Instalacja prowadnic Star na alu profilach konstrukcyjnych

Dyskusje na temat przesuwu liniowego stosowanego w maszynach

Autor tematu
bogus105
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 418
Rejestracja: 24 gru 2005, 12:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Instalacja prowadnic Star na alu profilach konstrukcyjnych

#1

Post napisał: bogus105 » 19 maja 2013, 13:31

Witam Kolegów,

macie pomysły w jaki sposób zamontować prowadnice Stara (w zasadzie jakiekolwiek) na aluminiowych profilach konstrukcyjnych? Dostało mi się parę zabawek i chciałbym z nich zrobić ploterek do drewna i alu albo sprzedać... Poniżej zdjęcia profili, wózków (część pozbawiona wałków i kulek, bo je dokładnie czyszczę, bez mieszania kulek stronami, czy między wózkami). 3 małe (rozmiar 25) wózki były uszkodzone, ale 12 sztuk pięknie chodzi. Do tego 4 szt. byków w rozmiarze 35 (2 kg sztuka). Do 35-tek mam dwie szyny 80cm. Szkoda, żeby się marnowało. Te duże są co prawda "trochę" za duże jak na plotek biurkowy... Obciążalność statyczna to ok. 15 ton...
Mają Koledzy pomysły jaką konstrukcję zrobić z tych profili, żeby zrobić coś fajnego i w jaki sposób przymocować prowadnice do profilu? Profile to Bosche w rozmiarach głównie 45x90 i trochę 45x45. Ile mogą kosztować złączki (kątowniki) do profili, jakby się okazało, że mam mało? Dużych mam 4szt, małych 10szt. Z pneumatyki raczej nie będę korzystał więc mogę sprzedać. Ciekawa jest listwa z japońskimi sensorami typu Aircatch Sensor ISA2 firmy PMC. Jako krańcówka, czy bazowanie się raczej nie nadają, ale może inne pomysły?:)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Tagi:

Awatar użytkownika

tanifon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 634
Rejestracja: 22 lis 2008, 13:59
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

#2

Post napisał: tanifon » 19 maja 2013, 22:09

Kurcze tez mam takie skarby . .ale samo sie nie złoży :)) Czas by kolega przysiadł do rysunków i coś pokombinował. Na forum jest sporo fajnych przykładów maszyn wystarczy trochu poszukać ;) Pozdrawiam
artstudio - program od ktorego zaczynalem swoja przygode z komputerami


Autor tematu
bogus105
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 418
Rejestracja: 24 gru 2005, 12:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#3

Post napisał: bogus105 » 20 maja 2013, 05:26

no ba! nie oczekuję gotowych rozwiązań:) szukam sposobu na połączenie profilu z prowadnicą. Chyba trzeba będzie jakiś stalowy płaskownik przykręcić do profilu łącznikami systemowymi i dopiero potem na frezarkę i planować, wiercić, gwintować...

Awatar użytkownika

tanifon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 634
Rejestracja: 22 lis 2008, 13:59
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

#4

Post napisał: tanifon » 20 maja 2013, 07:55

bogus105 pisze:no ba! nie oczekuję gotowych rozwiązań:) szukam sposobu na połączenie profilu z prowadnicą. Chyba trzeba będzie jakiś stalowy płaskownik przykręcić do profilu łącznikami systemowymi i dopiero potem na frezarkę i planować, wiercić, gwintować...

Jest dużo pytań ale ja odeślę kolegę do tego bloga... :)

https://www.cnc.info.pl/topics41/idea2r ... t30318.htm
http://idea2reallife.wordpress.com/d-i- ... o-gallary/

Obrazek
artstudio - program od ktorego zaczynalem swoja przygode z komputerami


Autor tematu
bogus105
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 418
Rejestracja: 24 gru 2005, 12:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#5

Post napisał: bogus105 » 20 maja 2013, 09:02

Dziękuję za info. Ale to cukierkowo wygląda:) Zainwestował gościu. Widzę, że trzeba będzie duuużo nakrętek teowych... zrobić. Pora odkurzyć dłutownicę. Program SketchUp też robi wrażenie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prowadnice - Technika Przesuwu Liniowego”