Obudowy aluminiowe zlece

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
AsgardLab
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: rzeszów

Obudowy aluminiowe zlece

#1

Post napisał: AsgardLab » 02 lut 2013, 22:55

Witam.
Rozpoczynam powoli działalność, wszystko jest na dobrej drodze, niestety pod względem obudów wszelakich urządzeń jeszcze nic nie wymyśliłem.
Dla tego Chciał bym zapytać o kilka spraw, m.ni kto ( cene ustali się później) jest w stanie wykonac dla mnie testowe obudowy urządzeń z aluminium ? Codzi o to że obudowa bedzie cieńka ale żeby była wytrzymała. Przypuszczam że takie czynnosci wykonuje się na frezarce 5cio osiowej, tylko nie mam pojęcia czy taka frezara radzi sobie z małymi przedmiotami czy raczej robi sie odlewy ?...
W jakim programie (łatwym dla poczatkującego) zrobić projekt takiej obudowy aby maszyna wiedziała jakie są wymiary przedmiotu itd. ?
I na koniec jakies oxydowanie czy warstwa chromu, niklu czy innej powłoki.
Będe wdzięczny za odpowiedzi bo naprawde nie wiem od czego zacząć i gdzie szukać.

Zapewne większośc z WAS widziała filmik gdzie wrzeciono elegancko struga kawał aluminium aż wychodzi z niego piękny trójwymiarowy kask (dla ozdoby)...mnie chodzi o cos zupełnie mniejszego, wielkością zbliżona do pudełka zapałek a potem większe obiekty.

w załączniku sę zupełnie przykładowe elementy,
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Paweł Kor

Tagi:


margor
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 327
Rejestracja: 24 lut 2005, 09:20
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: margor » 03 lut 2013, 13:57

Pawle, przed tobą stoi długa, kręta i wyboista droga, lecz tylko taka prowadzi do sukcesu. Łatwo to raczej nic nie przychodzi. Na początek musisz opanować jakikolwiek program do rysowania (najlepiej od razu 3D), ale 2D także jest bardzo pomocny. Gdy już coś stworzysz, coś co można pokazać, to zacznie się poprawianie, ulepszanie itp. A potem będzie już z górki, bo pliki płaskie lub przestrzenne wprowadza się wprost do programów CAM'owski, następnie z CAM'a do obrabiarki cnc i już. No może prawie, ale to inna historia. Póki co, to tylko Ty dokładnie wiesz czego potrzebujesz, więc polecam rysowanie. A o obudowy - same wyjdą. :)
Odnośnie obrabiarek - wielkość nie ma znaczenia, przecież maszyny są małe i duże. Jeśli już to znaczenie ma dokładność, a raczej powtarzalność obróbki ( dokładność co cecha umowna).
Odnośnie odlewów, to do pojedynczych małych rzeczy nie ma żadnego sensu, ( no chyba że odlewasz złoto :) )
Znowu obróbka galwaniczna powierzchni to jeszcze inna bajka.

Pozdrawiam Marek.


phlebas0
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 52
Rejestracja: 04 lut 2009, 02:39
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: phlebas0 » 03 lut 2013, 14:27

W jakim programie (łatwym dla poczatkującego) zrobić projekt takiej obudowy aby maszyna wiedziała jakie są wymiary przedmiotu itd. ?
Polecam SolidEdge, bo jest 45 dniowa wersja próbna, wersja z opłatą miesięczną i pełna:
http://www.plm.automation.siemens.com/p ... solidedge/
https://forge.localmotors.com/pages/mar ... ?p=design1
Najtańszy pełny byłby natomiast ViaCAD. Inne programy to: SolidWorks, Catia, NX, PTX Creo, Alibre, Moi3d, IronCAD, Inventor, T-Flex, ZW3d, Kompas3d, ... . Wymieniać można niemal w nieskończoność.
Jest też opensourcowy freeCAD:
http://free-cad.sourceforge.net/

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”