Wymiana danych fanuc OIMTB problem

Dyskusje na temat systemu Faunc

Autor tematu
dyploy
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 26 lut 2008, 14:14
Lokalizacja: Tarnów

Wymiana danych fanuc OIMTB problem

#1

Post napisał: dyploy » 28 sty 2012, 14:14

Witam, mam problem z wymianą danych w fanucu. Konkretnie chodzi o to, że w maszynie skończyła się pamięć i muszę kasować programy. Chciałem jakkolwiek pobrać programy z maszyny ale trafiam na liczne problemy.

1. Próbowałem ustawić komunikację z laptopem, lecz nie posiadam programu, który polecił mi szkoleniowiec tzn. NC lite a w sieci nie znalazłem. Ponadto wiem tylko tyle, że w maszynie trzeba ustawić coś na odpowiedni numer tylko nie wiem gdzie ? Jedyne co zrobiłem to w opcji offsety znalazłem opcję wej/wyj i ustawiłem na 0 - czyli komunikację po rs ale komunikacja nie została nawiązana.

2. Odnośnie karty (co było by najwygodniejsze) i bez nawiązywania komunikacji (bo działa by jak flash drive) Pan polecił mi kartę compact flash o max wielkości 2MB. Na allegro najmniejsza jaką znalazłem była używana 32. Oznacza to, że z większą kartą nie będzie działać ? a jeżeli będzie to jaki rodzaj karty zakupić ? jaka wielkość ?

Bardzo proszę o pomoc- sprawa jest dość pilna ponieważ muszę kasować dane.



Tagi:

Awatar użytkownika

rafalxfiles
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 665
Rejestracja: 28 sie 2006, 17:55
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

#2

Post napisał: rafalxfiles » 28 sty 2012, 16:30

Mysle ze 128mb i 256 mb tez bedzie dzialac.. ale kupuj jak najmniejsza..
A do komunikacji po rs232 to obojętnie jaki kabel no i trzeba umieć skonfigurować.


Autor tematu
dyploy
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 26 lut 2008, 14:14
Lokalizacja: Tarnów

#3

Post napisał: dyploy » 28 sty 2012, 16:40

No to myślę, że karta będzie najprościej tylko prosiłbym o dokładną informację jaką kartę ? i czy do tego przejściówkę trzeba ?


mar-tools
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 58
Rejestracja: 17 kwie 2011, 17:23
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

#4

Post napisał: mar-tools » 28 sty 2012, 20:44

Jeśli chodziłoby o program to PCIN można skonfigurować z maszyną i też będzie działał, a schemat kabla jest pokazany w programie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”