Plazma Stigal DYNAMIC. Prosze o opinie

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.
Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#21

Post napisał: cnccad » 08 cze 2011, 14:00

thcim pisze:Prędkości Laserów to inna bajka.
prędkość frezarek a plazm to też inna bajka.
Tyle że prędkości przejazdowe dla urządzeń tnących termicznie bardziej można porównywać niż frezarek.

Dla mnie ma duże znaczenie szybkość cięcia i to jest właściwy wynik pracy maszyny.
Co z tego że szybko się przemieszcza z punktu do punktu skoro operator potrafi nawet 30min zmieniać dyszę niszcząc oszczędność czasową.

nesting ... tak , to ma znaczenie w szybkości produkcji.
Tylko nie ma tak naprawdę programu który by zrobił super nesting. Jest w stanie sie zbliżyć do dobrego ale tylko w stanie się jest zbliżyć.
Nic nie zastapi na chwilę obecną człowieka.


Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

Tagi:


Sigma-nest
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2010, 21:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#22

Post napisał: Sigma-nest » 08 cze 2011, 15:33

Tak to racja :), Myślenie dalej jest w cenie.

Oprócz samego rozkładu ważnym jest zastanowić się nad technologią (przebiciami) np.: w tym przykładzie. Zawsze można skrócić czas cięcia (oczywiście kwestia na jakim materiale się pracuje i jego grubości) no i zaoszczędzić sobie trochę materiałów np.: elektrody (zawsze to mniej strzałów). To bardziej pożera czas cięcia niż same przejazdy.

SigmaNest
Pracuj mądrzej zamiast mocniej......


SpecCNC
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 32
Rejestracja: 26 cze 2009, 19:11
Lokalizacja: Polska

#23

Post napisał: SpecCNC » 08 cze 2011, 17:29

Ja uważam, że takie myślenie jest nadal błędne.
Jeśli operator marnuje 30minut, to marnuje je niezależnie od tego, czy maszyna jest szybka czy wolna. Więc jeśli maszyna jest szybka to zawsze mamy oszczędność czasu w stosunku do maszyny wolnej.


aepcnc
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 10
Posty: 43
Rejestracja: 16 maja 2011, 09:20
Lokalizacja: Zębowice
Kontakt:

#24

Post napisał: aepcnc » 08 cze 2011, 17:55

mowa o tym że czysty zysk przy maszynie która posiada przejazdy 90m/min a maszyną z przejazdami 20m/min to może 1 min. na tym konkretnym przykładnie. nie ma mowy aby na tak krótkim odcinku (pomiędzy zagaszeniem łuku a ponownym przebiciem) maszyna zdołała się rozpędzić do 90metrów i później wyhamować do zera z dokładnością do 0,1mm.
Aby coś takiego uzyskać należało by pomyśleć o napędach liniowych.


thcim
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 11
Posty: 24
Rejestracja: 09 maja 2011, 15:15
Lokalizacja: Wrocław

#25

Post napisał: thcim » 08 cze 2011, 21:11

aep nie sądzę by różnica była tylko 1 min. Z tego co widziałem też jesteście na targach zawsze będzie można zobaczyć jak to wygląda. Jedziecie z tą samą maszyną co była w Sosnowcu czy coś innego ?

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#26

Post napisał: cnccad » 08 cze 2011, 21:21

niech jest nawet 30min za całe 8 godzin pracy.
W dalszym ciągu to nie jest nic na co warto zwrócić uwagę. Sam proces cięcia jest zawsze wolniejszy i na niego należy zwracać uwagę.

to jest po prostu kolejny parametr dla handlowców i zwiększeniu osiągów maszyny ale nie zwiększenie osiągów cięcia.
A przecież sukces szybkości to właśnie szybkość cięcia.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


SpecCNC
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 32
Rejestracja: 26 cze 2009, 19:11
Lokalizacja: Polska

#27

Post napisał: SpecCNC » 08 cze 2011, 23:34

No jeśli zaoszczędzamy 30 min na 8h to już jest świetny wynik.
To oznacza, ze przy pracy 2 zmianowej zaoszczędzamy 1h dziennie
To daje miesięcznie jakieś 21h pracy więcej, a więc prawie 3 pełne 8 godzinne zmiany.
Dla mnie to bardzo dużo - można wykonać dużo dodatkowej roboty.

Wydaje mi się, że przy tak dużej różnicy prędkości oszczędności są jeszcze większe niż
30 min na 8h.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#28

Post napisał: cnccad » 09 cze 2011, 05:52

30 minut to dałem jako przesadzony wynik.
A nie będzie takich oszczędności ... nie ma szans na to.
90m ... na jakim odcinku musi taka maszyna go osiągnąć żeby zacząć coś tam w czasie oszczędzać :?:

dziś będę przy maszynie i sprawdzę z ciekawości oszczędności czasowe jak będzie takowa możliwość.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


thcim
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 11
Posty: 24
Rejestracja: 09 maja 2011, 15:15
Lokalizacja: Wrocław

#29

Post napisał: thcim » 09 cze 2011, 07:34

Poczytałem na ich stronie to jest jeszcze jedna rzecz, której nie bierzemy pod uwagę, a mianowicie szybkość suportu 330 mm/s i rzeczywiście mają racje że inni nie podają szybkości suportu. Chyba, że ktoś kojarzy to zwracam honor, ale przeglądałem nie jeden katalog i stronę to widziałem u nikogo takiej informacji.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#30

Post napisał: cnccad » 09 cze 2011, 07:43

tak ... słuszna uwaga ale należy zwrócić uwagę na "chwyty reklamowe"

Pracowałem w takiej firmie i wiem jak manewrują handlowcy nazewnictwem by zachwycić przyszłego klienta.
A potem się okazuje że ok. maszyna robi to co się podaje ale i tak zysk nie jest adekwatny do tych wszystkich och , ach ...

prosty przykład , że nasza maszyna tnie z dokładnością 0,1mm co jest totalną bzdurą ale to jest jeden z przykładów.

Szybkość suportu , szybkość przejazdowa maszyny , szybkość jałowa ... to samo znaczenie w większości przypadków ale można przypisać wiele do tego nazewnictwa znaczeń.

Air Liquide Welding ... np. Ci podawali to co faktycznie maszyna osiąga i co jest za gwarantowane. Nie jest to reklama :!:
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”