Początki, porada

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC
Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7991
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#11

Post napisał: WZÓR » 08 kwie 2017, 17:08

jasiu... pisze:
WZÓR pisze: Takie ,,prostokąty'' wykonuje się na drutówce.

Mariusz.
Mariusz, przeczytaj co napisałem powyżej ;-)

A poza tym przyjrzyj się rysunkowi. Nieprzelotowe wybranie można na drążarce, ale na drutówce?
OK - nie przyjrzałem się dokładnie ... , to mój błąd. :oops:
... , ale z toczeniem nie widzę problemu.

Mariusz.


Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

Tagi:


blasterpl
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1865
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:49
Lokalizacja: jelenia gora

#12

Post napisał: blasterpl » 08 kwie 2017, 19:17

Taki prostokąt to można napędzanym narzędziem na tokarce zrobić , jak jest taka maszyna pod ręką.


Autor tematu
Proth777
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 07 kwie 2017, 13:36
Lokalizacja: Wrocław

#13

Post napisał: Proth777 » 09 kwie 2017, 22:44

Dzięki bardzo za pomoc. Ostatecznie aby wykonać projekt musiałem dokonać pewnych założeń(co do rysunku). Co do frezowania to frezować będę na wskrość. Dalej uznałem że uchwyt czteroszczękowy na wstępie. Podobnie jak Panowie mi podpowiedzieli no i mocowanie oraz samo toczenie. Trochę mi się rozjaśniło. Zastanawiam się teraz nad doborem narzędzi. I mam może głupie pytanie ale patrząc na każde filmiki jakie spotykam na internecie to nie ma tam tego co chciałbym znaleźć, tak samo z odpowiedzią w google. Otóż chodzi mi o kształt płytki i toczone promienie. Jak to jest z toczeniem promieni, czy w tym przypadku płytka musi być okrągła? Czy da się to zrobić standardowo C? Te "najprostsze" pytania niestety zabierają mi najwięcej czasu :/


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 5372
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#14

Post napisał: jasiu... » 10 kwie 2017, 18:00

Jeśli masz maszynę ze sterowaniem CNC, to obojętnie jaki nóż (płytkę) zastosujesz, bo nóż jest prowadzony przez program.

Jeśli to konwencjonalna tokarka "z korbkami", to promień powinien być odwzorowany przez płytkę. Przykładowo, taką płytką: https://waltertools.blaetterkatalog.de/#page_A43 albo z następnej strony (A44) i nożem ze stron A111, A112, A113 A114 (coś trzeba dobrać)

Albo (przy małych promieniach) płytka ze strony A64 plus któryś z pasujących noży (od strony A204 - wybierz sobie).

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”