wycięcia w drewnianej desce

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
pazdziochxxl
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:00
Lokalizacja: warszawa

wycięcia w drewnianej desce

#1

Post napisał: pazdziochxxl » 02 lip 2013, 22:38

Witam, to mój pierwszy kontakt z cnc, proszę o wyrozumiałość, potrzebuję zrobić wycięcia z obu stron deski, z jednej strony tylko do połowy a z drugiej strony na całej długości deski, cos w tym stylu http://imageshack.us/f/18/roub.jpg/ zrobiłem projekt w a9cad ale nie wiem czy to się nadaje, a może orientuje się ktoś ile może kosztować wyprodukowanie takiej jednej deski? z góry dzięki
Załączniki
decha2.rar
(5.29 KiB) Pobrany 170 razy



Tagi:


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#2

Post napisał: lajosz » 03 lip 2013, 03:33

@pazdziochxxl

No niezbyt się to nadaje.

Zrobiłeś przekrój profilu który może posłużyć ewentualnie jako zbiór wymiarów, a i to po załadowaniu tego do AutoCAD-a wymiary są jakieś dziwne.
Dopiero Corel pokazuje właściwe wymiary jeśli przy imporcie zaznaczymy, żeby skalował w calach.

Poza tym, dlaczego właściwie to jest w calach ?

Kolejna sprawa, to nie jest podany wymiar wzdłużny dwóch szerszych rowków i w ogóle długość elementu.

No i wreszcie wykonanie takiego czegoś (choć proste) na CNC jest zwyczajnie nieopłacalne, a szczególnie jeśli chodzi o jedną sztukę.

Takie coś spokojnie zrobisz na zwykłej frezarce stołowej.
Nie dość, że będzie znacznie szybciej (a na pewno taniej), to i okazać się może, że będzie dokładniej i ładniej.

Mimo wszystko da się to (jak pisałem) bez problemów zrobić na CNC.

Do wykonania tego na cnc, będziesz potrzebował takiego rysunku jak w załączniku.
Oczywiście z uwagi na fakt, że nie podałeś długości rzeczonej "dechy" , to długość wziąłem sobie z księżyca :)


Autor tematu
pazdziochxxl
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:00
Lokalizacja: warszawa

#3

Post napisał: pazdziochxxl » 03 lip 2013, 19:04

dzięki wielkie lajosz :)
czy jeżeli teraz poprawie wymiary albo zrobie sam na wzór twojego (może się czegoś naucze) to będę mógł wysłać taki projekt do jakiejś firmy żeby mi to zrobili?


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#4

Post napisał: lajosz » 03 lip 2013, 21:14

@pazdziochxxl

Oczywiście, że będziesz mógł wysłać do jakiejś firmy, ale zanim wyślesz, to zapytaj w tej firmie ile to będzie kosztowało.

Z doświadczenia powiem, że nie mało.
Na tyle niemało, że raczej nie będzie się opłacać i to pomimo iż to tylko taka pierdółka.

No chyba, że firma do której wyślesz zapytanie, akurat nie ma roboty (a Ty masz trochę czasu), to całkiem możliwe, że ktoś w takiej firmie zrobi to za niewielkie pieniądze.

Poza tym, napisałeś:
jeżeli teraz poprawie wymiary albo zrobie sam na wzór twojego
To co narysowałem, to tylko moja interpretacja tego, jak ja bym to zrobił, ale jeśli wyślesz firmie tylko taki rysunek, bez opisu co chcesz z tego zrobić, to ten rysunek na nic im się nie przyda.
Już lepiej będzie, jeśli wyślesz im tylko rysunek z wymiarami (nawet na kartce) i opiszesz co chcesz otrzymać.


Skarabe
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 145
Rejestracja: 03 maja 2010, 22:58
Lokalizacja: War-maz

#5

Post napisał: Skarabe » 08 lip 2013, 07:58

Kolego deski tarasowe robi się na strugarkach czterostronnych lub frezarkach, na cnc za wolno by to szło a co za tym idzie za drogo.

pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”