Regulacja wysokości palnika gazowego.

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
rafalmak2
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 27
Rejestracja: 05 maja 2010, 22:49
Lokalizacja: 3452

Regulacja wysokości palnika gazowego.

#1

Post napisał: rafalmak2 » 25 gru 2012, 11:31

Witam!
Sporo już sie naszukałem ale nic konkretnego nie mogę znaleść. Chodzi mi o to, jak zbudować regulator wysokości palnika gazowego, zeby działało to podobnie jak w oryginalnych wypalarkach, które mają zamontowany pierscien poniżej palnika wykrywający obecność materiału bezdotykowo. Czy może ktoś wie jak taki pierscien działa? Czy ma on w sobie jakiś czujnik zbliżeniowy, lub coś innego?
Jedyne co udało mi się znaleść to taki amatorski projekt w którym podobny pierscien był wleczony po palonym materiale, ale to rozwiązanie nie do konca mi sie podoba.
Czy jest szansa zbudować to domowym sposobem zeby dzialało bezdotykowo?
Bede wdzięczny za podpowiedzi



Tagi:

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3551
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#2

Post napisał: cnccad » 27 gru 2012, 06:24

temat już był poruszany oraz przedstawiłem nawet chyba schemat takiego urządzenia,
tyle że szukasz kolego w złym dziale.
pytasz o elektronikę a jesteś w mechanice.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
rafalmak2
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 27
Rejestracja: 05 maja 2010, 22:49
Lokalizacja: 3452

#3

Post napisał: rafalmak2 » 28 gru 2012, 22:05

Temat faktycznie bardziej z elektroniki, sorki..! Tak sobie myśle że można by to zrobić przy użyciu dwuch czujników indukcyjnych, jeden by odpowiadał za zbyt niskie a drugi za zbyt wysokie położenie palnika, i powinno to by działać. Problem w tym że temperatura pewnie by zniszczyła znajdujące się blisko palnika czujniki, dlatego myslę jak zrobić taki pierscien. Klego cnccad, niestety nie mogę znaleść Twojego schematu..

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”