Zerowanie osi X w tokarce ze sterowaniem SINUMERIK 840T

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
darek68
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 06 lis 2013, 20:17
Lokalizacja: śląskie

Zerowanie osi X w tokarce ze sterowaniem SINUMERIK 840T

#1

Post napisał: darek68 » 12 paź 2014, 21:38

Witam Wszystkich! :smile:
Pracuję z tokarką ze sterowaniem Sinumerik. Niedawno miałem kolizję narzędzia z przedmiotem obrabianym (podczas obrotu głowicy narzędziowej) w wyniku czego przestawiła się głowica narzędziowa i narzędzie po zamontowaniu w głowicy nie schodzi do osi uchwytu. O ile potrafię nastawić to mechanicznie to nie wiem jak nastawić to w sterowniku. Procedura ta nazywa się zerowanie osi X.
Nie wiem tylko jak ją przeprowadzić?
Jak zapisać tą nastawę w sterowniku?
Proszę o pomoc.



Tagi:


tim_007
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 09 lis 2010, 18:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2

Post napisał: tim_007 » 15 paź 2014, 20:25

No więc po ustawieniu głowicy mechanicznie, jak to nazwałeś musisz wymierzyć ile wynosi przesunięcie po "x". Ja ustawiałem to na 840D, ale może pomoże Ci ten opis. Klikasz zakładkę URUCHOMIENIE, potem DANE MASZYNOWE, kolejnie SPECYFICZNE DLA OSI. Pionowymi klawiszami z prawej, szukasz osi "x". Następnie szukasz parametru MD 34100: REFP_SET_POS i tu dodajesz lub odejmujesz różnicę. Po każdej zmianie powyższego parametru należy dokonać zjazdu na bazę po osi "x". Hasło do parametrów to SUNRISE; bynajmniej tak było w moim przypadku i producent domyślnie też takie daje. W razie problemów z odnalezieniem poszczególnych parametrów zawsze warto oblukać czy nie ma powłączanych filtrów na parametry. No i oczywiście, że dokonujemy pomiarów z przywołanym offsetem narzędzia z X=0. ;) Dodam, że warto napisać krótki program, w MDA, do zjazdu na X0.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”