Frezarka górnowrzecionowa i falownik LG IC5 - ustawienia

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających

Autor tematu
TomekL
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 7
Posty: 10
Rejestracja: 08 kwie 2012, 20:08
Lokalizacja: 0-ck

#11

Post napisał: TomekL » 18 maja 2012, 16:16

Z pośpiechu zaznaczyłem złe miejsca:
Obrazek

Teraz jest ok. Najwidoczniej źle się wyraziłem. Chodzi o to, że to są oprawki starego typu.
Takie same mam w swojej frezarce. Rozwiązaniem wykorzystanym do dociągania oprawki są nagwintowane końce oprawek, zaznaczone na zielono i pierścień zaznaczony na niebiesko, który ma za zadanie dociągnąć oprawkę do nagwintowanego zakończenia wrzeciona.

Na zapożyczonym zdjęciu zamieszczonym poniżej widać, że właściciel frezarki poradził sobie w ten sposób, że oprawkę iso wkręcił właśnie w ten pierścień. To jest ta pierwsza oprawka ISO 40 wkręcona w pierścień i dociągnięta do stożka MK2
Obrazek

Rozwiązanie dobre, jeśli skuteczne, ale skoro wrzeciono ma zakończenie Morse'a 2 to jakie może być inne rozwiązanie na zamocowanie od razu oprawki MK2 a nie ISO, tak, żeby cała oprawka nie wystawała a była schowana na końcu wrzeciona tak, jak to zrobił Gmaro tutaj:


Obrazek



Tagi:


Andrzej 40
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2059
Rejestracja: 11 wrz 2008, 16:04
Lokalizacja: Poznań

#12

Post napisał: Andrzej 40 » 18 maja 2012, 20:11

Czegoś nie rozumiem, bo jeżeli wrzeciono ma stożek MK2 to można w nim zamocować uchwyt np.Bison 7711-2-32 z MK2 do tulejek zaciskowych ER32, który dociąga się trzpieniem z gwintem M10, w żargonie zwanym szpindlem. Stożek MK2 ma długość ca. 65mm i nie powinien wystawać z wrzeciona. Chyba jest dłuższe niż 65mm, jeżeli nie, to dla dociągnięcia można podłożyć tulejkę. Rozwiązanie z mocowaniem ISO40 na śrubie jest raczej niepoprawne technicznie - małe szanse na uzyskanie osiowości. Do robienia dziur może być, do wiercenia i frezowania raczej niezbyt. Poza tym zwiększa moment działający na śrubę i łożysko wrzeciona przy frezowaniu.


Autor tematu
TomekL
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 7
Posty: 10
Rejestracja: 08 kwie 2012, 20:08
Lokalizacja: 0-ck

#13

Post napisał: TomekL » 22 maja 2012, 21:04

Jednak nie można, bo akurat to wrzeciono nie ma możliwości dociągnięcia śrubą.
Problem jest poruszony w innym temacie do którego odsyłam:

https://www.cnc.info.pl/topics60/uchwyt-mk3-vt19387.htm


Andrzej 40
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2059
Rejestracja: 11 wrz 2008, 16:04
Lokalizacja: Poznań

#14

Post napisał: Andrzej 40 » 22 maja 2012, 21:45

TomekL pisze:Jednak nie można, bo akurat to wrzeciono nie ma możliwości dociągnięcia śrubą.
Problem jest poruszony w innym temacie do którego odsyłam:

https://www.cnc.info.pl/topics60/uchwyt-mk3-vt19387.htm
Twoje wrzeciono ma też podobny gwint zewnętrzny na końcu jak to z linku? Jeżeli tak, to rozwiązanie kol. Gmaro, które zamieściłeś, powinno się sprawdzić.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektrowrzeciono”