Projekt plotera frezując x500 y500 z180 do metali kolorowych

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

Autor tematu
LukaszWiecek
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 33
Rejestracja: 26 mar 2009, 13:45
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Projekt plotera frezując x500 y500 z180 do metali kolorowych

#1

Post napisał: LukaszWiecek » 08 lut 2010, 00:49

Witam serdecznie.

Chciałem się dowiedzieć, czy może ktoś z Was budował już maszynę wg tego projektu dostępnego w sklepie sponsora? W projektowaniu jestem całkowitym lajkonikiem, dlatego swoją pierwszą maszynę chciałem zbudować według czegoś już zaprojektowanego, zwymiarowanego, zbudowanego i sprawdzonego :)

Wiem, że było już kilka podobnych wątków na tym forum i za każdym razem radziliście, żeby jednak zaprojektować coś swojego. Ja się jednak póki co nie czuję na siłach. Studiuję to forum już ponad rok i im więcej czytam, tym czuję się głupszy ;) No cóż - z wykształcenia jestem elektronikiem, dlatego też za sprawy mechaniczne wolałbym się nie brać ;)

Chciałem tylko przed zakupem projektu zadać Wam kilka pytań:

1. W spisie elementów zostały uwzględnione ceny wszystkich podzespołów. Nie uwzględniono jednak kosztów budowy samego stelaża maszyny. Mógłby ktoś chociaż orientacyjnie mi powiedzieć jakie sumy wchodzą tutaj w grę? Dodam, że materiałów własnych nie mam nic, a nic, dlatego interesowałaby mnie szacunkowa cena zarówno materiałów, jak i ich cięcia na zamówienie.

2. Drugie moje pytanie dotyczy samego zamawiania elementów stelaża. W jakiej formie to do mnie, jako klienta, trafi? Wszystko będzie pocięte i ewentualnie z otworami na śruby prowadzące i prowadnice, czy wszystko najmniejsze dziurki pod śruby, żeby całą konstrukcję poskręcać też już będą? Nigdy niczego podobnego nie zamawiałem, więc proszę nie śmiejcie się z moich głupich pytań. Wolę się upewnić, niż później pluć sobie w brodę, że nie mogę czegoś prosto skręcić ;)

Z góry dziękuję za wszystkie rzeczowe odpowiedzi.



Tagi:


piwkot
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 188
Rejestracja: 02 lut 2008, 21:44
Lokalizacja: Kielce

#2

Post napisał: piwkot » 08 lut 2010, 07:29

Ad.1 Tez nie wiem jak z kosztami, ale material mozesz sobie policzyc znajac wymiary maszyny , rodzaj profilu, mase 1m tego profilu i cene metalu za kg.

Ad 2. To w jakiej formie do Ciebie trafi stelaz zalezy tylko od wykonawcy. Najlepiej jakby byl pospawany z wyprowadzonymi plaszczyznami i wszystkimi otworami. No ale to juz tzw. full wypas i nie wiem czy Ci to ktos zrobi. Do tego potrzebny bardzo dokladny projekt i dokladnosc wykonania. Mala odchylka w wykonaniu otworu i przy montazu bedzie bardzo duzy problem. Z tego co sie orientuje kolega HARDMAX oglaszal sie ze wykona dowolna rame do plotera.

Awatar użytkownika

Autor tematu
LukaszWiecek
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 33
Rejestracja: 26 mar 2009, 13:45
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#3

Post napisał: LukaszWiecek » 08 lut 2010, 09:48

piwkot pisze:Ad.1 Tez nie wiem jak z kosztami, ale material mozesz sobie policzyc znajac wymiary maszyny , rodzaj profilu, mase 1m tego profilu i cene metalu za kg.
No tak - tyle, że zanim nie kupię projektu, nie będę mógł nawet zwymiarować materiału. A bez obliczenia szacunkowych kosztów materiału nie będę kupował projektu, bo najzwyczajniej w świcie nie wiem, czy podołam temu projektowy finansowo ;)

Dlatego najchętniej bym to obgadał z kimś, kto już składał identyczną maszynę.
piwkot pisze:Ad 2. To w jakiej formie do Ciebie trafi stelaz zalezy tylko od wykonawcy. Najlepiej jakby byl pospawany z wyprowadzonymi plaszczyznami i wszystkimi otworami. No ale to juz tzw. full wypas i nie wiem czy Ci to ktos zrobi. Do tego potrzebny bardzo dokladny projekt i dokladnosc wykonania. Mala odchylka w wykonaniu otworu i przy montazu bedzie bardzo duzy problem. Z tego co sie orientuje kolega HARDMAX oglaszal sie ze wykona dowolna rame do plotera.
O - i to jest jakaś konkretna informacja :) Zaraz uderzę do Kolegi HARDMAX z prośbą o szacunkową wycenę (taką na oko;)

Tak, czy siak, dziękuję za odzew. "Pomógł" już do Ciebie leci.

EDIT: No... bym napisał do użytkownika HARDMAX... tylko na tym forum nie ma nikogo z takim nickiem... :|


piwkot
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 188
Rejestracja: 02 lut 2008, 21:44
Lokalizacja: Kielce

#4

Post napisał: piwkot » 08 lut 2010, 16:10

sorrry HARD_MAX :razz:

a najlepiej zapytaj samego projektanta, nie wiem, który projekt masz na myśli, ale bardzo prawdopodobne, że projektował go kol. bartuss_1 :wink:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#5

Post napisał: bartuss1 » 08 lut 2010, 17:37

no projektant juz czeka na odzew hiehie, to nie jest bardzo prawdopodbne, to jest 100% pewne, ale to juz było dawno, w 2007 chyba
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


piwkot
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 188
Rejestracja: 02 lut 2008, 21:44
Lokalizacja: Kielce

#6

Post napisał: piwkot » 08 lut 2010, 18:17

No to na pewno znajdziesz dany projekt gdzieś w archiwum i sprze.... pomożesz koledze :mrgreen:

Awatar użytkownika

Autor tematu
LukaszWiecek
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 33
Rejestracja: 26 mar 2009, 13:45
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#7

Post napisał: LukaszWiecek » 08 lut 2010, 22:57

No to jak już mamy na pokładzie samego projektanta, to teraz już z górki :)

Mógłbyś Kolego bartuss1 przybliżyć koszty wykonania całej ramy tej maszynerii? Albo chociaż jak byś tak szacunkowo powiedział ile potrzeba na to materiału? Każda informacja pozwalająca obliczyć szacunkowe koszty jest na wagę złota.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#8

Post napisał: bartuss1 » 16 lut 2010, 09:33

jakis metr ceownika C200 i okolo 10m profila 80x60x4, moze z 1500 zł całe zelastwo
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”