Jaki napęd bramy

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
MIKO998
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2008, 22:15
Lokalizacja: Poznań

Jaki napęd bramy

#1

Post napisał: MIKO998 » 29 wrz 2008, 15:35

Szanowni koledzy projektuję obecnie frezarkę . Pole pracy 2500 x 1200 , konstrukcja stalowa , przeznaczenie uniwersalne ( wymienne stoły – frezarka ,plazma, frezarka kamienia itd. ) Nie ukrywam że po przeczytaniu wielu tematów na forum , udało mi się rozwiązać oraz uniknąć z pewnością wielu problemów . Zagadką dla mnie zostaje jednak wybór najbardziej optymalnego napędu bramy. Należy pamiętać jednak , że stół będzie wymienny ( zależnie od potrzeby: wanna , odciąg gazów , blat teowy ) a co z tym związane nie można połączyć bramy od dołu.

Jakie najlepsze rozwiązania przychodzą wam do głowy . Pasków trochę się boję , miałem taką maszynę i były problemy z ukosowaniem bramy , rozważałem możliwość sprzężenia dwóch śrub , lub dwa silniki , lub np. przeniesienie napędu z bramy za pomocą pasków lub przekładni kątowych na listwy zębate ( trochę w inny sposób niż kolega kilka tematów niżej ) Każdy wariant ma plusy i minusy .

Co wy byście proponowali

Pozdrawiam MIKO998



Tagi:


ma555rek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1214
Rejestracja: 15 paź 2007, 00:45
Lokalizacja: nie ważne

#2

Post napisał: ma555rek » 29 wrz 2008, 22:50

MIKO998 pisze:Co wy byście proponowali
dwie sruby z ruchomymi nakretkami spięte do jednego silnika paskiem zębatym.
Pasjonat

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#3

Post napisał: bartuss1 » 30 wrz 2008, 07:51

jak wyzej, tyle ze sam to juz przetestowałem i moje zastrzezenia to nie ładowac srub trapezowych i nie robić reduktora, przełozenie najlepiej 1:1
można dać jeszcze 1 srube na srodku, ale szerokośc boków bramy musiałaby byc koło 1m a stąd i konstrukcja ramy nam sie wydłuża i śruba tez, w kazdym razie napęd jedną sruba jest bezproblemowy, a, i brame mozna podlączyc od dołu, wystarcza tylko stosowne zabezpieczenia przed odpryskami, ciekłym metalem itp
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”