Tworzenie formy do odlewów odśrodkowych

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
czerstwy22
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 10 lip 2012, 16:42
Lokalizacja: Tuchola/Bydgoszcz

Tworzenie formy do odlewów odśrodkowych

#1

Post napisał: czerstwy22 » 10 lip 2012, 16:54

Cześć i czołem, czasem forum przeglądam aczkolwiek technika CNC jeszcze nie dla mnie, może kiedyś:P
Więc tak, buduje dosyć prymitywną wirówkę z starej boszki ;) z regulacją obrotów, montażem etc sobie poradzę, tylko nie mam bladego pojęcia jak powinno się zrobić formę do takiej amatorskiej odlewarki.
Ogólnie odlewy raczej żywiczne, no chyba że jest inne tworzywo o dobrych właściwościach (czy na pierwsze próby o bardzo korzystnym stosunku cena/jakość), a na formy ja wiem... gumosil?
No załóżmy że chce odlać stożek, jak by ktoś mógł narysować w przekrojach jak taka forma powinna wyglądać byłbym wdzięczny. Gdzieś coś znalazłem ale to jest już na skale przemysłową, więc nie wiem czy mnie to dotyczy. Wlew domyślam się że musiałby być "dwuczęściowy" to znaczy nad samą formą wirującą nieruchomy lej, ale na tym moja inwencja się kończy...
Ze względu na specyfikę machiny nie wiem czy powinny być kanaliki odpowietrzające?
Za wszelkie odpowiedzi, rady, rysunki będę bardzo wdzięczny.



Tagi:


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: diodas1 » 10 lip 2012, 21:16

Przepraszam że o to pytam ale dlaczego właściwie żywicę chcesz odlewać na wirówce. Wirowanie ma sens w przypadku precyzyjnego odlewania metali kiedy zależy nam żeby roztopione medium wypełniło dokładnie zakamarki formy zanim zacznie krzepnąć. Cykl trwa kilkadziesiąt sekund i formę można otwierać. Przy żywicach aż takiego pośpiechu nie ma. Byłoby zresztą dość kłopotliwe bo w zasadzie wirowanie należałoby podtrzymywać aż do zżelowania a to trwa dużo dłużej. Z kolei używając żywic odlewniczych szybkowiążących trzeba tak skonstruować formę żeby dało się ją dokładnie oczyścić z wszelkich resztek a naczynie w którym mieszałbyś składniki byłyby jednorazowego użycia. Cykl wydłużyłby się znacznie. Na dodatek forma powinna być na tyle szczelnie zamykana żeby żywica nie oblewała wszystkiego w koło z powodu działania siły odśrodkowej. Dlatego do odlewania żywicy wystarczy stojąca nieruchomo foremka silikonowa i grawitacja. Można żywicą wypełniać formę od dołu przez otworek stosując na przykład odpowiedniej wielkości strzykawkę. Dla dokładniejszego usunięcia pęcherzyków powietrza dobrze jest mieć pompę próżniową z kloszem próżniowym. Wszystko zależy od kształtu odlewu i rodzaju użytej żywicy.


Autor tematu
czerstwy22
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 10 lip 2012, 16:42
Lokalizacja: Tuchola/Bydgoszcz

#3

Post napisał: czerstwy22 » 11 lip 2012, 06:00

Żywica to w zasadzie jedyny materiał jaki przyszedł mi do głowy, naprawde nie wiem z czego można jeszcze odlewać. Może i dorosnę do odlewania metali, jak już poduczę się odlewania w ogóle, czegokolwiek... i będę wiedzał jak taki metal topić, ale to pomysł na kiedy indziej.
Tak apropo, widziałem jak jakiś gościu chciał robić panel dotykowy 4 punktowy na laserach... gdzie kupić można 2" panel za jak widziałem nieco ponad 10zł a punktów nieporównywalnie dużo ma. To też trochę taka sztuka dla sztuki z tą wirówką.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”