Jak rozebrać wózki Star

Dyskusje na temat przesuwu liniowego stosowanego w maszynach

Autor tematu
Malaxis
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 659
Rejestracja: 01 lut 2011, 00:31
Lokalizacja: Bolechowice/Kraków

Jak rozebrać wózki Star

#1

Post napisał: Malaxis » 01 mar 2013, 21:10

Witam,
chciałbym gruntownie wyczyścić wszystkie wózki jakie mam, stąd mam pytanie,
jak się do tego zabrać?
Wystarczy odkręcić śruby po bokach które mocują plastikowe boki, zgarniacze i zawracacze
obiegu kulek i pociągnąć z dwóch stron naraz do góry?
Próbowałem tak, ale boję się przyłożyć większa siłę żeby tego nie urwać.

[ Dodano: 2013-03-02, 17:32 ]


Nie wiem czemu ale nie da się wgrać normalnie zdjęć.
Pozdrawiam,
Antek



Tagi:


Autor tematu
Malaxis
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 659
Rejestracja: 01 lut 2011, 00:31
Lokalizacja: Bolechowice/Kraków

#2

Post napisał: Malaxis » 04 mar 2013, 20:00

To może jest jakiś środek chemiczny który mi wypłucze stary smar a przy okazji nie roztopi
plastikowych części?


bogus105
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 418
Rejestracja: 24 gru 2005, 12:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#3

Post napisał: bogus105 » 19 maja 2013, 12:40

Ostatnio rozbierałem R162222320 - prawie identyczne jak te z lewej strony Twojego zdjęcia. Wykręcenie robaczków, kalamitek i śrub trzymających cały ten segment z tworzywa jeszcze nie załatwia sprawy. U mnie, zakładam, że u Ciebie także, obydwa plastykowe 'moduły' połączone były jeszcze czterema delikatnymi (jakby się mogło wydawać) 'paskami' z gumy. Okazały się całkiem wytrzymałe na rozciąganie. A rozciąganie dlatego, że musiałem ostrym szpikulcem wycisnąć je ze swojego 'gniazda'. Te gniazda były po obu stronach. Łatiwej było je zdemontować niż później założyć. Aby założyć musiałem jeden koniec tego gumowego paska osadzić na miejscu, a drugi złapać szczypcami, naciągnąć na tyle mocno, żeby możliwe było wsunięcie go w swoje gniazdo. Jak na element o tak małym przekroju poprzecznym siła potrzebna do naciągnięcia go była dość spora. Poniżej zdjęcie mojego wózka. Na czerwono zaznaczyłem te paski, które widać odgóry, strzałkami zaś przybliżoną lokalizację dolnych. Pełnią one funkcję uszczelki. Przyglądając się przekrojowi paska widać ładne pióro, całkiem podobne do tego, które można zobaczyć w wycieraczkach samochodowych:)

pozdr

Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prowadnice - Technika Przesuwu Liniowego”