Pomysł na myjkę do brudów

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
BorysRękojad
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 56
Rejestracja: 14 mar 2010, 15:20
Lokalizacja: Wąwóz

Pomysł na myjkę do brudów

#1

Post napisał: BorysRękojad » 29 sty 2015, 13:24

Witam , padła mi ostatnio pompa od spryskiwaczy w mojej myjce do brudnych rzeczy i teraz mam taki dylemat czy nie zamienić takiej pompki na cos innego , ewentualnie szukam jakiejś fajnej wanny szczelnie zamykanej bo chcę z nafty przenieść się na benzyne ( tańsza) . Macie jakieś ciekawe pomysły mycia brudnych rzeczy ze smarów błota z olejem , do płukania itd. ?



Tagi:


gincu99
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 138
Rejestracja: 27 paź 2014, 21:05
Lokalizacja: Kraków

#2

Post napisał: gincu99 » 29 sty 2015, 18:10

Polecam coś takiego jak ten pan na filmiku


Autor tematu
BorysRękojad
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 56
Rejestracja: 14 mar 2010, 15:20
Lokalizacja: Wąwóz

#3

Post napisał: BorysRękojad » 29 sty 2015, 18:41

Ja mam zrobione coś podobnego , za miske mam przepolowiony boiler i fajnie sie wszystko zamyka , wygląda troche jak grill z filmu usa :) , mam dotego filtr trzy komorowy przelewowy i te grubsze syfy jak spływają to zostają w specialnej puszcze i potem juz w miarę czysty płyn leci do hoboka 10 l po wodzie destylowanej . Tylko umnie to jest problem z ta pompką bo ją szlak trafił jak zaczołem pracować na 12v max obroty . Poza tym ropa według mnie nie nadaje się do dokładnego mycia bo jest tłusta , do mycia z grubsza jescze by uszła ale do czystego to nie bardzo, tylko nafta albo benzyna z tym , że nafta ma minus ze jest droga za 5l 75 zł i długo schnie / spływa / paruje a benzyna jest tania/ szybko paruje jak sie dmuchnie i bez wycierania detalu mozna go szybko wyczyścić , jedyny problem z benzyną to to ,że nie można jej trzymać otwartej i najlepiej nie gromadzić dużej ilości oparów dlatego szukam jakiejś alternatywy do zamykanego szczelnie blaszanego naczynia , jak nic nie wykobinuje to trzeba będzie cos pospawać . Chodzi mi jeszcze po głowie zrobienie czegos podobnego do pompki chłodziwa gdzie wirnik będzie normalnie ułożyskowany a silnik bedzie na wierzchu , szukam jakiś gotowców narazie ale same wielkie kloce.

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#4

Post napisał: Alvar4 » 29 sty 2015, 23:02

A nie próbowałeś może mycia za pomocą wody z domieszką płynu do mycia ciężarówek albo silników? Płyny w rodzaju Tenzi Truck?
Obrazek


radeksr2
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 72
Rejestracja: 27 paź 2008, 18:40
Lokalizacja: Blgoraj

#5

Post napisał: radeksr2 » 30 sty 2015, 01:03

Z tymi środkami jest różnie..
Duzo tego testowałem i musze przyznac ze dobry jest "Dimer" ale pojawia sie jeden problem- aluminium, a dokladnie utlenia sie w bardzo szybkim tempie. No i jakiś czas temu trafilem na srodek zwany "Ultramyt" i moge z ręką na sercu go polecic. Radzi sobie z syfem bez problemowo, i co najlepsze nie rusza aluminium. Fajnie odtłuszcza przed malowaniem :mrgreen:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”