felery wykrawarek opinie

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
fyrek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 05 mar 2009, 11:32
Lokalizacja: Łapalice

felery wykrawarek opinie

#1

Post napisał: fyrek » 30 kwie 2009, 12:27

Witam.Szef kazał mi znaleźć wykrawarkę do zakupu.W grę wchodzą boschert,trupf, haco ze swym omatick'iem 212 lub inne jeśli będą atrakcyjne. Korzystając z tego że na forum jest dużo osób pracujących na różnych maszynach ,mam pytanie: Jakie są wady i czym się kierować przy wyborze?Wykrawarki mogą być używane lub nowe.



Tagi:

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1029
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#2

Post napisał: gelo » 30 kwie 2009, 22:49

Zapomniales o LVD... :) Tez mamy ciekawy asortyment wykrawarek.
Maszyna jakiej potrzebujesz zalezy oczywiscie od rodzaju produktu jaki chcesz na niej wykonywac. Ma znaczenie czy sa to ilosci malo-, wielkoseryjne czy jednostkowe. rodzaj materialu, potrzebna wydajnosc, etc.
Sprobuj przyblizyc ta materie a bedzie latwiej Ci cos doradzic.
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#3

Post napisał: pop9 » 01 maja 2009, 22:39

Z tego co sie orjętuję to Trumpf robi najlepsze wykrawarki w Europie

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1029
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#4

Post napisał: gelo » 02 maja 2009, 09:34

Trumpf robi najwiecej wykrawarek, ale nie oznacza to, ze robi najlepsze.... Jest jeszce wielu innych producentow..LVD,AMADA,FINNPOWER,etc.
Trump ma swoje zalety ale rowniez ma mnostwo wad. Np do produkcji jednostkowej nie bardzo sie nadaje moim zdaniem. Rowniez system narzedziowy jest indywidualny.

Nalezy spokojnie przeanalizowac jaka maszyna jest potrzebna, a potem wybrac producenta. Gbyby Trumpf byl najlepszy to inni producenci dawno by poplajtowali.
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#5

Post napisał: pop9 » 02 maja 2009, 12:44

Gelo - najlepiej jest krytykowac konkurencję napisz o wadach i zaletach LVD a potem pisz o innych. Opisz dokladnie jak jest z magazynem narzedzi.

Nie napisałem ze Trumpf robi najwięcej, ale najlepsze.
A do prod jednoskowej lepiej wziazc laser!!!

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1029
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#6

Post napisał: gelo » 02 maja 2009, 18:17

pop9 pisze:Gelo - najlepiej jest krytykowac konkurencję napisz o wadach i zaletach LVD a potem pisz o innych. Opisz dokladnie jak jest z magazynem narzedzi.

Nie napisałem ze Trumpf robi najwięcej, ale najlepsze.
A do prod jednoskowej lepiej wziazc laser!!!
oooo zdaje sie ze kolega z Trumpfa lub w Trumpf'ie zauroczony. Nie mialem zamiaru krytykowac Trumpf'a ani go wychwalac.
Nasze wykrawarki tez maja zalety i wady.....podobine jak wszystkie maszyny.
Dlatego napisalem, ze trzeba najpierw poznac rodzaj produkcji a potem ustalic jaka maszyna najlepiej temu podola. Jezeli wypadnie na Trumpf'a to pierwszy zaproponuje ta maszyne.
A co do lasera..... ciekawe jak zrobic na laserze przetloczenie :) lub gwint :). Poza tym za jednego prostego lasera mozna miec 2 sredniej klasy wykrawarki.
Pozwolmy zatem autorowi postu wyjasnic do czego mu maszyna....
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#7

Post napisał: pop9 » 03 maja 2009, 12:59

cd.
Wcale nie jestem zauroczony Trumfem, piszę o tym z doświadczenia i spojrzenia technologicznego na proc. prod.
Piszesz że Trumpf nie nadaje się do produkcji jednostkowej elementów, czy tylko ze względów na przetłoczenia i gwint?? Moim zdaniem żadna wykrawarka nie nadaje się do produkcji jednostkowej lub małych serii, no chyba ze są to prostaty z otworami!!
Chyba wiesz jak wygląda detal po wykrawarce w którym są krzywe i inne kształty nieregularne robione z wykorzystaniem narzędzi od wykrawarki?? A swoja droga jak się robi pojedyncze egzemplarze to lepiej zlecić to na zewnątrz niż maszynę kupować!!

Ciągle czekam na wady i zalety LVD!!- chętnie je poznam, aby zrewidować wiedzę o tych maszynach.

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1029
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#8

Post napisał: gelo » 03 maja 2009, 14:14

Widze ze kolega nie czyta uwaznie co napisalem.
Absolutnie nie mam nic przeciw maszynom Trumpf. Przeciez wszyscy ludzie z branzy wiedza ze maszyn Trumpfa jest bez liku. A skoro tak jest - to znaczy ze musza byc dobre.
Tak jak powiedzialem wczesniej - niech autor postu przyblizy nam jaki typ produkcji jest przewidziany.
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


przemo
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 57
Rejestracja: 17 paź 2006, 17:38
Lokalizacja: Śląsk

#9

Post napisał: przemo » 03 maja 2009, 18:26

widze ze koledzy podjeli ciekawy temat,co jest lepsze,trumpf czy reszta,bo ze wzgledu na budowe tych maszyn mozna tak je podzielic ,odpowiedz jest tylko jedna,oczywiscie ze trumpf,jeden z kolegów mówi tu ze trumpf ma zalety i wady chciałbym poznac jakie to sa wady w stosunku do konkurencji,skupimy sie moze na nowych maszynach i postaramy sie je troche przyblizyc,rozwiazania w tych maszynach sa zupełnie inne jesli chodzi o trumpfa a lvd,amade czy finn powera,magazyn liniowy jest tak naprawde wykorzystany tylko w trumpfie nie ze wzgledu ze inni go nie chca tylko dlatego ze jest opatentowany i tak naprawde nie moga zrobic takiego rozwiazania,rewolwery tak naprawde sa złem koniecznym,ja osobiscie widze tylko trudnosci przy ich stosowaniu,mało co widac co sie dzieje przy wykrawaniu ,odsysanie do bani,odbiór elementów tez pozostawia wiele do zyczenia,w rewolwerach kilka stacji moze byc tak naprawde obrotowych reszta nie,wymiana narzedzi w rewolwerach totalne nieporozumienie,nie mowiac ze narzedzia czesto potrzeboja dodatkowo róznych wielkosci obudowy narzedzi,jesli chodzi o predkosc wykrawanai tak sie składa ze TC5000 jest najszybsza wykrawarka na swiecie,system programowania trutops w połaczeniu z maszynami trumpfa jest bezkonkurencyjny jesli chodzi o wykrawarki,trumpf i tu musze sie zgodzic moze miec jedna wade a mianowicie nie jest tani,maszyna jest drozsza niz konkurencji podobnej klasy ale to tylko tak naprawde złudzenie bo np pozniejsze uzytkowanie okazuje sie drozsze nie mówiac o narzedziach które porównywalismy z kolega i np narzedzia podobne do siebie w trumpfie kosztowały 250 e a do amady 700e , ale z checia posłucham o wadach jakie ma trumpf i o zaletach innych producentów.pozdrawiam


HUD
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 463
Rejestracja: 22 kwie 2007, 21:27
Lokalizacja: Lublin

#10

Post napisał: HUD » 03 maja 2009, 21:24

Ja stałem przed dylematem co kupić, ponad rok temu.Długo się zastanawiałem, i po gruntownej analizie kosztów zakupu i późniejszej eksploatacji wybrałem trumpfa, i jestem z tego wyboru bardzo zadowolony, tym bardziej że kupiłem używaną maszynę.
I zgadzam sie z tym co napisał kol.przemo - nie mogę znaleźć większych wad maszyny.
Pozdrawiam Krzysztof G.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”