Efekt rdzy na czarnej stali

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
jarenio
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 672
Rejestracja: 06 paź 2008, 22:48
Lokalizacja: TJE/KR
Kontakt:

Efekt rdzy na czarnej stali

#1

Post napisał: jarenio » 01 lip 2014, 13:19

Witam
Mam taki pomysł żeby zrobić sobie bardzo ładny efekt rdzy na kilku stalowych elementach obok i w domu.
Oczywiście wiem że istnieje stal corten, ale najcieńsza blacha jaką udało mi się namierzyć to 3mm, a to dużo za dużo...
Może któryś z kolegów ruszał ten temat. Głównie chodzi mi o sama skuteczność "patentów" pod tytułem spryskiwanie roztworem solnym, to samo tylko z kwasem, nakładanie mokrych szmat (w w/w roztworami), głównie o możliwy do uzyskania efekt
Druga sprawa to jakiś słuszny patent na zakonserwowanie tego przed dalsza korozją oraz zabezpieczeniem przed niebrudzeniem po dotknięciu.
Wolał bym tez nie malować farbą w tym efekcie, co naturalne to naturalne :)
Pozdrawiam


Pozdrawiam; Jarek

Tagi:


trzasu
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1330
Rejestracja: 10 cze 2007, 00:16
Lokalizacja: o/Bełchatowa

#2

Post napisał: trzasu » 01 lip 2014, 14:14

Na necie sporo można znaleźć pod: rost style

tu jest sporo materiału

http://www.ratlook.pl/portal.php


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#3

Post napisał: InzSpawalnik » 01 lip 2014, 22:10

Stal corten nie do konca do tego sluzy - jest stosowana na wykonczenia np estetyczne elementy architektoniczne nie malowane gdzie ta rdza jest efektem oczekiwanym... Roznica pomiedzy takim materialem corten a zwykla blacha z czarnej stali jest taka ze corten po pokryciu sie cienka warstwa tlenkow ( rdzy ) nie bedzie dalej korodowac podczas gdy stal zwykla bedzie z czasem pokrywac sie coraz grubszym nalotem ktory w miare czasu bedzie tez sie rozwarstwial i odpadal.
Do swojego zastosowania mozesz uzyc zwyklej blachy i po pewnym czasie kiedy bedziesz juz zadowolony pomaluj ja lakierem bezbarwńym.
Blacha musi byc nie ocynkowana oczywiscie i piaskowana do bialego koloru w miare drobnym scierniwem inaczej na powierzchni bedzie warstwa tlenkow pohutniczych i ladnie nie wyjdzie.
Mozesz tez kupuc blache zimna walcowana i trawiona ( uzywaja jej producenci mebli metalowych albo obudow komputerowych ). Taka bedzie rownomiernie pokrywac sie nalotem.


hagrid23
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 09 lip 2014, 10:03
Lokalizacja: wwa

#4

Post napisał: hagrid23 » 09 lip 2014, 10:07

trzasu pisze:Na necie sporo można znaleźć pod: rost style

tu jest sporo materiału

http://www.ratlook.pl/portal.php
Dzięki za ten link... Sporo się naszukałem, żeby się dowiedzieć co i jak trzeba zrobić by taki efekt otrzymać.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”