Pomoc przy budowie maszyny cnc

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
kowalbar
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwie 2008, 19:59
Lokalizacja: KŁODZKO

Pomoc przy budowie maszyny cnc

#1

Post napisał: kowalbar » 29 maja 2008, 20:39

Witam od dłuższego czasu zastanawiam się nad budową cnc (obróbka drewna,grawerowanie w drewnie i srebrze)miałaby służyc głównie do obróbki drewna.
i tu pojawia się pytanie jakich materiałów użyć bo stół zrobie ze stali,stół ma być na stał a wrzeciono ruchome.i tu mam małą sprawe odnośnie żeby ktoś doradził jakie podzespoły wrzeciono i tu warunek mam na wydanie(kilka miesiecy odkładania)ok.3000 zł. na samą mechanike nielicząc tu stołu czyli potzrebne mi będzie wrzeciono,sterownik.silniki krokowe,prowadnice itp.Jak znajde gdzieś zdjecia maszyny o jaką mi chodzi to dołącze zdjęcia.
I przepraszam za to ze zle coś napisałem ale nie mam o tym aż takiego pojecia a jak wchodze na jakiś sklep internetowy to nie wiem czy silnik ten bedzie dobry i czy sterownik jaki wybiore czy bedzie pasował i tak z całą resztą a wydać pieniądze zbierane kilka miesięcy na jakieś zl dobrane podzzespoły to trochę szkoda
Z góry dzieki za pomoc



Tagi:

Awatar użytkownika

gaspar
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1714
Rejestracja: 13 sty 2006, 16:41
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

#2

Post napisał: gaspar » 29 maja 2008, 22:06

Czyli masz kilka miesięcy aby postudiować forum, bo większość odpowiedzi na Twoje pytania już dawno tutaj została podana. Wystarczy umieć korzystać z funkcji szukaj.
https://www.instagram.com/cncworkshop.pl/
Obróbka CNC - frezowanie & toczenie

Awatar użytkownika

namemartin
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 732
Rejestracja: 01 mar 2008, 18:08
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: namemartin » 29 maja 2008, 22:43

Poświęć kilka dni na czytanie forum, a temat zacznie się sam rozjaśniać. Jest tu wiele konstrukcji szczegółowo opisanych łącznie ze zdjęciami. Nic Ci nie da jak ktoś napisze kup takie wałki, takie łożyska, takie sterowniki itd. Jak chcesz samodzielnie zbudować maszynę musisz wiedzieć co z czym się je.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”