Mala frezarka pozniej modyfikacja do CNC

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 6134
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#11

Post napisał: oprawcafotografii » 25 lis 2014, 09:41

bolebor pisze:Tylko należy pamiętać że nie każdy będzie wstanie przerobić osobiście konwencjonalną frezarkę Dekla na cnc. Używane cnc z Niemiec i Szwajcarii to lekko licząc 40 000 zł
To co wkleiłem tyczyło się samej ramy. Kupowanie kompletnej frezarki jest bezsensowne ( podrabiane "Hiwiny" + wrzeciono do lizania plastiku)
Proponowałem tylko ramę. W sumie nawet nie wiem ile dokładnie chcieliby za nią Chińczycy wziąć....
No, zeby proponowac kupowanie samej ramy do g0wnianego ploterka w Chinach
to trzeba miec ciekawe pomysly :)

q



Tagi:


bolebor
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 4
Posty: 90
Rejestracja: 11 sie 2012, 23:52
Lokalizacja: warszawa

#12

Post napisał: bolebor » 25 lis 2014, 20:28

oprawcafotografii pisze:
bolebor pisze:Tylko należy pamiętać że nie każdy będzie wstanie przerobić osobiście konwencjonalną frezarkę Dekla na cnc. Używane cnc z Niemiec i Szwajcarii to lekko licząc 40 000 zł
To co wkleiłem tyczyło się samej ramy. Kupowanie kompletnej frezarki jest bezsensowne ( podrabiane "Hiwiny" + wrzeciono do lizania plastiku)
Proponowałem tylko ramę. W sumie nawet nie wiem ile dokładnie chcieliby za nią Chińczycy wziąć....
No, zeby proponowac kupowanie samej ramy do g0wnianego ploterka w Chinach
to trzeba miec ciekawe pomysly :)

q
Typ odlewu wykorzystywany w tej frezarce występuje w kilku chińskich firmach. Przypuszczam że pochodzi z jednej odlewni. Trudno powiedzieć czy rama frezarki będzie "gówniana". Każda firma która obrabia odlewy ma inne standardy i cenny(od +/- 200%).
Warto przedyskutować taki typ operacji od tego jest forum :wink:
Osobiście chciałbym coś do twardego drewna i sporadycznie aluminium dlatego zwróciłem uwagę na tego chińczyka. Kupować można, ale z sprawdzonej(w miarę możliwości) dużej firmy. Zdjęcia które dodałem pochodzi od producenta z jakością poniżej krytyki. Pozdrawiam panowie i dyskutujcie, od tego jest forum :cool:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”