termoformierka problem w działaniu wina materiału?

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
max10
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 61
Rejestracja: 03 maja 2010, 22:27
Lokalizacja: Kalisz

termoformierka problem w działaniu wina materiału?

#1

Post napisał: max10 » 14 sie 2012, 21:19

Cześć koledzy mam pytanie zbudowałem termoformierke powierzchnia robocza 60x60cm, płytę z tworzywem podgrzewają promienniki ceramiczne, zastosowałem pompę boczno kanałową i teraz podgrzewam plexe o gr 1,5 mm, następnie nakładam ją na formę i zaczynam odsysanie , próżnia działa znakomicie jednak nie umie zrobić idealnego wytłoczenia. Jako forme mam prostokąt z drewna podczas wytłaczania plexa nie siada mi równo z dolnymi krawędziami formy (z boku ma to kształt "J" a powinno mieć kształt "L" - kąt prosty). dodatkowo na bocznych krawędziach materiał nie siada idealnie tylko się skleja robiąc takie zmarszczki . Może top wina materiału może plexa się nie nadaje do wytłaczania?
Czy sa jakieś inne materiały które maja kolor mglisty rozpraszający światło?



Tagi:


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

#2

Post napisał: dasza77 » 17 wrz 2012, 14:14

Sprawdź czy twoja forma nie jest zbyt blisko krawędzi stołu. Tam plexi ma niższą temp. , jest chłodniejsza i dlatego może wychodzić niedociągnięcie. Forma może być za duża na tą formierkę.
Przyczyną też może być zbyt mała ilość otworów do wysysania.
Lub inne nieszczelności - czyli próżnia nie działa tak jak piszesz OK.
Zmarszczki, to zapewne mostki , które należy rozciągnąć dokładając po bokach jakieś przedmioty - próby.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”