studia podyplomowe cad/cam

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
Ori83
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 35
Rejestracja: 10 lip 2007, 23:45
Lokalizacja: lubelskie

studia podyplomowe cad/cam

#1

Post napisał: Ori83 » 15 maja 2012, 00:31

Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o tych studiach http://www.cim.pw.edu.pl/studium/indexff.html są dosyć drogie. Jestem operatorem/ustawiaczem/prog. mam ok 5 lat doświadczenia. Czy otrzymanie takiej wiedzy -można powiedzieć w pigułce jest coś warta?? Swoje pytanie kieruję do osób które na co dzień używają cad/cam. Pozdrawiam.



Tagi:


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#2

Post napisał: Majster70 » 15 maja 2012, 11:06

Jako właściciel mikrofirmy nie jestem zainteresowany czy pracownik ma dyplom studiów tylko co umie. Pytanie tylko co bym zrobił gdyby o prace ubiegało się 2 ludzi z podobnymi umiejętnościami sprawdzonymi w praktyce, a jeden miałby dodatkowo kierunkowe studia podyplomowe a drugi byłby z wykształcenia humanistą?
Pewnie im większa firma tym bardziej patrzą na papierki, szczególnie jeżeli nie prowadzą rekrutacji bezpośrednio tylko przez zewnętrzne firmy.


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#3

Post napisał: lolo2 » 17 maja 2012, 19:53

Teoretycznie zawsze świstek jest, jeżeli chcesz się potem zatrudnić do dużych firm to owszem coś ci może da.

Z drugiej strony narysować prostokąta i wyciąć w nim otwór w programie 3d to każdy może się nauczyć w 5 min.
Miałem na studiach CAD Cam i jakoś ciężko mi to porównać do Cad Cam tego w firmie. Studia głównie bazują na teorii, jak ci nie szkoda wydać kupę kasy. Sam CAM ci nic nie da jak nie masz pojęcia o maszynach, narzędziach jakie można zastosować i jak je używać.

Jak masz pieniądze i wolny czas to oczywiście tak, warto. Ale lepszym wyjściem byłoby się zatrudnić w firmie i tam sie tego nauczyć.


Autor tematu
Ori83
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 35
Rejestracja: 10 lip 2007, 23:45
Lokalizacja: lubelskie

#4

Post napisał: Ori83 » 19 maja 2012, 20:24

lolo2 pisze:Teoretycznie zawsze świstek jest, jeżeli chcesz się potem zatrudnić do dużych firm to owszem coś ci może da.

Z drugiej strony narysować prostokąta i wyciąć w nim otwór w programie 3d to każdy może się nauczyć w 5 min.
Miałem na studiach CAD Cam i jakoś ciężko mi to porównać do Cad Cam tego w firmie. Studia głównie bazują na teorii, jak ci nie szkoda wydać kupę kasy. Sam CAM ci nic nie da jak nie masz pojęcia o maszynach, narzędziach jakie można zastosować i jak je używać.

Jak masz pieniądze i wolny czas to oczywiście tak, warto. Ale lepszym wyjściem byłoby się zatrudnić w firmie i tam sie tego nauczyć.
Jakie studia skończyłeś i jakie cad/cam tam poznałeś?? Myślisz , że firma w której pracujesz przyjęłaby Cię do pracy gdybyś skończył np. filozfię?? Wiadomo, studia to tylko początek drogi z cam/cad-em , doświadczenie łapie się latami.


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#5

Post napisał: lolo2 » 19 maja 2012, 22:13

Mechanika i budowa maszyn,
Miałem cad/cam:
Cad - autocad
Cam Catia V5

I właśnie na mojej uczelni też robią takie certyfikaty z Cam w catii

Równie dobrze kup sobie książkę do cama i będziesz umiał tyle samo co po takim kursie.

Ps.
Po przemyśleniu może stwierdzę inaczej.
Zapisz się na kurs. Dlaczego? Ponieważ jak się człowiek zapisze na coś za co jeszcze musi płacić to wtedy żal dupę ściska i wtedy każdy chodzi i sie uczy. Bo wyrzuceniem kasy w błoto byłoby sie nie nauczenie. W sumie na pewno nauczysz się tych podstaw lepiej jakbyś sam miał się czegoś uczyć. Poznasz dobrze interfejs programu.

Lepiej korzystać puki można, zaszkodzić nie zaszkodzi a może kiedyś pomoże.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”