W sprawie kompresora proszę o pomoc.

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
miron91
Posty w temacie: 2

W sprawie kompresora proszę o pomoc.

#1

Post napisał: miron91 » 15 kwie 2014, 10:09

Witam. Potrzebuje chińskiego taniego kompresora 50-100l do plazmy z minimum 150 l na wyjściu 4,5 , 5 bar czym się kierować jaką pompą ? itp . Proszę o rady.



Tagi:

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11582
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe
Kontakt:

#2

Post napisał: RomanJ4 » 15 kwie 2014, 11:19

Większość danych w opisach kompresorów (nie tylko chińskich) to często pobożne życzenia, i trzeba na to zwrócić uewagę.
Np wydajność powinna być podana na wyjściu(efektywna) przy danym ciśnieniu, np 6 atn. (PSI, bar), bo to jest parametrem najważniejszym, a zazwyczaj podawana jest wydajność ssania (albo w ogóle dane z sufitu) bez wskazania co to, a która jest ok. 2-3 razy większa niż wyjściowa.
I wychodzą cyrki, że malutki kompresorek ma niby ~300l na wyjściu, a o wiele większy 220l...
Rzadko kiedy spotyka się takie opisy
np http://www.metabo.pl/KLASA-PROFI.24495.0.html
Profi 255-10/100
Wydajność teoretyczna (na ssaniu): 255 l/min
Wydajność efektywna (przy nadciśnieniu 7 bar): 130 l/min
Profi 320-10/50
Wydajność teoretyczna (na ssaniu): 320 l/min
Wydajność efektywna (przy nadciśnieniu 7 bar): 222 l/min
albo takiego typu znaczki z podanymi litrami/min
Obrazek


Pewnym wskaźnikiem kiedy nie ma konkretnie podane która to wydajność, może też być moc użytego silnika (w sprzężeniu bezpośrednim, bo z przekładniami to już jest różnie), bo wiadomo, że zapotrzebowanie mocy rośnie z wydajnością. Tylko też trzeba zwrócić uwagę, bo producenci zamiast kW podają w KM, (bo to więcej wychodzi i poważniej wygląda)...

To takie moje wnioski po bojach z chińszczyzną, choć muszę przyznać, że na trwałości jeszcze się o dziwo nie zawiodłem, a jedną mam już z 5-6 lat (ale używane tyko amatorsko!)...
pozdrawiam,
Roman


Autor tematu
miron91
Posty w temacie: 2

#3

Post napisał: miron91 » 15 kwie 2014, 22:09

Roman to akurat wiem jeśli chodzi o te zawyrzanie i podawanie ciśnienia na wejściu.

Chodzi mi głównie o wygląd pompy pasek ? dwa cylindry ? pasek i jeden cylinder itp

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”