PPloter plazmowy przy niskim budżecie

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
sanguinanin
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 02 lis 2014, 13:57
Lokalizacja: Trójmiasto

PPloter plazmowy przy niskim budżecie

#1

Post napisał: sanguinanin » 02 lis 2014, 14:17

To mój pierwszy post na forum więc chciałbym się przywitać :) Mam wielką prośbę o pomoc:

Chciałbym się zaopatrzyć w ploter cnc do cięcia plazmowego, mój problem polega głównie na budżecie (widzę czasami na allegro kompletne stoły za około 8000-10000 i jeśli nie będę miał wyboru w taki stół się zaopatrzę, ale szukam alternatywy). Ideałem byłoby gdyby udało się zmieścić w 3000 -4000 zł (tak wiem - marzenia) Ploter najbardziej potrzebny jest mi do wycinania detali o niedużych wymiarach (powierzchnia stołu 300mm/300mm już pozwalałaby mi wykorzystać go do podstawowych zadań), ideałem byłoby jednak stół 1000 mm/500 mm . Rozważam kilka opcji:

- Czy kupno plotera w tym stylu lub podobnym (mówie o ploterach małopowierzchniowych które są dostepne na allegro np) http://allegro.pl/ploter-ploterek-laser ... 22623.html lub http://allegro.pl/frezarka-ploter-grawe ... 51757.html i przerobienie go na ploter plazmowy ma sens/jest możliwe?

- Czy są firmy które są w stanie wykonać mi np same mechanizmy i elektronikę tak abym sam wykonał sobie stół/ruszt żeby zmieścić się w tych 4000 zł?

W tej chwili posiadam plazmę berkers cut-50, PC do sterowania też się znajdzie - potrzebne byłoby tylko oprogramowanie. Zajmuje się obróbką stali więc wykonanie stołu/rusztu nie byłoby dla mnie problemem.

JESTEM ZIELONY jeśli chodzi o temat cnc więc będę bardzo wdzięczny za wszystkie rady.



Tagi:

Awatar użytkownika

sajgon
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1014
Rejestracja: 15 lis 2011, 14:21
Lokalizacja: Śląsk

#2

Post napisał: sajgon » 02 lis 2014, 15:52

Jeżeli jesteś w stanie sam zaprojektować i poskładać przyzwoitą konstrukcje to w tych 4kzł sie zmieścisz.

Plazma to nie ploter i nie frezarka, więc to się ma tylko stabilnie i powtarzalnie poruszać, obciążeń praktycznie nie ma.
Ważne jest jedynie aby konstrukcja była stabilna i przyzwoicie prosta, żeby maszyna sama siebie pokonywać nie musiała.

Wałki podparte 16 wystarczą.
Z handlowych długości spokojnie uzyskasz maszynkę o polu pracy 1300x500x100 - (wałki : 2x1500; 2x1000) a przy opcji 2x1500 ; 2x1000 ; 1x500 uzyskasz już pole robocze 1300x800x100

Napędy na listwach zębatych i jakaś króciutka śruba na Z.
Silniki 2Nm na sterownikach M542 lub ZELRP .
Do sterowania raczej darmowy LinuxCNC , lub PikoCNC ale to już musisz co najmniej z 5stówek doliczyć. Licencja na Macha nie wiem ile kosztuje chyba 700.

Te maszynki z linków sobie daruj, szkoda kasy.

Aby Twoja zieloność zmieniła odcień, a w dalszej perspektywie i barwę, polecam lekturę forum: dział w którym piszemy , oraz "programy sterujące", " Elementy maszyn" "Elektronika CNC ". Cnc podstawy też nie zaszkodzą :wink:
Pozdrawiam , Michał. ;)


Autor tematu
sanguinanin
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 02 lis 2014, 13:57
Lokalizacja: Trójmiasto

#3

Post napisał: sanguinanin » 08 gru 2014, 23:08

Dzięki za odpowiedź, muszę przyznać że po początkowym zapoznaniu się z tematem trochę się przeraziłem i chciałem zrezygnować, ale powoli badam różne opcje i wygląda na to że sobie poradzę :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”