Odbicie lustrzane programu 3+2 (Makino D500 - Fanuc FS310IS)

Dyskusje na temat systemu Faunc

Autor tematu
makinowiec
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2012, 23:37
Lokalizacja: Rzeszów

Odbicie lustrzane programu 3+2 (Makino D500 - Fanuc FS310IS)

#1

Post napisał: makinowiec » 28 wrz 2012, 00:00

Witam

Na początku zaznaczam iż jestem nowym użytkownikiem forum jak również fakt iż moja przygoda z zaawansowanym programowaniem oraz obsługą wspomnianej w temacie maszyny niedawno się zaczęła. W wyniku tego pojawił się problem związany z tematem wykorzystanie funkcji odbicia lustrzanego programu. Jest to dość istatna dla mnie funkcja ponieważ bardzo często pojawia się potrzeba wytworzenia pary elementów(sztuka prawa i lewa). O ile zastosowanie odbicia lustrzanego programów 3 osiowych nie stanowi problemu przy wykorzystaniu M21 oraz M22 o tyle problem pojawia się w tym temacie z programami 3+2. z informacji które posiadam wspomniana maszyna jest w stanie takie lustra programu 3+2 wykonac. Obsługuje funcje M16 (lustro osi C) oraz M138 (lustro osi A). Niestety przy ich wykorzystaniu maszyna wykonuje program w zupęłnie innym miejscu (oddalonym od sztuki). Domyślam się że może to być spowodowane potrzebą przeniesienia układu współrzędnych ale chciałbym w tej kwesti poradzić się osób które mają większe doświadczenie i wiedzę w tym tamacie i może spotkały się z podobnym problemem i go rozwiązały. Zastosowanie G51.1 daje podobne ofekty.

Z góry dziękuje za każdą podpowiedź i informację w tej sprawie.



Tagi:

Wróć do „Fanuc”