Najtańszy zestaw do piaskowania

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
tailu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2012, 12:04
Lokalizacja: Ostrów wlkp

Najtańszy zestaw do piaskowania

#1

Post napisał: tailu » 14 paź 2012, 12:06

Witam od tygodnia przeszukuje cały internet i nie mogę znaleźć odpowiedniego forum i tematu w odpowiedzi na moje pytania a zauważyłem że na tym forum nie mało znajduje się ekspertów w różnych tematach i myślę że bez problemu mi pomogą a wiec .

Potrzebuję zestaw do piaskowania czyli kompresor + piaskarka do około 1500 zł chodzi mi o gotową piaskarkę i kompresor . Głównie ma służyć do piaskowania rdzy farby proszkowej i lakieru z elementów aluminiowych np ramy rowerowe itp kompresor ma być do użytku własnego tak wiec chodzi mi o wszystkie szczegóły które są wymagane by to uzyskać i co byście mi polecili może podpowiem swoje pytania a jeśli potrzebne będzie coś jeszcze proszę dodać od siebie .

- Wydajność kompresora (ile litrów na 1 min ) ( ilość bar ) ( pojemność zbiornika )
- Dysza jaka najlepsza ( mm )
- ścierniwo ( do aluminium żeby nie uszkodzić jakie najlepsze )


z góry dziękuję za odpowiedz jeśli ktoś zna forum lub stronę albo książkę na temat piaskowania gdzie wszystko mogę się dowiedzieć również bym prosił o podesłanie



Tagi:

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8102
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#2

Post napisał: tuxcnc » 14 paź 2012, 16:55

Kompresor 24l za jakieś trzy stówki i taki pistolet, do którego się wsypuje kilo piasku, za pięćdziesiąt złotych.
Da radę tym pracować kilkanaście sekund, po czym ciśnienie znacząco spada i trzeba zrobić przerwę na dopompowanie zbiornika.
Ramę rowerową tym wypiaskujesz.

Jeśli chodzi o sprzęt nadający się do ciągłej pracy, to za 1500zł kupisz pół kompresora.

.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3099
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#3

Post napisał: dance1 » 14 paź 2012, 18:17

nic sensownego za 1500 zł nie kupisz, po tyle chodzą zestawy marketowe, można sobie drzwi wypiaskować (jak czas na to znajdziesz). Do sensownej pracy dołóż drugie 1500. (takie minimum)
Wbrew pozorom farba proszkowa nie jest łatwa do piaskowania. Tanizną nawet dobrej ramy od roweru nie "obskrobiesz"
Próbowałem z mizernym rezultatem.

Awatar użytkownika

spol
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 422
Rejestracja: 20 lut 2012, 21:13
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: spol » 14 paź 2012, 20:50

Wtrące sie do tematu. Mozecie koledzy podpowiedzieć jakim sprzętem piaskować farbe proszkową ?
Kompresor juz mam , wydajny, srubowy - co mi więcej potrzeba zeby dobrze wypiaskować blachę malowaną proszkowo ? Jeśli jest możliwość może jakieś linki ?


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#5

Post napisał: Majster70 » 14 paź 2012, 21:26

spol pisze:Wtrące sie do tematu. Mozecie koledzy podpowiedzieć jakim sprzętem piaskować farbe proszkową ?
Kompresor juz mam , wydajny, srubowy - co mi więcej potrzeba zeby dobrze wypiaskować blachę malowaną proszkowo ? Jeśli jest możliwość może jakieś linki ?
Do wydajnego piaskowania np powierzchni proszkowanych potrzebujesz 6 m3/min przy ok. 6 bar. ciśnienia. Do zastosowania przy dyszy >8mm i grubej blasze, bo blacha 1mm "popłynie" ci przy takich parametrach. Przy lepiej położonych lakierach proszkowych musisz go i tak potraktować jakąś chemią do zmywania farb żeby zmiękczyć lakier. Zaś lakier proszkowy do powierzchni zewnętrznych trzeba wypalać, piaskiem nie pójdzie. Na szczęście ten typ lakieru z racji ceny praktycznie nie jest stosowany.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2012, 07:57 przez Majster70, łącznie zmieniany 1 raz.


Autor tematu
tailu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2012, 12:04
Lokalizacja: Ostrów wlkp

#6

Post napisał: tailu » 15 paź 2012, 11:15

WItam nadal nie uzyskałem odpowiedzi a zdania sa podzielone chodzi mi o konkretna odpowiedz

Jaka dysza
wydajnosc kompresora
ścierniwo
sa kompresory w cenie 1000 zł które maja dosc duza wydajnosc około 400-600 l/min


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4445
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#7

Post napisał: 251mz » 15 paź 2012, 11:23

tailu pisze:sa kompresory w cenie 1000 zł które maja dosc duza wydajnosc około 400-600 l/min
jestem ciekaw który ma taką wydajność za 1000pln?
z tego co się orientuje to za 1000pln kupić można samą sprężarkę o takiej wydajności....
za 1000pln to można kupić ale o wydajności na WYJŚCIU 250l
akurat taki kompresor mam
http://allegro.pl/kompresor-olejowy-spr ... 07844.html

jest napisane niby 500l/min :) szczerze wątpie w to....
500 może jest na ssaniu :D

w każdym bądz razie do piaskowania to chodziłby cały czas:(


Autor tematu
tailu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2012, 12:04
Lokalizacja: Ostrów wlkp

#8

Post napisał: tailu » 16 paź 2012, 13:56

czyli nadawal by sie do piaskowania tak ? i teraz co dalej Jaka dysza i czy pistolet do piaskowania czy piaskarka oraz scierniwo

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8102
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#9

Post napisał: tuxcnc » 16 paź 2012, 16:33

tailu pisze:czyli nadawal by sie do piaskowania tak ? i teraz co dalej Jaka dysza i czy pistolet do piaskowania czy piaskarka oraz scierniwo
Po jasną cholerę zadajesz pytania, skoro nie czytasz odpowiedzi ?
Przecież już kilka osób Ci napisało, że poniżej trzech tysięcy niczego porządnego nie kupisz.
Nie da rady i koniec, kropka.

Jak nie masz tyle kasy na ten cel, to kup rzeczy najtańsze, bo wydasz tysiąc zamiast trzystu na sprzęt o porównywalnych parametrach.
Jak Ci zależy na porządnym sprzęcie, to przemnóż budżet przez dwa albo trzy.

Nie rozumiesz ?
To uwierz na słowo.

.

Awatar użytkownika

dudis69
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1418
Rejestracja: 15 lis 2010, 20:18
Lokalizacja: okolice

#10

Post napisał: dudis69 » 16 paź 2012, 18:16

tailu pisze: od tygodnia przeszukuje cały internet i nie mogę znaleźć odpowiedniego forum
tailu, ogarnij się trochę. http://lakierowanko.info/
Pozdrawiam Sławek


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”