trzeba być wyczulonym w przypadku maszyn, których użytkowanie wiąże się z ryzykiem utraty zdrowia lub życia. Ponieważ znak CE świadczy przede wszystkim o tym, że produkt jest bezpieczny w sensie norm. Na bezpieczeństwo składa się wykonanie zgodne z normami bezpieczeństwa oraz odpowiednia dokumentacja i metody produkcji pozwalające na utrzymanie stałej jakości.
O ile mi wiadomo, maszyny rolnicze podlegają certyfikowaniu. Np na SGGW.

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#8

Post napisał: k-m-r1 » 05 lip 2013, 17:49

http://www.itep.edu.pl/index.php?id=certyfikacja

http://www.pimr.poznan.pl/lb2011.html

http://www.oznaczenie-ce.pl/certyfikat.php?stat=6

więc jak wspominałem wszystko jest OK dopóki kogoś maszynka nie zmieli
nadać Ce można sobie i nikt tego nie sprawdzi chyba ze kupujący

schody zaczynają sie gdy sprawdza to jednostka uprawniona...
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”