wiertarka stołowa - co kupić?

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

eightbitter
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 144
Rejestracja: 26 sie 2008, 15:19
Lokalizacja: Twierdza Modlin

#71

Post napisał: eightbitter » 14 lut 2015, 12:22

sajo pisze:tylko że w lidlu to nawet nie zobaczysz czy są luzy itp.
Kupiłem więc kota w worku, w zamkniętym ładnym pudełku. Po zmontowaniu luzu na oko nie wyczułem nawet przy maksymalnym wysunięciu pinoli, a więc nie jest źle. Nie sprawdzałem na czujnik, pewnie luz jakiś będzie, bo korpus jest żeliwny a pinola to wtrysk"amelinowy". Jeżeli jednak porównać Parkside z Dedrą, to niebo a ziemia.
Wiertarka ma podstawę stalową (wytłoczka z blachy) i kolumnę dość cienkościenną. Blokowanie korpusu na kolumnie wkrętem to nienadzwyczajne rozwiązanie, bo mocniejsze przykręcenie pewnie spowoduje wgniecenie na kolumnie.
Sprzęt ma staranne wykończenie, ale plastikowe koła pasowe to trochę słabo.



Tagi:

Awatar użytkownika

sajo
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 4
Posty: 79
Rejestracja: 13 maja 2014, 10:16
Lokalizacja: Poznań

#72

Post napisał: sajo » 14 lut 2015, 19:47

No i też kupiłem w Lidlu, w sumie po przeczytaniu Twojego posta. Mam niedaleko, kobieta z Lidla powiedziała, że można zwrócić w ciągu 7 dni więc w sumie ryzyka nie było, zwróciłbym w razie luzów. Podzielam Twoje "wrażenia" co do wiertarki.


blacharz79
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:38
Lokalizacja: LBN

#73

Post napisał: blacharz79 » 13 sty 2016, 21:57

Witam,jestem tu nowy. Nie chciałem zakładać kolejnego tematu,więc piszę tutaj.Otóż planuję zakup wiertarki stołowej i mam na oku coś takiego http://www.maszyny.agencja-amk.com.pl/j ... -230v.html Co o tym myślicie ? Opłaca się ? Dodam,że wiertarka ma służyć do obróbki stali,grubość maksymalnie do 10mm.


zibi201
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 294
Rejestracja: 13 gru 2013, 20:07
Lokalizacja: Poznań

#74

Post napisał: zibi201 » 14 sty 2016, 10:11

Będziesz jej używał amatorsko czy zarobkowo?
Jak zarobkowo to zapomnij, zaraz będzie miała takie luzy, że będzie się nadawać do wyrzucenia.
Jakie średnice chcesz tym wiercić?
Szukaj lepiej starej solidnej używki polskiej (WS-13, WS-15), rosyjskiej albo niemieckiej (FLOTT).


blacharz79
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:38
Lokalizacja: LBN

#75

Post napisał: blacharz79 » 14 sty 2016, 21:53

Jeśli chodzi o średnicę wierceń-maksymalnie do 9mm,wiertarka potrzebna mi głównie amatorsko,czasem jakieś drobne zlecenie przyjąć,również sporadyczne praca w warsztacie blacharskim,typu wywiercic dziury w reparaturkach progów,błotnikow itp części pod spawanie,grubość materiałów najwięcej 10mm,ale głównie od 1 do 3mm. Na plus przemawia jeszcze dostępność części zamiennych i niewielka cena oraz samo wykonanie(waży ok.20kg). Poza tym mam możliwość kupna za 420zl,co jest całkiem niewiele jak za taki sprzęt,chociaż na kieszeń ucznia z drugiej strony sporo :)


zibi201
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 294
Rejestracja: 13 gru 2013, 20:07
Lokalizacja: Poznań

#76

Post napisał: zibi201 » 15 sty 2016, 13:15

Właśnie mała waga to jedna z głównych wad tej maszyny.
Porównywalna polska WS-13 ważyła ok.70kg.
Poczytaj posty na temat wiertarek stołowych na tym forum.
Jednemu z użytkowników pękła podstawa i pracująca wiertarka spadła mu pod nogi...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”