Zarobki a praca na dwóch maszynach cnc

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

pprzemo88
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 329
Rejestracja: 26 paź 2009, 15:07
Lokalizacja: POZNAN

#11

Post napisał: pprzemo88 » 30 wrz 2013, 00:28

A myslalem ze tylko w Poznaniu sa idioci ktorzy pokazali ze mozna robic na 2-3 maszynach a robi sie coraz lepiej bo wzieli sie za frezerow gdzie detale ida po 2-3h sztuka.
A stawki jak za 1 maszyne a co do brakow w narzedziach i plytkach to norma.Za tej zlej komuny takie numery byly niemozliwe.Nie ma wiertla/narzedzia to nie robie i czekam az majster przyniesie a teraz to ci majster powie ze jestes malo kreatywny i premie uj***e.
Tak patrzac na rynek pracy to powoli wozkowi beda zarabiali lepiej.

Co do autora tematu to nie zgadzaj sie na to bo jak cos sie stanie to powiedza ze to twoja wina a goniac za normami mozesz tez cos przeoczyc i brakow natrzepiesz.
3-5 stow wiecej albo praaca bez zabawy w normy inaczej to sie zajebiesz.U nas to przynajmniej nie gonia za normami bo ciezko robic norme jak latasz z maszyny do maszyny
soory albo norma albo dobra robota a takie kombinacje z 2 maszynami sie zemszcza predzej czy pozniej.


sinumeric 840D/810/802/NUMS/HH-4290/Fanuc O-T /tokarka uniwersalna
tokarz CNC
"Poznań - miasto z piekła rodem.."
-Jestem chamem i mi z tym dobrze-

Tagi:


Autor tematu
bolsblue
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 9
Posty: 20
Rejestracja: 30 mar 2010, 15:40
Lokalizacja: Łódź

#12

Post napisał: bolsblue » 30 wrz 2013, 13:30

Ja wiem o tym i w tyłku mam ich normy tym bardziej,że czasy są z kosmosu.A ktoś pisał wcześniej,ze chętnych nie brakuje.Ciekawe jakich chętnych piekarzy, kucharzy ludzi po liceum??Ludzie przychodzą a zielonego pojęcia nie mają o robocie.Albo przez agencje po tygodniowym kursie na cnc a kierownik mysli ,ze juz wszystko potrafią. Człowiek po trzech latach spędzonych w zawodówce ledwo toczenie liznął.Ja wiem ,ze zarobki mam za małe ale tu wszyscy takie mają.Zobaczymy jak się to dalej rozwinie, bo człowiek się stara a oni sobie w kulki lecą.


darkghoust
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 230
Rejestracja: 22 kwie 2007, 11:15
Lokalizacja: Cięćk/Hull UK

#13

Post napisał: darkghoust » 30 wrz 2013, 19:58

Kolego ty się tak nie rozpędzaj z tymi kucharzami piekarzami i resztą. Ja z zawodu wyuczonego jestem kucharzem a na obrabiarkach pracuję od lat 12. Zresztą paru podobnych do mnie się tu znajdzie.
Jak się zgodziłes na takie warunki pracy no to nie pozostaje ci nic innego jak zacisnąć zęby. Jak się nie zgodziłeś to lepiej poszukaj inne roboty.
Lubię duże zabawki. Obecnie SCM Chronos HT
Uwaga dyslektyk!!!
Bój sie dwumasa!!!!!! Podobno zjada dzieci, a z kości wysysa szpik


Autor tematu
bolsblue
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 9
Posty: 20
Rejestracja: 30 mar 2010, 15:40
Lokalizacja: Łódź

#14

Post napisał: bolsblue » 01 paź 2013, 14:50

Ciekawe czy taki mądry byłeś 12 lat temu jak zaczynałeś.Dobrze wiesz jakie w Polsce są warunki.


pprzemo88
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 329
Rejestracja: 26 paź 2009, 15:07
Lokalizacja: POZNAN

#15

Post napisał: pprzemo88 » 01 paź 2013, 16:50

darkghoust pisze:Kolego ty się tak nie rozpędzaj z tymi kucharzami piekarzami i resztą. Ja z zawodu wyuczonego jestem kucharzem a na obrabiarkach pracuję od lat 12. Zresztą paru podobnych do mnie się tu znajdzie.
Jak się zgodziłes na takie warunki pracy no to nie pozostaje ci nic innego jak zacisnąć zęby. Jak się nie zgodziłeś to lepiej poszukaj inne roboty.
Bez przesady, sugeruje czytac ze zrozumieniem bo kolega ma racje.Chodzilo mu o swiezakow z ukonczonymi pseudo kursami.Pracodacom sie wydaje ze taki bedzie robil tak samo jak ci z doswiadczeniem bo przyjelo sie ze starczy 2-3 miesiace i ma fachowca na CNC.Zreszta to jakas plaga bo mi osobiscie pracodawca probowal wcisnac ze 2 miesiace i naucze sie robic i programowac na frezarce CNC bo to to samo co tokarka tylko inaczej sie mocuje....Rece opadaja...

Ale fakt faktem musisz pogadac z szefem lub poszukac nowej pracy albo zacisnac zeby i robic dalej.
sinumeric 840D/810/802/NUMS/HH-4290/Fanuc O-T /tokarka uniwersalna
tokarz CNC
"Poznań - miasto z piekła rodem.."
-Jestem chamem i mi z tym dobrze-


zdzicho
Posty w temacie: 2

#16

Post napisał: zdzicho » 01 paź 2013, 16:55

darkghoust pisze:Kolego ty się tak nie rozpędzaj z tymi kucharzami piekarzami i resztą. .
Kucharze i piekarze są w porządku. Nie da się jedynie w tym kraju przekwalifikować: lekarzy ,prawników ,nauczycieli ,sędziów. Reszta jest reformowalna.


Autor tematu
bolsblue
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 9
Posty: 20
Rejestracja: 30 mar 2010, 15:40
Lokalizacja: Łódź

#17

Post napisał: bolsblue » 01 paź 2013, 17:19

Wpadła podwyżka 200zł brutto (ile to jest netto 150zł ?)
Umowa na 7 miesięcy (to druga),trzecią dają już na stałe.
Pensja rośnie tyle,że powoli.


pprzemo88
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 329
Rejestracja: 26 paź 2009, 15:07
Lokalizacja: POZNAN

#18

Post napisał: pprzemo88 » 01 paź 2013, 19:31

bolsblue pisze:Wpadła podwyżka 200zł brutto (ile to jest netto 150zł ?)
Umowa na 7 miesięcy (to druga),trzecią dają już na stałe.
Pensja rośnie tyle,że powoli.
wIec nie jest zle,przy 3 umowie tez sie upomnij i nie narzekaj bo jak teraz chcial bys duzo to ile za 5-10 lat.? 5-10k ? :mrgreen:
sinumeric 840D/810/802/NUMS/HH-4290/Fanuc O-T /tokarka uniwersalna
tokarz CNC
"Poznań - miasto z piekła rodem.."
-Jestem chamem i mi z tym dobrze-


darkghoust
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 230
Rejestracja: 22 kwie 2007, 11:15
Lokalizacja: Cięćk/Hull UK

#19

Post napisał: darkghoust » 01 paź 2013, 21:07

pprzemo88 pisze:Bez przesady...
Nie fartownie zawody wybrał :D
bolsblue pisze:Ciekawe czy taki mądry byłeś 12 lat temu jak zaczynałeś.Dobrze wiesz jakie w Polsce są warunki.
Zaczynałem od stawki 3 złote polskie 50 groszy netto po 8 latach i 3 firmach miałem 18 złociszy. Mało? dużo? Tyle potrafiłem wywalczyć. Masz tyle ile umiesz wytargowac
takie życie.
Uważasz że mało szukaj innej roboty. Jak ci się polskie realia nie podobają zawsze możesz spróbować emigracyjnego chlebka. W tym drugim przypadku lepiej poczekaj do wiosny. Będziesz miał większy wybór ofert. Tu sobie mozesz popatrzeć na oferty z uk http://www.jobsite.co.uk/
Lubię duże zabawki. Obecnie SCM Chronos HT
Uwaga dyslektyk!!!
Bój sie dwumasa!!!!!! Podobno zjada dzieci, a z kości wysysa szpik


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 16252
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#20

Post napisał: kamar » 01 paź 2013, 21:21

Cholera, ja to mam szczęście. Prawie nie ma dnia żebym nie słyszał od któregoś tekstu - Szefie, tamta maszyna skończyła, co ustawiamy ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”