Problem z wymianą freza (kress)

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających

Autor tematu
ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

Problem z wymianą freza (kress)

#1

Post napisał: ezbig » 12 paź 2011, 14:35

Mam taki problem - jak zamontuje frez do mojego kress-a, to po pracy trzeba się nieźle nagimnastykować, żeby go wyjąć. Nakrętka odkręca się bez problemu, ale oprawka siedzi tak mocno, że nie sposób jej wyjąć. W tej chwili kress jest "na wolności", ale nie długo będę go montował do mojej frezarki i z tego co mam teraz , nie wyobrażam sobie wymiany narzędzia bez odkręcania całego kress-a. W innej frezarce po odkręceniu nakrętki - oprawka wychodzi lekko. Czy z moim kress-em jest coś nie tak? Czy to normalka?



Tagi:

Awatar użytkownika

pabloz90
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 419
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:53
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

#2

Post napisał: pabloz90 » 12 paź 2011, 14:42

Tulejka powinna wejść do nakrętki takie delikatne kliknięcie. Ja u siebie nie zauważyłem problemów z wymianą narzędzia.

Jeśli wymieniam tulejkę na inną średnicę odkręcam całkiem nakrętkę. Jeśli tylko narzędzie to lekko luzuję nakrętkę i ruszam frezem - fajnie wychodzi.

Zobacz czy masz dobrze tulejkę włożoną do nakrętki - miałem podobny problem gdy ją źle zakładałem.
Pozdrawiam Paweł Z.
Projektowanie stron www, Aplikacje dedykowane, Rozwiązania IT, zapraszam na www.dreamagency.eu
Przydatne: elektro-instalacja.pl


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6134
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Problem z wymianą freza (kress)

#3

Post napisał: oprawcafotografii » 12 paź 2011, 15:58

ezbig pisze:Mam taki problem - jak zamontuje frez do mojego kress-a, to po pracy trzeba się nieźle nagimnastykować, żeby go wyjąć. Nakrętka odkręca się bez problemu, ale oprawka siedzi tak mocno, że nie sposób jej wyjąć....
Jesli mozesz zdjac nakretke a oprawka zostaje to znaczy ze zle wlozyles
oprawke do nakretki - ma wejsc do konca "az zaskoczy"...
Po odkreceniu ma zejsc nakretka z oprawka w srodku.

q


Autor tematu
ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#4

Post napisał: ezbig » 12 paź 2011, 22:06

Widzę że źle to robiłem, bo oprawka po odkręceniu nakrętki zostaje w środku. Kupiłem kress-a na allegro od prywatnego sprzedawcy. Miał dodatkowe oprawki, a jedna była już założona. Bez freza to wydawało mi się prawidłowo założone, ale po zaciśnięciu z frezem powstał problem jak wyżej pisałem. Dzięki za podpowiedzi.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektrowrzeciono”