kabelkologia silnika MINEBEA 23LM-C038-p1

Dyskusje na temat silników krokowych i sterowników silników krokowych.

Autor tematu
Yacek
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 47
Rejestracja: 04 lis 2004, 20:56
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

kabelkologia silnika MINEBEA 23LM-C038-p1

#1

Post napisał: Yacek » 14 wrz 2010, 21:39

No własnie mam taki silniczek, osiem przewodów ułozone w szeregu powiedzmY A+B+A-B-C+D+C-D- plusy są połączone z minusami , czyli miedzy A+i A- to jedna cewka opór jakieś 5 omów. Mam sterownik bipolarny cztery wyjścia i przetestowałem kilka kombinacji połączeń i silnik nie rusza. Przykładowo sterownik wyjście I, A+ ,B-,POLACZONE Z A- B- WYJŚCIE ii STEROWNIKA drugi obwód wyjście III sterownika C+, połączone D+z C- , D- połączone z IV wyjściem sterownika.
Jeszcze jedno pytanie sterownik prawidłowo pracuje z małymi silnikami , czy istnieje możliwośc ze przy większych silnikach takich jak w temacie sterownik szwankuje ?
Moze ktoś ma note katalogową tego silnika ?
z góry dziękuje
Yacek

[ Dodano: 2010-09-16, 11:23 ]
Już chodzi , uwalony sterownik. Uwalony dziwnie bo z małym silniczkiem śmiga bez zająknięcia a jak podpiołem ten większy to tylko buczał i wykonywał lekkie drgania.
Nie rozumie tylko jednego w opisach posze ze jak podepnie się cewki w szeregu to jest większy moment a mniejsza dynamika a jak równolegle to odwrotnie, a ja zaobserwowałem coś zupełnie odwrotnego , WEJSCIE A+z B+ WEJSCIE II A- Z B- WEJSCIE III C+D+ WEJSCIE IV C-D- trudno było silnik palcami zatrzymać z czym nie mialem problemu łącząc cewki w szeregu



Tagi:

Wróć do „Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych”