Frezarka 400x400x200 ,konstrukcja stalowa skręcana

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

lukasz.radomski
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 440
Rejestracja: 06 maja 2010, 15:32
Lokalizacja: Częstochowa

#41

Post napisał: lukasz.radomski » 06 kwie 2012, 09:35

koledze pewnie chodził o ten wątek
a te "grubościenne" profile to jeszcze nie zawsze jest możliwość kupić :roll:



Tagi:

Awatar użytkownika

Jaszuk88
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 724
Rejestracja: 14 gru 2007, 19:54
Lokalizacja: nasza galaktyka
Kontakt:

#42

Post napisał: Jaszuk88 » 06 kwie 2012, 10:47

lukasz.radomski pisze:a te "grubościenne" profile to jeszcze nie zawsze jest możliwość kupić :roll:
trudno to było za komuny :smile:
w dzisiejszych czasach utną na długość, wykonają śrutowanie i wyślą.
Poza tym takie profile również można wzmacniać.


Autor tematu
s_ice
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 11
Posty: 26
Rejestracja: 03 mar 2010, 16:05
Lokalizacja: Gorlice

#43

Post napisał: s_ice » 06 kwie 2012, 10:55

o właśnie to ta konstrukcja :) . Na niej się wzorowałem. Wiadomo że ta jest spawana, a ja miałem zamiar taka no podobną po skręcać. Takie ilości spawanej blachy raczej trzeba wyżarzyć. Mógłbym zaryzykować i po spawaniu obrobić tylko gorzej jak to potem się zwichruje i wszystko na marne. Wydaje mi się iż to jest bardzo solidna konstrukcja i może i w stali z niewielkimi parametrami by ruszyło. O profile muszę zapytać ale koszty w porównaniu z blachami są sporo większe. Z tego powodu też kolega z podanego wątku zdecydował się na konstrukcje z blachy.


Skrzydlaty
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 613
Rejestracja: 22 lis 2006, 15:41
Lokalizacja: Bochnia/Kraków

#44

Post napisał: Skrzydlaty » 06 kwie 2012, 18:25

Jaszuk88 pisze:
lukasz.radomski pisze:a te "grubościenne" profile to jeszcze nie zawsze jest możliwość kupić :roll:
trudno to było za komuny :smile:
w dzisiejszych czasach utną na długość, wykonają śrutowanie i wyślą.
A to jeśli można wiedzieć to gdzie to takie sprzedają? I jeszcze ucinają?! Szok! O jakich grubościach ścianki kolega pisze?
s_ice pisze: o właśnie to ta konstrukcja . Na niej się wzorowałem. Wiadomo że ta jest spawana, a ja miałem zamiar taka no podobną po skręcać. Takie ilości spawanej blachy raczej trzeba wyżarzyć. Mógłbym zaryzykować i po spawaniu obrobić tylko gorzej jak to potem się zwichruje i wszystko na marne. Wydaje mi się iż to jest bardzo solidna konstrukcja i może i w stali z niewielkimi parametrami by ruszyło. O profile muszę zapytać ale koszty w porównaniu z blachami są sporo większe. Z tego powodu też kolega z podanego wątku zdecydował się na konstrukcje z blachy.
Wydaje mi się że tamten kolega kierował się czym innym niż ceną. Kilogram profilu wąży tyle samo co kilogram blachy. Ile kosztuje? Chyba blacha wiecej... ale w przypadku kolegi ktory pospawał konstrukcje i wyżarzył chyba chciał gruby materiał - to raz. Dwa - miał zaplecze.
Przekalkulowując przygotowanie profili a przygotowanie blachy - moze mu wyszło taniej poprostu. Zacznie kolega robic - zobaczy kolega "ukryte koszty". Np. głupia tarcza do szlifierki - ze 3, moze 4 piwa kosztuje, dobre to 2. A tu kolega będzie ostro frezował...
Jak kolega zacznie robić, skręcać, potem wzmacniac bo "coś drga, słabo trzyma, się ugina" to kolega się wyleczy z unikania wyżarzania. Obawiam się że te kombinacje mogą być nawet droższe niż koszt wyżarzania. Jeśli nie bedą - zawsze konstrukcja będzie gorsza od jej wirtualnej, nieistniejącej (a może istniejącej w równoległym świecie) pospawanej i wyżarzonej siostry.

Awatar użytkownika

Jaszuk88
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 724
Rejestracja: 14 gru 2007, 19:54
Lokalizacja: nasza galaktyka
Kontakt:

#45

Post napisał: Jaszuk88 » 06 kwie 2012, 18:35

Skrzydlaty pisze:A to jeśli można wiedzieć to gdzie to takie sprzedają? I jeszcze ucinają?! Szok! O jakich grubościach ścianki kolega pisze?
Niech kolega siądzie na internecie i poszpera. To nie szok to postęp sprzedaży.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 16251
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#46

Post napisał: kamar » 06 kwie 2012, 18:48

s_ice pisze:o właśnie to ta konstrukcja :) . Na niej się wzorowałem.
Tak całkiem to niech się kolega na niej nie wzoruje, dość nagle wątek zakończył żywot :)


Autor tematu
s_ice
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 11
Posty: 26
Rejestracja: 03 mar 2010, 16:05
Lokalizacja: Gorlice

#47

Post napisał: s_ice » 06 kwie 2012, 22:05

szukałem na internecie profili grubościennych, firmy są, ceny takiego profilu niestety nie znalazłem, nigdzie nie podają.

https://www.cnc.info.pl/topics60/frezar ... 51,350.htm tu jest np. konstrukcja spawana z blach. Możliwe, że blachy będę miał taniej więc za materiały może wyjść nawet 2x mniej niż normalnie. Wszystko będzie zależało od kosztów materiału. Biorę teraz pod uwagę również wykonanie z profili bazując na maszynach kolegi gmaro czy Piotrjub ( https://www.cnc.info.pl/topics60/ploter ... 03ba72732e ). Jedyny problem mogę mieć z prze frezowaniem baz podstawy czyli osi Y (pod stopy i pod prowadnice). Trzeba na dwa razy frezować. Jeśli belkę zrobię oddzielnie i stopy przykręcane do belki to z tym nie powinienem mieć problemu. Nie wiem czemu ale skręcana wydawała mi się prostsza do złożenia i wyprowadzenia baz ;)

[ Dodano: 2012-04-12, 10:01 ]
powstaje nowy projekt na profilach :) . Krzyżak, podstawa blatu, oprawy łożysk i nakrętek trapezowych już w toku więc to się już nie zmieni. Możecie mi doradzić z jakich profili wykonać ramę?
Mam takie założenia:
Belkę X z profilu 220x150x10 lub z ceownika 200x75x8 wzmacniany żebrami, nie wiem co będzie lepsze. Stopy z profilu 150x100x8, a podstawa ramy z 4 profili 100x100x6.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”