Kabina ciśnieniowa do piaskowania

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
luukas_ss
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 91
Rejestracja: 29 gru 2013, 16:50
Lokalizacja: Sieraków Wlkp

Kabina ciśnieniowa do piaskowania

#1

Post napisał: luukas_ss » 09 lut 2014, 23:42

:roll: witam panów ponownie :grin:
Potrzebuje informacji, mianowicie mam kabine do piaskowania ale inżektorową
jak wiadomo wydajność tego jest dosyć mała :sad: i chciałbym przerobić na kabine ciśnieniową z ciśnieniowym systemem podawania ścierniwa. Ale nie wiem jak to działa
żeby jednocześnie samoczynnie się zasypywało i podawało ciśnieniowo materiał ścierny. Chodzi mi mianowicie o coś takiego.
http://allegro.pl/piaskarka-kabinowa-ci ... 34598.html

Bardzo proszę :roll: o pomoc



Tagi:


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#2

Post napisał: Mariuszczs » 10 lut 2014, 13:44

A normalnie - cyklicznie ze zbiornika ciśnieniowego jest spuszczane powietrze i przez chwilę po tym ścierniwo do niego się zsypuje siłą grawitacji. Podanie ciśnienia, zamknięcie zaworu od góry, otwarcie zaworu ścierniwa. Jak ktoś nie wie że tak to działa to nawet nie zauważa że mu przez sekundę ścierniwa mniej podaje.

Jednak da się to zrobić mniej bezobsługowe ale dużo taniej dla amatora czas obsługi nie będzie miał znaczenia.

Czyli
Na sucho więcej nie napisze :mrgreen:


Autor tematu
luukas_ss
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 91
Rejestracja: 29 gru 2013, 16:50
Lokalizacja: Sieraków Wlkp

#3

Post napisał: luukas_ss » 10 lut 2014, 16:19

teraz rozumiem ogólnie polega na tym że w momencie odcięcia powietrza do piaskowania system elektro zaworów lub czegoś takiego spuszcza ciśnienie ze zbiornika otwiera się grzybek zasypowy (przypuszczam że jest on na sprężynie) grawitacyjnie ścierniwo opada do zbiornika. w momencie włączenia ciśnienia grzybek (zawór) się zamyka i piaskujemy dalej :mrgreen:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”