Frezarka CNC do pracy w drewnie

Maszyny wykonane z drewna, płyt meblowych itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Hubert_Sikorski
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2015, 12:03
Lokalizacja: Częstochowa

Frezarka CNC do pracy w drewnie

#1

Post napisał: Hubert_Sikorski » 12 sty 2015, 12:07

Witam
Mam na imię Hubert i rozpoczynam właśnie budowę frezarki CNC ze sklejki 20 mm o konstrukcji bramowej i polu roboczym 100 na 50 cm. Frezarki będę używał głównie do pracy w miękkim drewnie choć czasami może trafić się coś twardszego np. dąb lub buczyna. Będzie to moja pierwsza maszyna CNC w związku z czym będę miał do was kilka pytań. Chciałbym żeby budowa sprawiła jak najmniej problemów, zdecydowałem się więc na wybór gotowej elektroniki stąd moje pierwsze pytanie. Czy ktoś z was korzystał może z tego zestawu http://www.cncprofi.com/zestaw-nr-2-cnc ... kat-1.html ? Chodzi mi głównie o jego niezawodność i czy sprawiał problemy przy konfiguracji w programie Mach. Postanowiłem wykorzystać ten sterownik, ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć sterownika Zelrp, który polecacie tutaj na forum. W miarę postępów postaram się umieszczać zdjęcia z budowy.



Tagi:

Awatar użytkownika

sajgon
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1014
Rejestracja: 15 lis 2011, 14:21
Lokalizacja: Śląsk

#2

Post napisał: sajgon » 12 sty 2015, 12:57

Hubert_Sikorski pisze:ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć sterownika Zelrp, który polecacie tutaj na forum.
http://allegro.pl/sterownik-silnika-kro ... 12738.html
tu masz linka do zakończonej już aukcji, znajdziesz tam kontakt do sprzedającego.
Zadzwonić , napisać , zapytać - wspierać rodzimą produkcje :!: :wink:
Pozdrawiam , Michał. ;)


ak47
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 937
Rejestracja: 22 lis 2013, 12:54
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

#3

Post napisał: ak47 » 12 sty 2015, 13:09

Pisałem niedawno w sprawie Zelrpa. Dostałem odpowiedź, że w tym tygodniu prawdopodobnie uda mu się zrobić sztukę dla mnie więc pisz śmiało. Na pewno odpisze i poda termin. W oczekiwaniu na sterownik będziesz miał nad czym myśleć.

Awatar użytkownika

fus23
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 336
Rejestracja: 11 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Elbląg

#4

Post napisał: fus23 » 15 sty 2015, 21:24

Witam
Po pierwsze pierwsza zasada forum brzmi - nie zaczynaj od elektroniki ...
Postaraj się na początek zakupić - nazbierać prowadnic liniowych śrub trapezowych czy kulowych ...
To co uda się pozyskać określi ci wymiary maszyny i pola roboczego
Wtedy zaczął bym rysować znając wymiary prowadnic ich długości jakie elementy i o jakich wymiarach będę potrzebować
Im bardziej projekt będziesz miał dopracowany tym lepiej dla efektu końcowego - uwierz na słowo przerabiałem projekt rozrysowany do 85% ...
Słabo wyszło bo miałem tylko ogólne założenia a nie rozrysowane szczegóły - sporo nieprzespanych nocy to człowieka kosztuje by wymyślić coś co można było narysować i zobaczyć wcześniej....
Potem zajął bym się wycinaniem tych puzzli i pieczołowitym ich składaniem ...
Dopiero teraz przychodzi czas na silniki i ich odpowiednie sterowanie ...
Wszak nie można zakładać że silnik 1,9 niutona pociągnie bramę bo taki mam sterownik i musi ją pociągnąć bo sterownik już kupiłem ....
Ja właśnie tak zaczynałem od konstrukcji choć miałem kupione płytki sterowników jakieś 2 lata wcześniej i fajnie ...
Poskładałem sterowniki i zająłem się budową maszyny kupując silniki na sam koniec
Okazało się że wywaliłem pieniądze 2 lata wcześniej bo nie pociągnie do tego co stworzyłem ...
Zellpr owszem jest świetny i chwalą go jak holiera - sam chciałem kupić ale trafiło się coś lepszego przy okazji bycia na forum
Pozdrawiam
Jeśli broń zabija ludzi , to długopisy robią błędy ortograficzne ...


dolph
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 79
Rejestracja: 16 cze 2009, 00:01
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

#5

Post napisał: dolph » 16 sty 2015, 00:05

Moja maszyna dedykowane jest do pracy w drewnie (każdym). Pierwsze testy mam za sobą i jestem BARDZO pozytywnie zaskoczony i precyzją i szybkością ;)

Też rozpocząłem od elektroniki (wiem... błąd ;/) ale jakoś udało się z tego wybrnąć. Zapraszam do mnie - masz plan maszyny, części - wszystko na tacy podane ;)
Pozdrawiam
Jarek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja drewniana”