Zaczyna wypalanie po ok 2cm/2 sek - powód ?

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

stalmasz
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 63
Rejestracja: 21 gru 2015, 20:19
Lokalizacja: Krosno

#21

Post napisał: stalmasz » 28 lut 2017, 01:05

DOHC ma rację po co opóźniać w programie , czas odpalenia plazmy jest różny ,plazma startuje od razu po zakończeniu jeśli cykl schładzania nie zakończył się, a to trwa około minuty . Po tym czasie po inicjacji odpalenia odpali za około 3 sekundy a palnik ujedzie już kawałek . Rozwiązanie to start po wykryciu łuku przez THC byłby chyba najlepszy .



Tagi:


Autor tematu
pankracy
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 8
Posty: 28
Rejestracja: 03 lis 2016, 01:14
Lokalizacja: Krk

#22

Post napisał: pankracy » 28 lut 2017, 03:13

Panowie, jak już pisałem zastosowałem makro i procesor podane wyżej i jest OK.
Palnik odpala nad materiałem i zjeżdża w dół wypalając bez opóźnień. Więc temat opóźniena w paleniu został na podstawie Waszych rad rozwiązany.

Pojawił się za to nowy problem a mianowicie palnik po odpaleniu zjeżdża w materiał, paląc się stoi w pozycji Z~0 kilka sekund wypalając materiał po czym podnosi się delikatnie i wraca na Z=0 by po ok 1 sec wystartować z posuwem - wypalając zadany element.
Czyli wygląda że detekcja jest wykonywana jedynie wg mnie stoi za długo jarząc się zanim ruszy. Pytanie jak to skorygować ?


Autor tematu
pankracy
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 8
Posty: 28
Rejestracja: 03 lis 2016, 01:14
Lokalizacja: Krk

#23

Post napisał: pankracy » 10 mar 2017, 14:16

Przy okazji udało się wyeliminować opóźnienie z tematu wątku dzięki koledze karpik74
W machu było w ms w kodzie w sec. Dzięki za pomoc - prosta rzecz a nieraz trudno na nią wpaść :)


bart_ws
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 56
Rejestracja: 09 lut 2007, 20:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#24

Post napisał: bart_ws » 20 mar 2017, 21:40

DOHC pisze:Uzywasz sygnalu arc ok? Do cutmastera mozna dokupic plytke, taki interface cnc za troche ponad 1000 zl. Plytka ta to z grubsza dzielnik napiecia o wartosci kilka pln. Sygnal arc ok mozna wyciagnac z urzadzenia, jest tam przekaznik czyli dwa piny zwierane po zajarzeniu luku. Znajdz manual od tego interfejsu i bedziesz wiedzial jak sie podpiac zeby to arc ok uzyskac. Bez arc ok u mnie tez niebylo jak palic.

Pozdrawiam
Czy sygnał arc ok to tylko z tą dodatkową płytką można wyciągnąć, czy można go uzyskać bez niej? Jeśli tak, to proszę o nakierowanie.


DOHC
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 893
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:12
Lokalizacja: Pionki

#25

Post napisał: DOHC » 23 mar 2017, 07:58

bart_ws pisze:
DOHC pisze:Uzywasz sygnalu arc ok? Do cutmastera mozna dokupic plytke, taki interface cnc za troche ponad 1000 zl. Plytka ta to z grubsza dzielnik napiecia o wartosci kilka pln. Sygnal arc ok mozna wyciagnac z urzadzenia, jest tam przekaznik czyli dwa piny zwierane po zajarzeniu luku. Znajdz manual od tego interfejsu i bedziesz wiedzial jak sie podpiac zeby to arc ok uzyskac. Bez arc ok u mnie tez niebylo jak palic.

Pozdrawiam
Czy sygnał arc ok to tylko z tą dodatkową płytką można wyciągnąć, czy można go uzyskać bez niej? Jeśli tak, to proszę o nakierowanie.
W źródle są dwa piny które są zwierane lub rozwierane do siebie po zajarzeniu łuku. Na podstawie manuala od tej płytki można to wyciągnąć. Generalnie ta płytka to jest mistrzostwo, elementy elektroniczne za 5 zł sprzedawane po ponad 1000 zł :) . Nie potrzebna jest płytka wystarczy wpiąć się w te dwa miejsca w źródle i tyle.

Pozdrawiam


creattine1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 240
Rejestracja: 25 gru 2015, 19:08
Lokalizacja: nowy sącz

#26

Post napisał: creattine1 » 24 mar 2017, 10:10

Czyli wystarczy znaleźć to podpiąć pod prEkaznik dodatkowy i do płyty głównej ? I jesCze kwestia kodu jeżeli dobrze zrozumiałem to chyba zrobię coś takiego skaczą się problemy z brakiem od palenia


DOHC
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 893
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:12
Lokalizacja: Pionki

#27

Post napisał: DOHC » 24 mar 2017, 11:06

creattine1 pisze:Czyli wystarczy znaleźć to podpiąć pod prEkaznik dodatkowy i do płyty głównej ? I jesCze kwestia kodu jeżeli dobrze zrozumiałem to chyba zrobię coś takiego skaczą się problemy z brakiem od palenia
To w źródle jest właśnie przekaźnik, styk zwierny czy jak to tam automatycy nazywają. Pod jeden pin podpinasz vcc pod drugi pin do wejścia na płycie i tyle. Tylko warto zadbać o ekranowanie tego kabla bo przy pierwszym podpieciu nieekranowanego kabla silniki go zakłócały i zdarzyło się że ruszył przed odpaleniem.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”