Frezarka do wartatu do tworzyw sztucznych nowa czy uzywana?

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
pszemek7
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 7
Posty: 80
Rejestracja: 26 gru 2013, 13:47
Lokalizacja: zabrze

#21

Post napisał: pszemek7 » 04 sty 2014, 10:26

syntetyczny pisze:Ta frezarka serona to ta sama konstrukcja co megaplot xmd. Niech kolega popatrzy i zdecyduje, czy mu odpowiada. Z tymi maszynkami problem jest taki, że są chińskie i tu koniec problemów. Trzeba zakasać rękawy i niekiedy poprawić to, co kolega z azji(albo z Polski, bo podobno tu je składają) nie zrobił właściwie.

Alu będzie frezowało, bez szaleństw ale coś tam zrobi ten seron, ale trzeba pamiętać, że nie będzie to obróbka jakościowa i zadowalająca, zwłaszcza operatora.
Hmm model XMD wydaje się być bardzo ciekawą opcą ma dodatkowo chłodzenie cieczą co w tej cenie jest niespotykane. na jutube widze że wycina w alu. Poczytam jeszcze opinie na forum bo jest ich całkiem sporo. Szkoda że taka mała powierzchnia robocza.



Tagi:

Awatar użytkownika

skrzat
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 887
Rejestracja: 02 maja 2007, 20:55
Lokalizacja: inąd

#22

Post napisał: skrzat » 04 sty 2014, 11:35

Choć nie jestem detektywem, zawsze znajdę budkę z piwem!


Skrzydlaty
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 613
Rejestracja: 22 lis 2006, 15:41
Lokalizacja: Bochnia/Kraków

#23

Post napisał: Skrzydlaty » 04 sty 2014, 12:08

Pacyna pisze:
Skrzydlaty pisze: Niezły argument. Akurat niedługo bede na kupnie samochodu i zapytam właściciela VW Golfa dlaczego jak sprzedaje już za te 2 kzł to czemu nie jest to VW Touran. Albo odrazu Porsche, toć to ta sama firma :razz:
Nie chodzi mi o to, że za 17 tys chciałbym nowe DMU, ale w podanym ploterku chociaż w miarę solidne podzespoły.
No to właśnie mi też nie chodzi o nowego Tourana albo Porsche ale w podanym Golfiku chciałbym w miare fajne wyposarzenie.... jakieś kontrole trakcji, 7 poduszek, TV w zakłówkach itd. :mrgreen: Nic się kolego nie zmienia, nic :razz:


bastian28
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 52
Rejestracja: 23 cze 2012, 00:52
Lokalizacja: Zyrardow

#24

Post napisał: bastian28 » 04 sty 2014, 13:22

Witam.
Tak się zastanawiam właśnie po obejrzeniu kolejnego filmiku z maszynką która to już jako kolejna stawia na głowie w znacznej mierze moją dotychczas zdobytą wiedze, i poglądy na temat podzespołów jakie trzeba użyć by chociaż polizać aluminium.
Maszynka dzierga w alu z zagłębieniem bez problemów prawie 1mm w niezłym tempem i chyba dokładnością.
Mimo że Ztka dosyć wysoka, brama nie spięta u dołu a góra tylko wałeczkami nie podpartymi na oko 20mm.
O bokach bramy już nie wspomnę, bo to nawet nie blacha tylko jakiś abażurek może 5mm, mało tego wszystko na paskach a wrzeciono to żaden tam mokry chińczyk chyba że do wody wpadnie :mrgreen:
Dlatego widząc proponowane maszynki gdzie ich komponenty przewyższają maszynkę z filmiku parokrotnie lekko to ujmując :mrgreen: dziwi mnie fakt że może coś tam liżną w alu....
[youtube][/youtube]


Autor tematu
pszemek7
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 7
Posty: 80
Rejestracja: 26 gru 2013, 13:47
Lokalizacja: zabrze

#25

Post napisał: pszemek7 » 04 sty 2014, 19:12

Dziekuje za linki choc je juz wczesniej znalazlem. W poniedzialek zadzwonie tam podpytam sie moze umowie na jakas prezentacje. Po przeczytaniu wydaje mi sie ze jest to chyba najrozsadniejsze rozwiazanie. Tylko po zmianie sterownika czeka mnie utrata gwarancji?

Awatar użytkownika

gaspar
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1714
Rejestracja: 13 sty 2006, 16:41
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

#26

Post napisał: gaspar » 04 sty 2014, 20:12

Tak, gwarancja przepada, ale co tu ma się popsuć? Co najwyżej mokry chinol lub falownik. Modernizowałem xmd32 do pikocnc chyba jako pierwszy na forum. Skok jakościowy o 1000% ;)
Jak coś nawet się nie zastanawiaj i modernizuj bo sama maszyna ma kilka wad ale za tą kasę nic sensowniejszego w tym polu raczej nie trafisz.
https://www.instagram.com/cncworkshop.pl/
Obróbka CNC - frezowanie & toczenie


bubels
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 523
Rejestracja: 15 sie 2004, 23:24
Lokalizacja: Poznań

#27

Post napisał: bubels » 06 sty 2014, 01:53

Jakby w maszynie były zastosowane solidne silniki to sprzedawca by się tym pochwalił, a skoro nie pisze jakie to są to znaczy, że są słabe. Normalna polska natura.
Obstawiam max 1,9Nm. Nie chciałbym wydać na maszynę 17tys a w alu ledwo polizać
Pacyna - nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.
W czym są lepsze szyny od wałków to powinieneś wiedzieć.
Pytanie brzmiało:

Co w przypadku tej konstrukcji dało by zastosowanie szyn a nie wałków?
A nie dlaczego szyny są lepsze od wałków.

A więc słucham?

Ja nieskromnie pracuje w alu frezem 3mm 1p; 0,3 zagłebienie; 16 000 obr.; 500mm/min posuw.

Dokładność na poziomie 0,1mm. Największy problem to luz na śrubach trapezowych. Problemu z wałkami jeszcze nie dostrzegam. Wałki podparte 20mm.

Ten megaplot xmd32 to faktycznie bardzo ciekawa propozycja.


Pacyna
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 35
Rejestracja: 03 wrz 2013, 10:46
Lokalizacja: Września

#28

Post napisał: Pacyna » 06 sty 2014, 11:26

bubels nie dajesz za wygraną;)

Masz rację - zdarzają się też uczciwi, ale i tak w przypadku maszyn o wadach sprzedawcy nic nie piszą, więc jak ktoś nie wie jakich podzespołów powinien się spodziewać, to zostanie wciśnięty mu zachwalany shit.

Ale to już inny temat, więc nie zaśmiecajmy autorowi wątku.
Jednym owa maszyna odpowiada, a innym nie. Ja nie dałbym za nią 17tys i już.

Co do wałków to twój frezik 3mm i zagłębienie nie powaliły mnie (mówiąc nieskromnie).

Może w tym przypadku szyny nic by nie dały pod względem dokładności - skoro tak mówisz, to ok wierzę ci, nie będę się spierał, bo nie pracowałem nigdy na maszynie na wałkach, ale wg mnie wałki stosuje się do otwierania i zamykania drzwi, a nie jako prowadnice w poszczególnych osiach.
Wiem jak te wałki później wyglądają, a jak wyglądają szyny, jak wyglądają łożyska, jak się zużywają itd. Dla mnie 17 tys to dużo, ale wolałbym dorzucić 2 tys i stworzyć taką maszynkę na szynach.
Ty nie musisz zgadzać się ze mną, a ja z tobą i niech tak zostanie. I nie spinaj się tak, bo ci żyłka pęknie ;p


bubels
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 523
Rejestracja: 15 sie 2004, 23:24
Lokalizacja: Poznań

#29

Post napisał: bubels » 06 sty 2014, 11:45

Nie chodzi o wygraną czy napinanie. Dążę do merytorycznej dyskusji. Teraz przytoczyłeś konkretne argumenty i w porządku.

Moje parametry są takie a nie inne bo nie robię tego zarobkowo więc priorytet to jakość detalu i żywotność freza. Ja w tym czasie pije kawę.

Warto jeszcze dodać że te parametry i tak przekraczają katalogowe dla tego freza (dolfa 3mm).


Pacyna
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 35
Rejestracja: 03 wrz 2013, 10:46
Lokalizacja: Września

#30

Post napisał: Pacyna » 06 sty 2014, 14:23

ok, rozumiem ;)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”