Prośba o wycenę, pomóżcie

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
tomatoo1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 18 sty 2014, 21:22
Lokalizacja: www

Prośba o wycenę, pomóżcie

#1

Post napisał: tomatoo1 » 18 sty 2014, 21:28

Witajcie,

Założyłem tutaj konto, żeby się Was doradzić o wycenę wykonania takiej kostki jak w załączniku. Materiał po stronie dostawcy. Czy cena w granicach 130 złotych za sztukę przy zamówieniu powyżej 150 sztuk wchodzi w ogóle w grę ?
Każda kostka jest inna, wyglądają wszystkie podobnie, ale różnią się kątami i wysokościami. Taka sama jest tylko grubość (wymiar 31mm)
Materiał PA6/PA13

Nie traktujcie tego proszę jako rozesłanie zapytania ofertowego, ale zastanawiam się nad kupnem maszyny, bo zżerają mnie ceny obróbki "u kogoś"

Z promieni jestem gotowy zrezygnować :)


Dziękuję za infoObrazek



Tagi:


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 16255
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#2

Post napisał: kamar » 18 sty 2014, 21:59

Przy 150 sztukach różnych nie ma szans.


Wielkolud_Sam
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2014, 22:10
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: Wielkolud_Sam » 18 sty 2014, 22:30

a moze konstrukcja jest nieoptymalna? moze da sie to zrobic innym sposobem? Jesli moge pomoc, pisz na email


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#4

Post napisał: mc2kwacz » 18 sty 2014, 22:31

Tomatoo, z kosztami to jest tak, że jeśli na dzień dobry widzisz że Cię koszty wynajęcia podwykonawców zjedzą, to masz do wyboru jedynie 2 rozwiązania, które nie są głupie:
1. odpuścić sobie
2. nastawić się i stopniowo (jak najszybciej) zacząć się uzbrajać w park maszynowy który pozwoli na zdjęcie największych kosztów usług.
Wybierając każda inną drogę stracisz czas i energię na darmo.


Autor tematu
tomatoo1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 18 sty 2014, 21:22
Lokalizacja: www

#5

Post napisał: tomatoo1 » 18 sty 2014, 22:48

mc2kwacz

odpuścić sobie nie mogę, bo wiem, że mając maszynę pociągnąłbym ten temat z rozsądnym zarobkiem a szansa na powodzenie jest duża. Teraz 95% wartości projektu to są zlecenia na zewnątrz :/. Gdybyście byli w posiadaniu rozsądnej maszynki 3 osiowej, na ile wycenilibyście własne koszty wyprodukowania takiej kostki bez marży ?

Właśnie dlatego rozglądam się za maszyną. Myśleliśmy o Haasie jakims tanim.
Jaka jest Wasza opinia o używce ? Warto, czy lepiej dopłacić i mieć nówkę ?

Wielkolud_Sam

Piszę jeszcze dzisiaj maila to pogadamy - dzięki :)

Dzięki,

Patryk W.


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#6

Post napisał: mc2kwacz » 18 sty 2014, 23:46

Nową maszynę (bardzo drogą) to sobie można kupić jeśli masz pewność że się zamortyzuje. Z używanymi jest podobnie ale różnica jest taka, że używana maszynę zawsze możesz odsprzedać praktycznie za cenę zakupu. Więc dla wątpliwych biznesów chyba nie ma opcji...
Druga rzecz, to trzeba kupić taką używaną maszynę, która nie pożre mnóstwo pieniędzy na doprowadzenie jej do funkcjonalności. Bo do tego i zasoby gotówki i znajomość rzeczy są potrzebne. Więc w grę wchodzi maszyna w ruchu, z ew. usuwalnymi usterkami. Tylko takie coś w krótkim terminie może zostać użyte.
Po trzecie używana maszyna powinna być serwisowalna. Można kupić łatwo coś, co przy pierwszym problemie technicznym będzie miało wartość zbliżoną do złomu. i tu znowu zależy, co kto może zrobić, naprawić we własnym lub z pomocą zaprzyjaźnionych czynników zakresie.
No i trzeba jeszcze uważać na jakieś egzotyczne wynalazki, do których mogą być koszmarnie drogie narzędzia. A ceny narzędzi SĄ WYSOKIE, nawet tych standardowych.
Ale jeszcze poszukaj podwykonawców. W polskich realiach i świadomości biznesowej oscylującej w pobliżu zera, może uda ci się znaleźć człowieka który to zrobi niemalże po kosztach i będzie jeszcze zadowolony. Są tacy. Ale to on straci a nie Ty. Czegoś skomplikowanego tak nie zrobisz, bo nie znajdziesz frajera, ale proste detale, czemu nie.


skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#7

Post napisał: skoczek » 19 sty 2014, 00:10

mc2kwacz pisze:może uda ci się znaleźć człowieka który to zrobi niemalże po kosztach i będzie jeszcze zadowolony. Są tacy. Ale to on straci a nie Ty
Piękne rady... :???: :roll: :shock:
Po trupach, byle do celu! A jak!

Żal.


CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1679
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

#8

Post napisał: CFA » 19 sty 2014, 00:26

tomatoo1 pisze:Gdybyście byli w posiadaniu rozsądnej maszynki 3 osiowej, na ile wycenilibyście własne koszty wyprodukowania takiej kostki bez marży ?
Stary numer. Zawsze wypycha się te roboty, do których nie ma się technologii albo maszyn i płacze się dlaczego k... tak drogo - ale z drugiej strony jest pytanie, że jak się oddaje takie proste, to czym dysponujecie? Do tej kostki nie potrzebne 3 osie - zwykła frezarka konwencjonalna obleci ale jeśli cały czas są zmiany wymiarów, to i z oprzyrządowaniem nie nadążysz. A jeśli bym przez miesiąc nie zrobił 150 takich jednakowych, to chyba ręce bym sobie musiał uciąć:-)


Autor tematu
tomatoo1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 18 sty 2014, 21:22
Lokalizacja: www

#9

Post napisał: tomatoo1 » 19 sty 2014, 00:40

Panowie

Dzięki za rady. Aktualnie niczym nie dysponujemy bo dopiero zaczynamy, dlatego tez pytałem o porady apropos maszyn.

Wrócę do mojego zapytania o cenę roboty i materiału. Czy ktoś z Was mogły rzucisz jakaś suma ? Pozwoliłoby mi to policzyć czy zakup tej maszyny jest w ogóle opłacalny :)

Pozdrawiam


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#10

Post napisał: mc2kwacz » 19 sty 2014, 01:39

Ja Ci nie powiem jaka cena, bo się nie znam na cenach. Ale dla ew. oferodawców musisz jeszcze napisać, w jakiej temperaturze mają być te wymiary. Bo po zmianie o ~15C wymiar przestanie mieścić się w tolerancji, nawet jeśli wytwórca zrobi z dokładnością 1 mikrona, w co wątpię :razz:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”