Szlifierka Prosta/Spawarka/Wkrętarka

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
Mat3ys
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 19
Posty: 1911
Rejestracja: 26 lis 2011, 18:44
Lokalizacja: Toruń

#11

Post napisał: Mat3ys » 04 kwie 2012, 20:43

Do tej co wysłałem link też można dołączyć rączkę TIG ale wtedy potrzebna jest butla z gazem tak ?



Tagi:

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#12

Post napisał: Zienek » 04 kwie 2012, 20:55

Ja zauważyłem, że przy spawaniu DESi200 grubsze elektrody lubi przykleić na początku elektrody otulonej, szczególnie te grubsze. Jak już się elektroda rozgrzeje, to już idzie wyśmienicie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Mat3ys
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 19
Posty: 1911
Rejestracja: 26 lis 2011, 18:44
Lokalizacja: Toruń

#13

Post napisał: Mat3ys » 04 kwie 2012, 21:00

Jaka jest długość kabli i jakie są wymiary ? Można dość długo pracować czy szybko się grzeje ?

[ Dodano: 2012-04-04, 21:03 ]
A no i miałem się was zapytać jaką przyłbicę polecacie a mówię tej samo ściemniającej bo jak na razie mam zwykłą.

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#14

Post napisał: Zienek » 04 kwie 2012, 21:05

Długość kabli... musiałbym sprawdzić. Ten zasilający do gniazdka 230V jest dość krótki... zresztą wszystkie mają ok 2m.

Do elektrod 3.25 używałęm najwięcej prądu 120A i ani razu nie przeszła mi w stan "standby" na schłodzenie, a bywało, że "paliłem" dwie elektrody pod rząd. Niestety moje prace, to w większości 50m ustawiania 10m spawania, więc moje wyniki nie są reprezentatywne.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Mat3ys
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 19
Posty: 1911
Rejestracja: 26 lis 2011, 18:44
Lokalizacja: Toruń

#15

Post napisał: Mat3ys » 04 kwie 2012, 21:10

No to chyba zdecydowałbym się na te dedrę desi201. Dobrze by było gdyby naprawdę dobrze się tym spawało bo z moją dużą spawarką na stole lub w imadle nie jest za super gdyż co chwile muszę poprawiać ciężkie kable i jest więcej niechęci i nerwów niż efektów pracy. 600zł powinno mi się jakoś w niedługim czasie zwrócić a wtedy zakupie szlifierkę prostą i wkrętarkę. Moglibyście mi jeszcze polecić jakąś przyłbicę samo ściemniającą.


spawacz21
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 12
Posty: 627
Rejestracja: 20 wrz 2010, 21:15
Lokalizacja: rypin

#16

Post napisał: spawacz21 » 04 kwie 2012, 21:24

Mam esaba origo tech i jestem również baaardzo zadowolony. Używam do elektrody i tiga. Jest świetna. poszukaj na forum w tagach w dziale o spawaniu to znajdziesz kilka tematów. Maski których używam to esab origo tech i esab eco arc, ta druga jak spawam gdzieś gdzie trzeba coś przyszlifować, oczyścić bez zdejmowania maski, bo ma podnoszony filtr. W moim origo techu spawałem blachy z bębna od pralki. Płaciłem coś koło 300 złotych i warto dokupić szybki zewnętrzne. Co do długości kabli to podobno na dedrę właśnie narzekają ,że krótkie, ale to raczej mały problem. Do tiga potrzebujesz butli z argonem, ale lepiej jak masz uchwyt i funkcję HF, gdzie nie trzeba pocierać elektrodą o materiał spawany. Dużo lepsze efekty uzyskasz spawając poprzez naciśnięcie przycisku na uchwycie, wtedy zapala się łuk i ładnie to wychodzi a jak elektrodę "złapie" to łatwo przesunąć spawany materiał, co potraf strasznie wku@#ić człowieka.
Może POMÓGŁ Ci mój post?
Pozdrawiam spawacz21

Awatar użytkownika

Autor tematu
Mat3ys
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 19
Posty: 1911
Rejestracja: 26 lis 2011, 18:44
Lokalizacja: Toruń

#17

Post napisał: Mat3ys » 04 kwie 2012, 21:27

Zakup został dokonany. Kupiłem dedrę desi201.

Na początek zobaczę jak to spawa i jak się sprawdzi to kupuję następnie :

- przyłbicę samościemniającą
- kabel TIG
- butlę

Wiem, że ta przyłbica w zestawie to szajs ale mam swoją również zwykłą ale jakoś już od lat daje radę :smile:

Teraz konkretnie co kupować z szlifierki prostej i wkrętarki. A wkrętarki boscha ?


spawacz21
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 12
Posty: 627
Rejestracja: 20 wrz 2010, 21:15
Lokalizacja: rypin

#18

Post napisał: spawacz21 » 04 kwie 2012, 22:25

NIE KUPUJ BOSCHA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bosch ładuje teraz od cholery plastiku i elektroniki. O wkrętarkach słyszę same złe opinie. Kup hitachi albo dozbieraj na makite. Popatrz na aeg. Bardzo fajne maszynki
Szlifierka prosta - dwt. Albo sparky 710 watt z regulacją ale to już inna kaska. Kupiłem dwt i jestem jak już wcześniej napisałem bardzo zadowolony. Z tego co mi się wydaje szlifierka nie będzie u kolegi robić cały czas i być tak obciążana. Do szlifierki prodtej polecam pilniki obrotowe. Super narzędzie. Fazowanie krawedzi, czyszczenie spawów usówanie zadziorów, gradowanie itp. Super sprawa.

[ Dodano: 2012-04-04, 22:29 ]
Jesteś pewien, że tą dedrą możesz spawać tigiem?? Tam nie ma rzadnego przełącznika a napięcie przy spawaniu tig i elektrodą się różni. Na tigu jest mniejsze napięcie, a na elektrodę większe - tak mi się wydaje..
No, kolego. Może POMÓGŁ byś nam troszkę upiększyć nasze forumowe konta?? :mrgreen:
Może POMÓGŁ Ci mój post?
Pozdrawiam spawacz21

Awatar użytkownika

Autor tematu
Mat3ys
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 19
Posty: 1911
Rejestracja: 26 lis 2011, 18:44
Lokalizacja: Toruń

#19

Post napisał: Mat3ys » 05 kwie 2012, 06:36

Myślę nad makitą cały czas :wink: zobaczymy. Szlifierką prostą co bym robił. Jakieś poprawki spawów w trudno dostępnych miejscach dla szlifierki no i szlifowanie elementów aluminium jak i inne różne tam niezbyt wymagające prace lecz na pewno się przyda. Posiadasz DWT 710w czy 620 ? A no i wytłumaczy ktoś dokładnie jakby to było z tym TIG wtedy do dedry ?

Tak tak pomogliście mi a nawet o tym nie pomyslałem :mrgreen:


spawacz21
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 12
Posty: 627
Rejestracja: 20 wrz 2010, 21:15
Lokalizacja: rypin

#20

Post napisał: spawacz21 » 05 kwie 2012, 09:36

http://allegro.pl/dwt-gs-06-27lv-szlifi ... 86605.html to jest mój sprzęcik, ale jak chcesz robić troche "aktywniej" to może sparky. Jest mocniejsza i troche lepsza jakościowo.
Słabsza sparky :
http://allegro.pl/sparky-szlifierka-pro ... 43250.html
Mocniejsza sparky:
http://allegro.pl/sparky-szlifierka-pro ... 643251.htm
DWT jest o tyle lepsza, że ma gume na przodzie i rekojeść boczną. Tylko cena sparky przeraża. Mi dwt starcza, ale aż tyle nie robie.
Przejdźmy teraz do TIG'a. W spawarce przystosowanej do spawania tigiem powinien być przełącznik, który zmienia wartość napięcia prądu. Przy spawaniu tigiem napięcie jest chyba coś w granicach 20V, a przy mma jest ok 40-50V. Jest to nawet w spawarkach, które nie posiadają elektrozaworu, ani gniazd dla przewodu. Podłączasz tylko taki wtyk jak od kabla masowego, a z osłony uchwytu tig wychodzi jeszcze kawałek węża, który podpinasz pod reduktor. Spawanie wygląda tak, że musisz potrzeć końcem elektrody(do stali prąd DC i elektrody: czerwona, użwywam i jestem zadowolony, złota, szara różnnicy prkatycznie nie widać.), musiasz potrzeć końcem elektrody o materiał i odsunąć ją na jakieś 0,5cm. Zapali się łuk, albo chwyci elektrodę. Jak nie masz praktyki w spawaniu tig to częśto będziesz elektrody ostrzył. Polecam zakupić książkę Jerzego Mizerskiego o spawaniu TIG'iem. Koszt - 30zł, a można się sporo dowiedzieć. Sam od takiej zaczynałem.
Ostrzenie elektrod przeprowadzasz na szlifierce stołowej z kamieniem najlepiej o gradacji 80 lub 100-120. Powierzchnia jest wtedy gładka i łuk jest precyzyjniejszy, bo nie "błądzi po materiale" Elektrodę zawsze ostry się z czoła tarczy, bo jak naostrzysz z boku to ślady po szlifowaniu będą prostopadłe do osi elektrody i łuk będzie ci "uciekał". Ostrzysz z czoła tarczy elektrodę czerwona fi. 2,4mm na stożek o długości 5-7mm. Ja zawsze tak ostrze i mam "ładny" łuk. Taki gładki, fajny. Im wyżej ostrzysz elektrodę, tym łuk jest węższy i jest mniejsza strefa wpływu ciepła wprowadzanego do spawanego detalu. No, to tyle. Podeślę Ci jeszcze kilka filmików jak spawać tym tigiem, jeżeli dedrą naprawdę da radę, ale coś mi ona podpada.(przełącznik).


i tu masz cały zbiór filmów.

http://www.youtube.com/results?search_q ... 76.0j1.1.0.

Pozdrawiam Bartek.
Może POMÓGŁ Ci mój post?
Pozdrawiam spawacz21

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”