Piaskowanie na dużą skalę

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Masato
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 15
Posty: 166
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:38
Lokalizacja: Kalisz

#31

Post napisał: Masato » 11 cze 2017, 12:05

Przy piaskowaniu w kabinie widoczności nie ma wcale, piaskując poligritem także.
Poligrit czyli szlaka pomiedziowa wykorzystywana jest przeważnie 3 krotnie. Ktoś może wykorzystać i 5 razy, ale to jest bezsens, ponieważ wzrasta zapylenia, a maleje siła darcia.
W kabinach oczywiście potrzebny jest odciąg i najlepiej przemysłowy, a nie bańka z odkurzaczem jak to w chińskich zestawach kabinowych.

Ścierniwo jest drogie gdy piaskujemy na dworze ponieważ je tracimy, dlatego wiele firm robi dalej na piasku u klienta.

Zalety piasku są takie, że wiele ma do niego dostęp. Przy piaskowaniu na dworze jest w sam raz, chociaż w PL nie jest dozwolona obróbka strumieniowo ścierna piaskiem.

Temat piaskowania, rzeczywiście jest prosty pod warunkiem, że mamy spore możliwości finansowe. Żeby iść do dostawcy technologii i całą zakupić potrzeba grube tysiące złotych.
Jak przyjdzie jeszcze szkiełkować, to przydałby się druga piaskarka, a może sodować... może na mokro. Prosto i na pewno nie tanio.

InzSpawalnik nie wiem ile pracowałeś w tym zawodzie, ale chyba wcale.



Tagi:


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#32

Post napisał: InzSpawalnik » 13 cze 2017, 19:16

Masato: po Twojej wypowiedzi widac ze ty wiesz ..... o piaskowaniu... hehe
Ile sam piaskowales ? Przeszedles sie na malarnie i popatrzyles zza roga ?
Jaka zalete ma piaskowanie zuzlem pomiedzipwym ? Takie scierniwo uzylbym chyba tylko po to zeby zakurzyc na maxa otoczenie !!! 2-3 razy uzyjesz i koniec ! Sa scierniwa ktore mozna uzywac po 20 razy, nie wspominajac o srucie. Z widocznoscia na pare cm tez poleciales tak jak strike, chyba z tego samego osiedla jestescie :)


Masato
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 15
Posty: 166
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:38
Lokalizacja: Kalisz

#33

Post napisał: Masato » 13 cze 2017, 21:08

Nie ja nie wiem, ja piaskuję i nie opowiadam o tym jak się powinno robić, nie robiąc tego. Coś czuję, że to Ty się naoglądałeś tych lakierni z za rogu.

Na forum lakierniczym lakierowanko.info jestem moderatorem.
Wiedzą na temat lakierowania jakąś tam mam, nie muszę nic tobie udowadniać.

Jak pojedziesz do kogoś na usługę to będziesz śrutował? Pochwal się kolegom z forum jaki śrut jest drogi. Śrutować to można w kabinie, albo w pomieszczeniach do tego przewidzianych.

Zresztą niech Ci będzie wiesz lepiej, piaskujesz, lakierujesz, przyznaje Ci rację. Myliłem się.


gold
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 59
Rejestracja: 16 mar 2017, 20:24
Lokalizacja: warszawa

#34

Post napisał: gold » 14 cze 2017, 21:48

Nie znam się na piaskowaniu.Do prostych prac wystarczy mały kompresor.Przedstawiona końcówka pozwala na skuteczne piaskowanie niedużych elementów.Tym sprzętem wypiaskowałem podwozie pojazdu.Jako materiał ścierny używam zwykły piasek.Musi być przesiany i suchy.Do precyzyjnego piaskowania używam sproszkowanego szkła.Elementy dyszy wykonane ze stali szybko uległy zużyciu.
Były zahartowane.Obecnie są wkładki widiowe.Na dole zdjęcia mini końcówka do piaskowania.Obrazek


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#35

Post napisał: InzSpawalnik » 15 cze 2017, 08:21

Masato:
to ze jestes moderatorem na forum o lakiernictwie nic nie oznacza.
Sory stary. Czy sie znasz czy nie to nie mi oceniac. Ja wiem ze czarny szlak pomiedziowy jest niezbyt dobrym scierniwem w porownaniu do tego co mozesz uzywac do piaskowania - a ty tylko o tym i o piasku napisales.
A slyszal ty o piaskowaniu "gabka" ? Pewnie nie. A ja nie tylko slyszalem a nawet piaskowalem.
Od srutu stalowego jest jeszcze jeden material lepszy i tanszy ale w Polsce malo popularny pewnie dlatego ze coper slag nie pozwala wyplynac ;)

Info dla tych co chca piasek uzywac - nie badzcie glupi nie uzywajcie, szkoda zdrowia.


Masato
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 15
Posty: 166
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:38
Lokalizacja: Kalisz

#36

Post napisał: Masato » 15 cze 2017, 11:23

Piasek jest wszędzie, jest tani i ta jego szkodliwość to też nie wiadomo czy nie producenci ścierniw nie wymyślili.
Wiadomo przecież, że najlepiej kupić od jakiegoś producenta ścierniwo, zapłacić, jak się zmarnuje to znowu kupić itd. Kasa się zgadza.
Jeśli jedziesz do klienta to nie będziesz mu drogim ścierniwem piaskował ponieważ pójdzie w powietrze i tyle.

Jednak tutaj była mowa o jakiejś tam kabinie, także te droższe ścierniwa miały by rację bytu jak najbardziej.

Nie słyszałem o "gabka" i nawet nie rozwijaj tego tematu bo, że piaskowałeś to nie czyni Ciebie w tym specjalisty :mrgreen:


Autor tematu
strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 13
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

#37

Post napisał: strikexp » 15 cze 2017, 13:45

InzSpawalnik pisze: Info dla tych co chca piasek uzywac - nie badzcie glupi nie uzywajcie, szkoda zdrowia.
Jak 100km od Warszawy chcieli budować wiatraki to przyjechał z niej jakiś gość i rozwieszał plakaty. Jak to wiatraki powodują przeróżne choroby. Jako żę miałem ten temat na studiach, nieźle się uśmiałem przy czytaniu.
Celnie, o wszelakim straszeniu:

A jak działa lobby to już długi i szokujący temat.


Śrut odpada, elementy po takiej obróbce wyglądają jakby je podrapano szczotką drucianą.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2017, 23:56 przez strikexp, łącznie zmieniany 1 raz.


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#38

Post napisał: InzSpawalnik » 16 cze 2017, 18:42

Masato: no o twojej wiedzy z zakresu "piaskowania" swiadczy podejscie. Uzywanie piasku np. No niewazne.
Nie przypuszczalem azczerze mowiac ze slyszales o "gabce".
Dla zainteresowanych scierniwo w postaci "gabki" to material kompozytowy ( tak wiem trudne slowo ) drobinki scierniwa zawarte sa w kawalkach wlasnie owej polimerowej "gabki". Zaleta takiego scierniwa jest minimalbe odksztalcenie wprowadzone do materialu w trakcie piaskowania, nieporownywalnie male zapylenie ( gabka po uderzeniu w material piaskowany wychwytuje zabrudzenia. I na koniec gestosc takiego polimerowego scierniwa jest o rzad wielkosci nizsza od innych scierniw co sprzyja recyklingowi i recyrkulacji. O tym oczywiscie moj drogi mosato wiedziec nie mogles... za duzo piachu sie nawdychales.

Strikexp: na jakim kierunku studiowales z ciekawosci zapytam.

[ Dodano: 2017-06-16, 18:43 ]
Masato: no o twojej wiedzy z zakresu "piaskowania" swiadczy podejscie. Uzywanie piasku np. No niewazne.
Nie przypuszczalem azczerze mowiac ze slyszales o "gabce".
Dla zainteresowanych scierniwo w postaci "gabki" to material kompozytowy ( tak wiem trudne slowo ) drobinki scierniwa zawarte sa w kawalkach wlasnie owej polimerowej "gabki". Zaleta takiego scierniwa jest minimalbe odksztalcenie wprowadzone do materialu w trakcie piaskowania, nieporownywalnie male zapylenie ( gabka po uderzeniu w material piaskowany wychwytuje zabrudzenia. I na koniec gestosc takiego polimerowego scierniwa jest o rzad wielkosci nizsza od innych scierniw co sprzyja recyklingowi i recyrkulacji. O tym oczywiscie moj drogi mosato wiedziec nie mogles... za duzo piachu sie nawdychales.
https://www.spongejet.com/how-it-works/

Strikexp: na jakim kierunku studiowales z ciekawosci zapytam.


Masato
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 15
Posty: 166
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:38
Lokalizacja: Kalisz

#39

Post napisał: Masato » 16 cze 2017, 21:56

Co mnie człowieku jakaś gabka obchodzi jak do niczego mi to nigdy nie będzie potrzebne. Pogadać sobie o tym można, ale i po co?
Piasek może zaszkodzić w nadmiarze tak jak i woda. Jak się będzie go jadło to na pewno, jak wody za dużo się wypije to też.


Autor tematu
strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 13
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

#40

Post napisał: strikexp » 17 cze 2017, 00:02

Masato pisze:Jak się będzie go jadło to na pewno
No nie wiem, mi się obiło o uszy że są tacy co żrą i żyją :razz:


@InżSpawalnik
Z wykształcenia jestem automatykiem, ale przez pokrewne tematy jak elektrownie też musiałem przejść.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”